Funkce a ovládání mikrovlnky

Od: Datum: 03.07.16 10:37 odpovědí: 4 změna: 03.07.16 22:15

Prosím o pomoc, zdědil jsem mikrovlnku Sencor SMW 7325, bohužel bez manuálu.Podařilo se mi nějaký sice stáhnout ale ten je hodně povšechný. (podotýkám, že samozřejmě jsem již mikrovlnku měl,takou tu "pro blbé" kde prostě byly ikonky slepiček a vajíček a všeho možného vč,kouřícíko šálku-takže nebyl problém) Zde ale jsou jen tři ukazatele času-vteřina,minuta a deset minut s odpovídajícími tlačítky a dále je zde možno přepínat výkon mikrovlnky ze l00% postupně až na 10%.V návodu se stručně mluví jen o vaření, takže např.jak ohřívat potraviny zde vbůbec není, stejně jako nechápu to dstupňování výkonu.Jaký to má význam.Kdy to vlastně ohřívá a kdy vaří?Celý ten návod je jakýsi divný,protože se v něm třeba mluví o vaření karbenátek (!) ale to jen v souvislosti s kladením potravin na talíř a případně jejich obracením.Takže mi asi zbývá jen pokus-omyl, což může být drahé, anebo mi,prosím, někdo poradíte.Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vernon
Datum: 03.07.16 11:08
V každé mikrovlnce probíhá proces vaření...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.07.16 20:08

Mikrovlnka ohřívá pomocí zdroje mikrovln,který má stanovený výkon.Obhvykle 600 - 800 W.Spouští se tlačítkem start,pokud chceme regulovat intenzitu ohřevu,děje se tak přerušováním maximálního příkonu na určitou dobu.Celkový čas ohřevu je nastaven na časovém spinači.Pokud má MW ještě funkci grilu,pak je ovládání zvlášť.Rozhodně by se neměla MW pouštět naprázdno,vždy nějaká sklenička s vodou.

JABRAKA

Datum: 03.07.16 22:15
Mikrovlnné záření způsobuje kmitání buněk vložených potravin. Podle délky působení tření se buňka jen ohřeje nebo uvede do takového pohybu, že se zvýší teplota až nad bod varu.
Délku ohřevu si jednoduše vyzkoušejte. Třeba uvedení poháru vody do varu, asi tak jedno deci na kávu, by nemělo trvat déle než minutu. Pozor, pokud se už voda začne vařit, při sypání kávy nebo cukru může vykypět . Opaří!
Porci jídla na talíři ohřejete za 1 až 3 minuty. Podle množství a podle toho, jakou mělo teplotu před vložením do mikrovlnky. Jídlo z mrazničky hřejete déle.
Pokud je jídlo málo teplé, můžete ho dát na chvíli ještě přihřát . A zapamatovat si potřebný čas do budoucnosti.
Knoflíky vteřina, minuta a deset minut slouží na předvolbu času. Knoflík stop přeruší - ukončí ohřev kdykoliv potřebujete.
Přepínačem výkonu můžete nastavit potřebný výkon podle množství ohřívané potraviny. Malý výkon třeba na pomalé rozmrazování, velký třeba na vaření polévky ve velké nádobě vhodné do mikrovlnky. Teda ne kovové. A ani talíř nebo hrnek se "zlatým" páskem nejsou vhodné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.