Kompresor 230V vyhazuje pojistku

Od: Datum: 19.07.16 11:05 odpovědí: 4 změna: 19.07.16 16:10

Zdravím,mám takový problém,kupoval jsem nový kompresor (10barů) 2,2kw.V baráku jsou staré elektrické rozvody ještě hliníkové s keramickými pojistkami Na kompresor mám 10A pojistku.Než se kompresor rozběhl tak to odpálilo vždy tak 1-3 pojistky,pak naskočil a běžel normálně i 30 minut v kuse při práci ,jak naskočil tak běžel.Teď ale je problém,že nejde nastartovat vždy to odpálí pojistku,motor se protočí tak 3x a bouchne.Existuje nějáká silnější náhrada za 10A? 16A tam kvůli patici nejde.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.07.16 11:32
2,2 kW to je proud okolo 9,5 A. Ovšem rozběhový proud je podstatně vyšší, takže pojistka vypadává.
Jsou nelegální možnosti, jak zvýšit proud pojistkou. Ty ovšem neradím ...
.
Legální postup : zavolat elektrikáře, posoudit průřezy těch hliníkových vodičů, pokud to půjde, vyměnit jištění za vyšší. Nebo natáhnout na kompresor nový přívod s vyšším jištěním.
Ohodnoceno: 2x

Od: 5659
Datum: 19.07.16 12:32

Děkuji Vám.

Datum: 19.07.16 15:26

A co třeba pomalou pojistku? "šnekovou"

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.07.16 16:10

Přívod,ať hliníkový,nebo měděný,sám nezpůsobuje vyhazování pojistek.Vedení bylo proudově dimenzováno,pojistky malí určen maximální proud,pokud se překročí,pojistky se spálí.Prověřte používaný motor.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.