SONY DSC W630 expozice

Od: Datum: 28.07.16 00:16 odpovědí: 2 změna: 28.07.16 23:35
avatar

Už nějakou dobu používám kompakt W630 - k plné spokojenosti. Nemá manuálně nastavitelnou volbu clona x expozice, ani sport. Zajímá mne, zda při volbě inteligentní auto si umí poradit (příměřeně) i s rychlostí pohybujícího se objektu. Překvapilo mne, že v režimu AUTO a dostatečném světle systém pozná i rychle pohybujícící se objekt (např. pingpongový míček) a zkrátí tedy i čas expozice a snímek není rozmazaný. Jinak jsem spíš pro rychle pohybující se záběry používal režim "P" s manuálně nastaveným ISO 200 - 400. Nyní mám dojem, že i pro rychlé záběry stačí režim AUTO, což má výhodu, že nemusím korigovat jiné parametry.

Jaké máte s tím zkušenosti, je můj úsudek správný?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.16 12:04
avatar
Při dostatečném světle nemusí míček poznávat. Jen zkrátí expozici, aby nebyl snímek přeexponovaný. Je to o vztahu časxclonaxiso. Tím,,že nu vnutíš vyšší citlivost zároveň zkrátíš čas, nebo zvětšíš clonu(hloubku ostrosti)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.07.16 23:35

Rozdíl mezi režimem AUTO a Intelientním AUTO je především v tom, že Inteligentní AUTO je do horších světelných podmínek. Jinak samozřejmě platí, že pokud se nastaví vyšší ISO, tak fotoaparát nastaví kratší expoziční čas, který je pro rychlé pohyby vhodnější. Manuální režim je u kompaktů s malým čipem z určité části spíš frajeřina než použitelná záležitost. Maloformátové (maločipové) kompakty totiž disponují silně omezenými možnostmi práce s clonou.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.