Lenovo P70- sekl se a nejde restartovat

Od: Datum: 29.07.16 14:16 odpovědí: 8 změna: 25.09.16 07:39
Dobrý den,
mám telefon Lenovo P70 a do dnešního dne jsem s ním neměl jediný problém.
Dnes se mi ale při spuštění seknul a už celý den je zapnutý display s nápisem Lenovo.
Nejde vypnout ani podrženim vypínacího tlačítka.
Baterie byla nabitá na 100 procent, takže na vybití bych čekal hodně dlouho.
Děkuji za rady, už netuším jak postupovat.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 29.07.16 14:20
avatar

špendlíkem nebo jehlou píchnete do "RESET" místa - na boku telefonu by mělo být vedle otvoru pro jack 3,5

oprava - pardon, já "viděl" tablet - na telefonu reset nebude...

zkuste vyjmout baterii na min. 10 vteřin


doplněno 29.07.16 14:48:


složitější odpojení baterie, ale jistě to jde

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarda0
Datum: 29.07.16 14:45

minulý týden se mi stalo to samé na S60. V kapse se mi sám od sebe restartoval, logo a konec. Vyjmout baterie nejde, což by možná problém vyřešilo. U P70 zřejmě také ne. Budiž to pro nás ponaučení, že si nemáme kupovat mobily bez možnosti výměny baterie. Teda ono to jde, ale musí se ten mobil umět rozlousknout. Na webu se to dá najít.

Když podržíte tlačítko zapínání na cca 10 - 15 vteřin, tak by se měl mobil restartovat. Mě se to pokaždé zaseklo na tom logu. Když po restartu podržíte hlasitost dolu, tak se objeví "záchranné" menu. Pohybuje se v něm tlačítkem hlasitosti. Jediné co mi pomohlo byl factory reset - návrat do továrního nastavení. Před tím doporučuji vyndat SD kartu, pokud tam máte nějaká data. Pak si budete muset nastavit vše od začátku.

Čili zkusit dlouze podržet zapínací tlačítko, měl by se telefon restartovat. Pak dál podle vlastních schopností - výše uvedený postup, servis, reklamace, kamarád...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hanesz
Datum: 29.07.16 15:16
Mě to právě nejde ani přes vypinaci tlačítko. Budu muset zkusit odpojit baterku. Taky ten telefon můžu úplně odrovnat.
Od: jarda0
Datum: 29.07.16 15:21
Aha tak P70 to má inteligentněji, než moje S60. Já bych musel nejdříve opravdu "louskat".
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vojtal*
Datum: 01.08.16 14:04

Nepomáhá ani podržení vypínacího tlačítka na 10 sekund? Vojta, Lenovo Ambasador

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lopi®
Datum: 25.09.16 07:39
Mě se mobil Lenovo P70-A restartuje při držení vypínaciho tlačítka spolu s ovládáním hlasitosti. Musím držet cca minutu až pak se restartuje.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.16 14:49
avatar

Řešil jsem podobný stav, který způsobovala baterie. Vyzkoušejte to připojit na nabíječku a po 3-5 vteřinách zmáčknout a podržet tlačítko. Nabíjecí obvody jsou nadřazeny systému a v momentě připojení externího zdroje napájení ignorují boot proces. Baterka byla kakaová, nevykryla špičky při nabíhání systému, proto se to kousalo. Po výměně tablet funguje normálně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pietrogr
Datum: 25.09.16 04:35

Vážený příteli, lenovo P70-A je celkem citlivé a choulostivé na svojí paměť a SW. Pokud jsi zadal něco kolem sowtvéru , máš asi smůlu, pokud jen tak náhodou zamrzl , není jiného východiska než pokus odpojit baterii. Jseš li jen málo trochu zručný můžeš se o to pokusit a nebo počkat až se baterie úplně vybije , ale vzhledem tomu že je nabitá na 100% tak je to dosti obtížné.Proto radím servis a nebo podívej na instruktážní video, jejíž součástí je i odpojení baterie ...výměna displeje na P70, pokud se do toho dáš buď obezřetný , dna šroubky jsou pod barvou a baterie má žlutou náplast , po odstranění se nemusí uplatnit záruka s podezřením neodborného zásahu, na krátko vytáhni konektor , záludnost při vytažení krytu ...odlepí se objektiv fotoaparátu, proto jej něčím při vysunutí kratu přidrž aby se ti neodlepil od desky a pokud se to přece jen stane , vem pinzetu a pěkně jej tam souměrně dej nazpět , jinak tam nedáš krat tak jak byl. vrať šroubky v pořadí a s citem dotáhni , dej sim i pamět. kartu , vrchní kryt a pak už jen zapni . Možná to bude chvíli trvat tak na něj nechvátej , přece jen jsi ho odpojil násilně a to se mu určitě nelíbilo. Přeji mnoho zdaru na půlhodinky poctivé miniatur.práce a neznič žádný obvod. pietrogr ps. pokud to nepomůže tak si připrav cca 2tis. Kč na servis.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.