Kapacita baterie

Od: Datum: 01.07.16 11:17 odpovědí: 5 změna: 02.07.16 07:08
Zdravím, jsem absolutní elektroanalfabet a mám dotaz. Dá se multimetrem 830D změřit reálná kapacita baterie, powerbanky...? Pokud ano, jak to na měřáku nastavit? Předpokládám, že to nepůjde.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.16 11:33

Nedá, tak jednoduché to bohužel není, musel by jste powerbanku zatížit, a sledovat výstupní proud s časem. Jinak přímo na taková měření se prodávají rovnou měřáčky které přepočítávají na mAh , zkuste kouknout třeba na Aliexpress, ( http://www.aliexpress.com/who…0701013228&SearchText=keweisi ) příp. http://www.aliexpress.com/who…1013230&SearchText=usb+doctor - za pár korun, osobně používám a jsem spokojen

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.07.16 13:57

Nedá mi abych si nerýpnul, výrobci čehokoli na baterie naučili spotřebitele koukat na kapacitu a hledat více miliamperhodin. Jak to ale vyjadřuje kolik je v baterii skutečně energie, když se nebere v potaz její napětí? Moc ne, měly by se tedy uvádět spíš watthodiny.

Ohodnoceno: 0x

Od: vernon
Datum: 01.07.16 15:09
Watthodiny se občas uvádějí, třeba baterku do notebooku jsem kupoval podle údaje ve Wh.

Od: veronica
Datum: 01.07.16 21:45

Kup si odpor 10 Ohm na zatížení 6W nebo 10W. Kapacita se spočítá: 0,5 × čas vybíjení v hodinách = výsledek kapacita v Ah.:)

Od: kolemjdouci
Datum: 02.07.16 07:08
Veronica si zopakuje fyziku ze zakladni skoly a nebude tu psat nesmyslne vypocty :) teorie s odporem a vzoreckem je nesmysl
doplněno 02.07.16 07:14: Mazu svuj prispevek :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.