Zapojeni vice spotrebicu

Od: Datum: 24.07.16 09:43 odpovědí: 10 změna: 25.07.16 10:22

Přivezou mi novou linku. Bude tam myčka nádobí, digestoř, el. trouba, indukční varná deska. Jedná se o běžný byt v paneláku kde je napětí 220 v. Můži od zásuvky v kuchyni natáhnout prodlužovačku za linku a do ní připojit všechny 4 spotřebiče? Utáhne všechny 4 spotřebiče jedna zásuvka?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.16 09:51
avatar

Natáhnout prodlužovačku Vám nikdo nezabrání, ale počítejte se značnými problémy. Od špatné funkce spotřebičů, přes vypadávající jistič, až po případnou návštěvu hasičů.

Takže takhle NE!


doplněno 24.07.16 10:09:

Wadim - To si moc nepomůžete, ta jedna zásuvka (okruh) Vám to prostě neutáhne (zvlášť, jestli máte instalaci v hliníku). Každý silnější spotřebič (digestoř nepočítám) má mít vlastní jistič a vlastní přívod k vlastní zásuvce. Ideální je mít každý takový okruh na jiné fázi (což je ale v paneláku většinou problém, vyžadující větší zásah do instalace a 3fázový elektroměr). Pozvěte si elektrikáře, ať posoudí stav Vaší elektroinstalace a navrhne konkrétní možnost řešešní.


doplněno 25.07.16 10:38:

Dvojzásuvka je v podstatě totéž, co rozdvojka. Nenahradí 2 samostatné okruhy, je to stále jen 1 okruh s jedním jističem a jedním kabelem. Smiřte se s tím, že budete potřebovat aspoň částečnou rekonstrukci elektroinstalace. Jinak riskujete úraz elektrickým proudem a požár. (Nebyl byste první).

Mimochodem, jste si jistý, že Vám zvýšený příkon (odhaduju tak +10 kW) utáhne hlavní jistič před elektroměrem? Já o tom dost pochybuju. Zjišťoval Vám to někdo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wadim
Datum: 24.07.16 09:54

Jak to tedy řešit? Nechat zásuvku prodloužit za linku a pak píchnout spotřebiče do rozdvojek?

Datum: 24.07.16 10:35
avatar

Myčka, trouba a indukce musejí mít každý "svojí zásuvku", potřebujete tedy minimálně 4 samostatné obvody. Jinak bude při souběhu instalace trpět, zvýší se pravděpodobnost poruchy a navíc může vyskakovat jistič. Indukční vařič může navíc vyžadovat třífázové připojení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wadim
Datum: 24.07.16 10:46

A zvojzásuvka nad sebou může tedy zásobit proudem dva spotřebiče? Nebo se to bere jako samostatná jedna zásuvka?

Datum: 24.07.16 11:20
avatar
Ne to je z jednoho okruhu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 11:23
avatar
Rozhodne pozvat elektrikare. To je nejvetsi omyl , ze nekdo z plynu prejde na elektrinu a mysli si , ze to jen zapoji a je to. Ale to je omyl. Je treba elektrikare pozvat , at vse zkontroluje a kdyztak natahne dalsi elektricky okruh z dalsiho jistice. Kdyz pojede mycka a budete varit i pect tak bude vypadavat jistic a draty budou dostavat sodu. Klidne to muze zacit nekde horet.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: aaaa
Datum: 24.07.16 12:07

Před 3 dny jsem byl dělat u jednoho, co si koupil byt v paneláku, položil koberce, pak nábytek, atd... Vůbec ho nezajímalo prohlídnout si elektriku. Ve stoupačce měl zrezlý a vypálený dráty a šrouby. Izolace fáze byla pryč, (proč asi), pracovní nulák vypadlý. Stačilo už jen zapnout světlo a šáhnout si na plech. Krásný zabiják. Fáze by měl okamžitě všude co bylo uzemněný.

Dejte si tam toho hlavně plno, aby jste ušetřil na pohřebák.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: osel59
Datum: 24.07.16 12:09

Lze to i na stávající instalaci provozovat, ale NIKDY nesmí jít 2 nebo dokonce 3 spotřebiče do souběhu, digestoř samozřejmě nepočítám. Prodlužka nesmí být od větkongů, nejlépe samovýroba od někoho zkušeného. Je na Vás, zda to tak chcete, myčka se stejně pouští až po jídle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.16 12:35

Rozhodně si pozvěte dobrého elektrikáře, který celou instalaci posoudí a navrhne event. provede řešení. Určitě nejde všechno současně provozovat na jedné zásuvce. Nejen, že by vznikaly problémy, vypadávání jističe, ale při poruše, přepálení vodiče které se dá očekávat, to může být i životu nebezpečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.16 10:22
avatar
Rozhodně přes elektrikáře, ale bude to něco stát. Pokud to splácaš sám, dám ruku do (Tvého) ohně, že vyhoříš, nebo zničíš spotřebiče. Ideál je indukce na 3 fáze a trouba s myčkou na svém okruhu. V případě hliníku rozhodně zvážit novou elektriku, je to časovaná bomba.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.