Poškrábaný displej u telefonu - jak vyleštit?

Od: Datum: 22.07.16 13:40 odpovědí: 10 změna: 23.07.16 23:58

Zdravím, jak už napovídá nadpis, mám dotykový telefon a povedlo se mi na něm vytvořit na skle pěkný dlouhý škrábanec, zrovna v období, kdy jsem na něm asi 14 dní neměl tvrzené sklo. Máte někdo nějakou zkušenost se servisem který to "vybrusí/vyleští" případně nějaký domácí způsob? Zkoušel jsem zubní pastu Promise ale na sklo to nemá žádný efekt.. chválili si to u plastových displejů na starších telefonech ale u skla to asi nemá šanci.

Předem díky za tipy, rád bych to dal dokupy, než nalepím nové tvrzené sklo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.16 14:46
potřebuješ lapovací pastu, tu na zuby si nech pro sebe. kotoučky se dělají i pro mikrobrusky. nevím ale, co na to displej(elektronika)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.07.16 14:53

Datum: 22.07.16 14:55

Také zdravím. Bez šance, na displeji jsou různé ochranné, antireflexní a další vrstvy. To leštění opravdu platilo na staré, nedotykové a plastové displeje.

doplněno 22.07.16 18:24:

Opakuji, nelze rozleštit. S tím krycím sklem je asi šance, ale zkušenost nemám.

Datum: 22.07.16 15:12

Dobrý den,

sklo dotykového telefonu se skládá z více vrstev, jenž každá z nich je velmi tenká a má svoji odlišnou funkci, přes estetické po ty funční a technické, lze si to představit jako několik tenkých papíru naskládaných na sebe. Korekci lze provést u velmi drobných šmouch v nejvrchnější krycí vrstvě i zde ale konečný efekt není dokonalý. Pokud se nechcete mít na displeji škrábance, je nejednoduší a nejefektivnější cestou výměna této vrstvy, cena je poměrně vysoká, neboď je sklo spojeno s dotykovou technologií.

Toto vybrušování pomocí například již zmíněné zubní pasty, skutečně funguje, ovšem například u starých telefonů s nedotykovým displejem kde sklíčko tvoří prostě jen kus jednotného plastového skla např. tlouštky 1mm, škrábanec má například 0.1mm tak vy tou pastou ubrousíte 0,2 tak dislej je opět bez škrábance.

Od: rv
Datum: 22.07.16 15:32

A neschovají se ty škrábance, když tam dáš nové tvrzené sklo? Mám pocit, že to tvrzené sklo má na spodní straně nanesený průhledný tmel, který může škrábance zaplnit.

Od: dzonis
Datum: 22.07.16 16:07

Máte tedy někdo osobní zkušenost kdy Vám vybrušování pastou zafungovalo? O tom, že by tvrzené sklo mohlo rýhy zakrýt jsem přemýšlel, ale spíš by mě nejdříve zajímala nějaká zkušenost - ne teorie. Tvrzené sklo stojí 250,- Kč a nerad bych kupoval za týden nové. Díky :)

Od: rv
Datum: 22.07.16 17:51

Tak si kup od číňanů to nejlevnější na pokus, do dolaru se vejdeš - nandáš, zkontroluješ, sundáš a podle toho se zařídíš. Třeba

http://www.aliexpress.com/ite…-6s-5-5s-5se/32673792640.html

Od: bmbx®
Datum: 22.07.16 16:20

Na sklo nemá šanci žádná pasta, ani lapovací. Jedině zkusit ochrannou folii, nebo ochranné sklo, to by to mohlo zakrýt, pokud není škrábanec moc hluboký.

maara:

dotykové telefony mají mnoho různých druhů a technologií výroby skla, nelze to paušalizovat tou tvojí teorií o skládaném papíru *smich*

Datum: 23.07.16 20:32

Pro laickou představu o tom, že broušení nepomůže to naprosto stačí. Nemá význam vyjmenovavat technologický proces výroby.

Od: bmbx®
Datum: 23.07.16 23:58

Právě pro laika to bylo docela zbytečné, jsou dotykáče a neni jich málo, co maji jeden materiál, tvrzené sklo a na tom napřenou dotykovou vrstvu, žádné přirovnání k vrstvenému papíru ohledně broušení není na místě. Rozhodující je tvrdost.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.