Astra 3A Skylink

Od: Datum: 24.07.16 14:45 odpovědí: 18 změna: 24.07.16 23:07

Dobrý den

poslední dobou mi neustále vypadávají programy Skylinku , mám natáčecí zařízení a parabolu nastavenou podle měřáku jakmile je menší bouřka okamžitě vypadnou programy chytám programy z Turksat až po Amos tam programy i při bouřce fungují ale Skylink vypadne už nevím kde by mohla být závada nepomohla by větší parabola momentálně mám 85 a konvertor s šumovým číslem 0,1db vypadává i vám signál nebo jsem jediný děkuji všem za pomoc

doplněno 24.07.16 15:00:

omlouvám se Astra 3B

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 15:06

Za mne - doma i na chajdě parabola 60, a když vypadnou HD programy tak to už musí být čina.Letos asi3x max 5min. sd vypadly jen jednou. Severní čechy -krkonoše .

Ohodnoceno: 0x

Od: kakamila
Datum: 24.07.16 15:09

Špatně nastaveno nebo vadný tuner v přijímači.

Od: duha®
Datum: 24.07.16 15:32

co muže být špatně nastaveno elevace?

Datum: 24.07.16 16:14

Píšeš,že tam máš natáčení(asi DiseqC motor).Chyb může být více...Je potřeba to mít nastaveno opravdu přesně,zda jedeš přes USAL nebo máš každou pozici uloženou ručně?Vyzkoušej obě možnosti a nastav na co nejlepší údaje.Pokuď ti přijímač píše 100%,tak to maximum nezjištíš...zkus jiný satelitní přijímač.Nastavení FEC a symb.rychlosti je choulostivější než na 19,2E(němčourech),i pokrytí mají lepší...na 60cm i za horšího počasí.Na zkoušku můžeš vyměnit i konvertor...stojí 150,-Ká.

Více třeba na http://www.parabola.cz/clanky…-s-parabolou-o-prumeru-85-cm/

Datum: 24.07.16 16:23

jedu přes USALS síla signálu Skylink 65 kvalita 75 víc to nevytáhnu nebo možná jo ale nic už mě nenapadá

Od: jofa®
Datum: 24.07.16 17:01

Každý přijimač je jinak citlivý, ale víc by jste to rozhodně doladěním vytáhnout měl.

Datum: 24.07.16 18:03

Takhle třeba vypadá špatně nastavená parabola. Ty čísla na přijímači jsou nic neříkající.

Datum: 24.07.16 18:26

pro Duha - no při těchto parametrech Vám to musí vypadávat při každým mraku.

A pokud nejste schopen si to nastavit sám - obraťte se na profíka a máte pokoj.

doplněno 24.07.16 18:51:

kdyby ty čísla nic neříkali o kvalitě signálu tak by tam nebyly , proto tam jsou aby se to nastavilo i laicky co nejlépe.A dle technika pro příjem HD je nutný signál Q aspoň 72 -pod 64 už většina HD vypadne..Aspoň u mne to tak je jak doma tak na chajdě..Dle mne to chce mít dobrý přístup k parabole aby se správně nastavila včetně lnb konertoru.

Datum: 24.07.16 18:33

Ty čísla jsou nic neříkající. Ve skutečnosti může mít lepší signál, než ten co tam má 99. (asi brambor)

doplněno 24.07.16 19:45:

Já blázen jsem utratil stovky tisíc za profi měřáky, přitom stačilo koukat na teploměry na přijímači. *smich*

Mě satelitní a pozemní technika živí už skoro 20let. Skoro každý den v terénu. Proto si dovolím tvrdit, že ty teploměry jsou nic neříkají. Kdyby to šlo dělat kvalitně bez profi měřáků, tak ty peníze raději utratím jinde. *hi*

doplněno 24.07.16 22:42:

Pro tebe možná dostačujicí jsou, protože to děláš zadarmo a za svou práci neručíš. A když se něco nepovede, tak se nic neděje. Já ale nemohu vybírat od lidí peníze a přitom nevědět skutečné parametry signálu a jen doufat, že to bude dobré. A když nebude, tak říci, měli jste si zavolat někoho, kdo to umí změřit. :-P

Proto jsou pro mě důležité skutečné parametry signálu. Mám změřeno, že když jemným doladěním vylepším CBER(chybovost před korekcí) třeba 100x, tak na to žádný přijímač nereaguje a stále ukazuje stejné hodnoty. Ale hlavně pro nastavení paraboly je pro mě důležitý údaj MER a ten mi žádný přijímač neukáže. Následně je třeba změřit i signál u TV, jak do něj zasáhl rozvod.

Pro pochopení, jak funguje teploměr na přijímači.

Datum: 24.07.16 18:43

Pro Vás možná. Našteloval jsem si podle těchto údajů na recievru všechny dostupné satelity a nikdy žádný výpadek a to je pro mne rozhodující. Nepotřebuji vyhazovat peníze za servis s měřáky.

doplněno 24.07.16 19:04:

kakamila: Pokud to je reakce na mne, tak Vás ujišťuji, že slovo "kostičky" ze sat. příjmu, je pro mne zcela cizí, co se týče nastavení přijmu ze sat.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.07.16 18:53

Tak to se budeš muset smířit s kostičkami...

Tak 3-4x měsíčně opravuji seřízení "po někom"...

A vůbec nejlepší, je koukat z okna.

Datum: 24.07.16 19:51

andelck : No a představte si, že mně ty teploměry na přijimáčích naprosto dostačují. Našteloval jsem mnoho parabol i s motory bez měřáků známým i neznámým a kupodivu všem to bezchybně chodí. Myslíte, že je to náhoda?

doplněno 24.07.16 19:58:

Taky znám jednoho technika co to dělá. Jednou jsem ho pozoroval, jak tam pobíhá půlhodiny s měřáky a kde nic tu nic. Potom se podíval k sousedům kam to mají nasměrováno a pustil se do práce. Kolik soused platil jsem si raději netroufl zeptat, přestože jsem ho znal.

Ohodnoceno: 1x

Od: miji
Datum: 24.07.16 15:32

Máme příjem přes satelit a Skylink kartu kterou máme v TV, parabolu máme větší a taky nám poslední dobou obraz kostičkuje a píše nám to že nemáme signál...i když po bouřce neni ani vidu ani slechu jen se třeba zatáhne.Ještě tak před půl rokem to nedělalo žádné problémy.

Datum: 24.07.16 15:34

to samé mám já a už mě to nebaví sledovat televizi podle počasí tak co s tím

Datum: 24.07.16 15:55

Mám rovněž natáčecí zařízení v rozsahů možných pozic pro 85 cm parabolu a špičkový přijimač Vantage. Výpadek snad jednou, dvakrát při hrozné chumelenici, kde nebyla skoro vidět ani parabola a při oblačnosti (udávali sílu až 10 km). Pravda, v poslední době s tím mají zřejmě nějaké potíže a na 100% to není u mne. Signál kvalita 99 % a vzápětí spadne na hledá se signál. Čistá obloha. Teď to poslední dny chodí dobře.

Od: miji
Datum: 24.07.16 15:58

Nevíme čím to může být ale třeba německé programy to nedělají a je dobrý příjem i při bouřce.Už jsme zjištovali i u známých z Ostravska,Olomoucka a mají stejný problém z programy přes kartu Skylink.

Od: vernon
Datum: 24.07.16 22:50
Výpadek také nemusí být na straně příjmu, ale i na straně uplinku, což je zvláště v posledních letech dost časté. Na Kavčích horách mají 4,5 metrové paraboly a občas se stává, že hlavně při krupobití na satelit prostě nedostřelí.
Kvůli normě DVB-S2 s modulací 8PSK doporučuji spíše než 80cm paraboly, které se doporučovali dříve, talíř aspoň 100cm a víc.

Datum: 24.07.16 23:07

S výpadkem souhlas.

Ale na Astru 3A stačí pro normálního uživatele 80cm parabola. Nemám problém dosahovat MER okolo 15dB, což dostačuje.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.