Starší TV a HD programy na Skylinku

Od: Datum: 30.06.16 12:37 odpovědí: 9 změna: 02.07.16 20:40

Mám starší TV připojenou na satelitní přijímač, který na kartu CRYPTOWORK neumí zpracovat programy vysílané v HD. Nyní jsem musel vyměnit kartu SKYLINK v rámci akce M7 za kartu IRDETO, která ovšem není kompatibilní s mým přijímačem. Hodlám tedy zakoupit nový přijímač GoSAT GS7010 HDi, avšak ten už nemá konektor SCART, má nějaké cinche a výstup HDMI. Potřebuji poradit, jak zapojím ten nový přijímač do TV. Budou mi hrát i programy vysílané v HD kvalitě, když využiji na přijímači cinche a na TV SCART (mám takový kabel) a TV není FULL HD?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jofa®
Datum: 30.06.16 14:39

Jak jsem se díval nepůjde ke starší tv připojit. Požadované výstupy nemá. Tento si kupte, nebo jiný. :http://www.omko.cz/technisat-…-modul-technicrypt-irdeto-ci/ Ale upřimně i nová tv by se šikla k tomu. Hlavně pro HD programy. Jinak na staré tv se scartem půjdou.

doplněno 30.06.16 14:48:

Tak analog výstup A/V má.

Ohodnoceno: 0x

Od: vernon
Datum: 30.06.16 17:28
Ano, je tam zdířka pro jack s A/V výstupem. Ten kablík se dodává v balení.

Datum: 30.06.16 22:53

V návodu píší, že ten dodávaný kablík je pro připojení zvuku.

Datum: 30.06.16 21:21

Tak jsme to zkoušeli připojit k TV Toshiba, která má vzadu spoustu cinchů, ale stále to hlásilo, že není žádný signál na AV, Tak jsme to vzdali a zajeli koupit kabel HDMI, po jehož zapojení se už signál objevil a satelitní programy už šly naladit, Stále ale nevíme, kde byla chyba.

Datum: 30.06.16 22:05

No, pokud si dobře pamatuju, tak jsem kdysi musel satelit přepnout na klasickej formát, tedy žádný HD. Bylo mě vysvětleno, že SCART neumí více než 720x576 a když satelit na svém výstupu má vyšší rozlišení, musí být HDMI kabel.

Datum: 30.06.16 22:51

Jenže když se nám po zapnutí přijímače a jeho spojení s TV pomocí toho kabelu s cinchi neobjevilo ani základní MENU, tak jsme nemohli nic nastavit. Výstup SCART tento přijímač GoSAT 1070 nemá.

Datum: 30.06.16 23:00

Však to se mě taky nic neobjevilo. Na ovladači je tlačítko resolution, či tak nějak, nemám to ted u sebe a tím se přepíná pouze nastavení výstupu. Ani na třetí zmáčknutí se obraz objevil. Jestli SCART a nebo cinch je jedno.

Datum: 02.07.16 18:19

A zkoušel jsi už přehrát nějaký AVI soubor z flešky? Podporuje to hlavní kodeky? Nebo to umí přehrávat jen soubory nahrané z TV ve formátu XT3?

Datum: 02.07.16 20:40

No nevím, ale tohle bych řekl, že závisí na konkrétním přijímači. Co přehraje jeden, může být pro další přijímač velký problém.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.