Telefon od pádu funguje jenom na nabíječce

Od: Datum: 13.07.16 09:49 odpovědí: 7 změna: 17.07.16 12:24

Ahoj, mám dotaz - včera mi spadl mobil na zem (skoro ze dvou metrů na dlaždičky) a od té doby funguje jenom na nabíječce (ale tam funguje 100%, žádný problém s ničím).

Opravdu jenom na nabíječce, jak vytáhnu kabel tak v ten samý okamžik zhasne, ne že by se rychle vybil apod.

Je možné, že je to baterií? V krámě mi tvrdili že baterie se pádem rozbít nemůže, a nabízeli mi nové telefony, no ale nevím jak moc jim můžu věřit.

Celý telefon stál jen 50 €, tak se mi do toho nechce moc investovat... můj předběžný plán je objednat z e-shopu nový (stejný) telefon a novou baterii, a jedno z toho jim vrátit. Ale jestli je blbost aby to bylo baterií, tak s tím nechci otravovat.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 13.07.16 09:53
avatar

Když vytáhnete baterii, ta má být v kontaktu s mobilem přes takové pružné plíšky - nejsou ohnuté? dotýkají se akumulátoru?

Asi bude nejjednodušší (a nejlevnější) řešení používat ho jako náhradní - doma jako "pevnou linku" - třeba s nějakou simkou s předplaceným kreditem na volání na pevné linky atd...


doplněno 13.07.16 10:10:

můžete prosím uvést zcela přesný název telefonu? Buď může mít někdo podobnou zkušenost nebo třeba ten telefon doma nefunkční s dobrou baterií.. no uvidíme - alespoň bychom se mohli podívat na možnosti opravy :)


doplněno 17.07.16 11:14:

tak máte směr, kam se dát ... vadný konektor v telefonu. Teď jde o to, jestli lze telefon zreklamovat nebo servisovat - ND nebývají na noname kousky moc k sehnání a nepředpokládám, že to větnamec bude na chodníku s aku pájkou opravovat...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: vanocka
Datum: 13.07.16 10:01

Jsou tam tři takové plíšky, které jsou všechny stejné, a jeden je placatý.

Jeden prodavač říkal že je to možná problém, druhý říkal že to vypadá normálně, no tak nevím.

Jako náhradní ho nepotřebuju (koupila jsem si ho čistě na používání aplikací na dopravu + Duolinga ve vlaku, normální SIM mám v ne-smart telefonu který vydrží deset dní bez nabíjení, juchů!), spíš se mi nechce dělat zbytečný bordel s nákupem a vrácením baterie (pokud je vyloučené že by to byla baterie). Bohužel jsem nenašla kolem sebe nikoho kdo by měl stejný mobil, takže to jinak zkusit nemůžu.

Od: vanocka
Datum: 17.07.16 12:24

Zreklamovat patrně nepůjde, mj. z toho (asi taky nárazem) vypadla plomba přes nějaký vnitřní šroubek, to tam předpokládám bylo jako důkaz že se v tom člověk nevrtal.

Ale říkala jsem si že vezmu druhý takový kabel, ustřihnu všechno kromě vlastního konektoru a prostě to bude mít anténku?

Datum: 13.07.16 17:24
avatar

Není to vyloučené, ona baterie taky obsahuje elektroniku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 14.07.16 10:40

Pokud telefon bez baterie na nabíječce vůbec dokáže fungovat, tak většinou nedokáže telefonovat. Chyba po pádu bude asi trochu jinde...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vanocka
Datum: 16.07.16 20:01

Telefon je Huawei Y3.

Nicméně došlo ke změně, byla jsem s tím u Arabů v bazaru (podle logiky že budou mít velký výběr telefonů, tudíž i baterií, a budou to moct zkusit s jinou) a tam to prodavač rozebral, složil, dal do nabíječky, odpojil a dobrý. Ale jen dočasně, po nějaké době opět zdechnul.

Což je od té doby standardní stav - po několika pokusech "na nabíječku, zapnout, odpojit" zůstane zapnutý a časem zase sám od sebe zdechne.

No, takže to asi bude něco jiného. Každopádně zajímavé.

Děkuji za rady

Od: vanocka
Datum: 16.07.16 20:37

Nicméně teď jsem získala dojem že "zbuchne to" nezávisí na "odpojím telefon od elektřiny" nýbrž na "vytáhnu kabel z telefonu". Když jsem vypnula zásuvku tak se nic nestalo (po delší dobu), ale když jsem pak vyndala kabel z telefonu, tak ve vteřině zhasnul. Další pokusy to zatím podporují. WTF.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.