Klepání v pračce

Od: Datum: 03.07.16 17:23 odpovědí: 10 změna: 25.07.16 22:51

Zdravím,mám problém s pračkou,před týdnem jsem koupil s bazaru pračku zn.Whirlpool horní plnění.

Po týdnu jsem si všiml,že mi při praní a nízkých otáčkách klepe něco v pračce,při ždímání je to OK,zvuk bych přirovnal asi jako by bouchal buben o plech nebo jako by v bubnu padala nějaká kulička při otáčce bubnu na spodek.

Měl jsem demontované plechy,ale na nic jsem nepřišel,co se týče vnitřku,vše vypadá OK.Taky plastové krytky na bubnu jsem demontoval a koukal jestli není něco zapadlé a nic,Filtr je taky čistý.

Pro představu jsem nahrál video klepání na Ulož.to,tak pokud chcete shlédnout video tak odkaz a heslo je níže.

Heslo je : dominik

http://ulozto.cz/!WHM46k4Sq/20160703-093756-mp4

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.16 19:17

Pozrieť,či nieje prasknuté uloženie pružín na ktorých visí bubon,prekontrolovať tlmiče pruženia a vibrácií a skontrolovať ložiská,či sa tam nedostala voda a vrzga to.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.16 20:22

Nemáš tam málo prádla,klepe i bez prádla? Když dáme třeba boty tak to klepe stejně.Jinak rozdeklovat pustit praní a pozorovat co se děje.Neškrtá o něco řemenice? Co těleso není nějak vystrčené ,

Od: duke®
Datum: 04.07.16 05:39

Bez prádla jsem to nezkoušel.Jen jsem měl rozdeklovanou pračku a zkoušel otáčet kolem kde je řemen a vše bylo v pohodě.

Já si prvně myslel,že mi to klepe kšiltovka při otáčení bubnu,ale to byl omyl

Zkusím to rozdeklovat a pustit.

Zkusím to bez toho prádla i s prádlem bez toho deklu.Zatím díky za odpovědi.

Dám vědět

Datum: 04.07.16 16:50

Takže první test,sundal jsem dekl a peru bez prádla a nic neklepe.

Pak vyzkouším prát s prádlem bez deklu,jestli náhodou neklepe něco do deklu,ale to by asi bouchalo při vyšších otáčkach při ždímaní.

Kdyby byl tlumíč na výměnu,klepalo by to asi i při ždímaní?

Jsem z toho jelen

Datum: 04.07.16 18:08

Takže pral jsem to i s prádlem při odkrytém deklu.

Nižší otáčky,klepe to ,zvuk jsem zachytil ve středu bubnu.Moje domněnka je,že bud je něco se středovým šroubem(ložisko?) nebo jestli mi neklepe něco u bubnu jako např náraz o dvířka,což ale bude málo pravděpodobné.

Po doprání jsem nechal prádlo v pračce a otáčel jsem kotoučem na kterém je řemen,ale žádné lupání jsem nezaslech,připádá mi,že to děla když je v práčce i voda,kdy je buben asi težší.

Při ždimaní to vůbec neklepe.

Já už fakt nevím.

Kdyby to bylo tím středovým šroubem,nemáte potuchy nakolik příjde cca výměna i s prací?Pokud má někdo zkušenost.

Od: maclover
Datum: 25.07.16 21:15

Podle videa bych si dovolil tipnout, že buď je v háji jedno z ložisek bubnu, což by ale dělalo ještě mnohem větší rámus při odstřeďování. Nebo jsou pryč tlumiče (tedy spíš parodie na tlumiče, co se dnes běžně používají), mají vůli a klepou. Zkuste se zavřeným bubnem zalomcovat a zalačit ho směrem dolů, měl byste cítit odpor a po uvolnění tlaku by se vana neměla houpat, ale vrátit se tlumeně do původní polohy. Pak zkuste stáhnout řemen z velké řemenice a vyzkoušejte, jesti ložisko nemá vůli, poržte vanu a zahýbejte do stran s řemenicí (kolem), neměla by tam být žádná vůle. Když budete mít dole postranní kryty, koukněte na tlumiče, neměly by se viklat do strany, píst by měl chodit v těle tlumiče jen nahoru a dolů. Samozřejmě tlumiče jsou uložené v gumách, když se vychýlí vana mírně mimo střed, aby se nezlámaly. Poslední, co mě napadá, je zapadlý předmět mezi buben a prací vanu. Horem plněné pračky na to dost "trpí". Většinou lze vymontovat to žebro v bubnu, které je proti plnícímu otvoru. Vzniklým otvorem lze předmět vylovit. Pokud ani to nezabere, pak mě napadá - nepoužíváte na praní plastovou odměrku na tekutý prášek, kterou dáte spolu s prádlem do bubnu?

Datum: 25.07.16 21:29

Tlumiče bubnu.

To je to, co běžně u Whirlpoolek odchází ještě v záruce.

Je to nejhorší pračka, co znám. Hlavně ty s horním plněním. :(

Datum: 25.07.16 22:17

Protože to nejsou snad ani tlumiče, co tam dávají. Kvalita Whirlpoolu je poslední léta katastrofální. To bych snad radši pral ve vaně na valše, než Whirlpool, to mi nesmí přes práh. Měl jsem kdysi od Wh. myčku, byla ještě pořádně udělaná, vážila skoro 60 kg, bohužel po 15 letech dojela na elektroniku. Když jsem se díval na nové Wh., zmocnila se mě hrůza, vana jak z papíru, koše z minimálně o třetinu slabších drátů, slícování dílů nepěkné, celé to působilo dojmem, že nepřečká ani záruku.

Datum: 25.07.16 22:28

Zdravím.!

Nemohlo mě nenapadnout jejich dříve používané reklamní heslo...

"Whirlpool, přináší kvalitu do života"... Fakt povedené. *haha*

Datum: 25.07.16 22:51

Jo jo, to je slušná ironie :D to platilo tak před 20 lety a jen u některých výrobků...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.