HDO zapojení

Od: Datum: 07.07.16 17:53 odpovědí: 16 změna: 08.07.16 15:08

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat. Při připojení HDO na cívku stykače a nahození jističe pro bojler mi to vyhodí. Proč to tak je? Zapojené to je takhle - A1 hnědy A2 HDO spínací kontakt 11 je klemovaný s cívkou A1 a kontakt 14 je odvod na bojler je to správně

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.07.16 18:14

A topnou tyč (topení bojleru) spíná stykač - jaký typ? Popište, ať je odpověď úplná...

doplněno 07.07.16 18:28:

Takže fázi máte přivedenou na A1 a současně na kontakt 11 stykače, na A2 je přívod z HDO (je to nulový vodič? HDO je typ...?), ze 14 stykače na bojler? Je topná spirála bojleru v pořádku? Ale předem dejte typ HDO, jestli posílá N nebo třeba jinou "fázi", než máte na A1...

doplněno 07.07.16 18:37:

Tak zkuste změřit obvod při vypnutém jističi, alespoň ohmicky, mezi F a N v zásuvce (jestli tam nemáte zkrat...)

Ohodnoceno: 0x

Od: noisbender1
Datum: 07.07.16 18:17

Typ Rélé ( stykače ) je VS116K 230V 1.f

Datum: 07.07.16 18:32

bojelr mám na zásuvku a i při odpojené vydlici mi to vyhodí :) je to starý hliník a posílá mi to fází, dokonce tam má dvě nuly ( HDO) ale obě dvě mi vyhodí na tom hliníku byl popisek HDO a jde mi do toho fáze

Datum: 07.07.16 18:39

noisbender123 @ na tom hliníku byl popisek HDO a jde mi do toho fáze - nějak tomu nerozumím...zkuste to nějak nakreslit a posat ...F, N,...

doplněno 07.07.16 18:51:

tak změřte napětí mezi tím drátem HDO (při nočním proudu) a přívodem na jistič pro bojler - vypadá to, že z HDO přichází fáze a vy máte jinou fázi jako přívod na jistič, dále na A1 a propoj na 11 stykače atd...takže máte pravděpodobně přivedeno 400V na cívku stykače...pokud tomu tak je, budeme vědět po měření...multimetr máte? a alespoň základní vzdělání v elektro?

Datum: 07.07.16 18:41

v rozvaděči byl hliníkový drát na kterém byla páska s popisem HDO a když se zapne noční proud tak mi jde do toho fáze

Datum: 07.07.16 18:53

ano jsem Elektrikář ale toto mě překvapilo nikdy jsem to neviděl když to tak bude a teče mi do toho 400V co s tím?

Datum: 07.07.16 18:58

Některé HDO posílají nulu, některé fázi...pokud tomu tak je, pak na A1je třeba přivést N, na A2 vodič z HDO; na svorku 11 fázi z jističe pro bojler a ze 14 na topení bojleru...toť vše...snad jsem to popsal dobře...každopádně oddělit ovládací obvod od silového na topení...a pak tu je ještě jištění fáze z HDO...ale až potom, až budeme vědět skutečný stav a bude obvod funkční...případně doděláme

doplněno 07.07.16 21:19:

Ješte doplním výše uvedenou odpověď; Některé HDO posílají nulu, některé fázi...je to trochu nepřesné, všechny mají posílat přes svoje relé vodič N, ale někdo si to pravděpodobně u vás upravil...proto jsem radil, jak jsem radil...HDO má má minimálně tři přepínací kontakty - jeden K1 pro přepnutí tarifu elměru, druhý K2 pro zapnutí topení a třetí K3 pro bojler...a podle toho by to mělo být zapojeno... zkusím najít schéma pro přiblížení problému...

doplněno 07.07.16 21:23:

Tady obr. č.7 http://www.ah-energy.cz/el_meridla9.html

Datum: 07.07.16 19:00

super :) vyzkouším a ozvu se kdyby náhodou. Děkuji mnohokrát za radu :)

Datum: 07.07.16 19:04

HDO nemusí být jištěné? pokud ano tak první HDO na jistič 2A a z toho jističe na cívku?

Datum: 07.07.16 19:17

buď tak nebo lépe nejdřív na jistič 2A, pak na kontakt HDO a následně na cívku stykače...ale to byste musel "projít" stávající zapojení

doplněno 07.07.16 20:58:

Díval jste se na stávající zapojení? Podle mně by tam jištění HDO bude - vetšinou vedle hlavního jističe u elměru..zaplombováno..ale měl byste vyřešit jištění obvodu ovládání stykače...nařazený jistič bude minimálně 10A, ne-li více,,,pokud byste nejistil jističem 2A...cívka stykače to nemusí vydržet, pokud je ještě funkční...po těch zkouškách zapnutí bojleru a vyhazování jističe... ale asi tam i to jištění obvodu ovládání stykače najdete...

Datum: 07.07.16 20:42

a musí být jištěné HDO? zabývám se spíše motory tak si nejsem jist :)

Datum: 07.07.16 21:02

HDO je jištěné :) omlouvám se myslel jsem stykač jestli musí být jištěný :)? někdo říká že nemusí někdo dává 2A skleněnou pojistku :)

Datum: 07.07.16 21:22

dobře :) mě tam vedou dva hliníkové dráty jeden je označený HDO a druhý bez označení a v obou je fáze

Datum: 08.07.16 09:15

Vyhazuje Vám to jistič, nebo chránič? Pokud chránič, tak máte fázi pro stykač připojenou až za chráničem. Ta musí být připojená před chráničem, jinak tento při příchodu impulzu z HDO (většinou nulák mimo chránič) logicky vypadává.

doplněno 08.07.16 15:51:

Ta zásuvka přes chránič je v pořádku. Mimo chránič ale musí jít fáze i nulák pro cívku stykače (obvykle uvnitř rozvaděče).

doplněno 08.07.16 15:54:

Cívku stykače nemůžete mít připojenou na společný jistič se zásuvkou. Právě proto se dává pro stykač samostatný jistič, připojený před chráničem.

Datum: 08.07.16 15:07

mám jistič 16A na zásuvku pro bojler a mám to přes chránič :) odvod z jističe mi jde na cívku a vyhodí mi to chránič

Datum: 08.07.16 15:08

a nejde mi tam HDO(nula) ale fáze

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.