Autorádio nehledá automaticky stanice

Od: Datum: 26.06.16 10:01 odpovědí: 6 změna: 26.06.16 12:11

Ahoj, Měl bych jeden technický dotaz... koupil jsem si rádio (bazarové). Ani nevím jestli to má nějakou značku, šlo mi jen o to, že jsem chtěl vyměnit to kazetové co jsem měl do teď za něco nízkonákladového s usb/sd ...rádio jsem vyměnil, zapojil, hraje.. ale nemám k tomu návod. FM rádio mi nechce automaticky hledat stanice. Prostě to jen hledá a hledá a furt dokola. Jedno jestli FM1,2,3... Nějakým způsobem se mi tam podařilo naladit manuálně nějaké stanice, ale automaticky nic. Kde může být problém?

podotýkám, že zapojení kabeláže je 1:1 jak bylo u předchozího. Pouze jsem cvakl původní kontektor s kabelama a připájel podle barviček nový.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.16 10:09

Pokud se při ladění nic neozve, znáte důvod, proč ho někdo prodal.

Ohodnoceno: 0x

Od: krtek
Datum: 26.06.16 10:12

no děkuji za reakci. Samozřejmě i s touto variantou musím počítat, já bych však zatím chtěl znát technické důvody proč, abych tuhle variantu mohl zatím přehlídnout

Datum: 26.06.16 10:41

Malá citlivost vstupu. Automat má nějaké parametry při kterých vyhodnotí, že se jedná o vysílání, díky RDS pak může vypsat název atp. Ručně mu zadáte frekvenci a pokud tam něco je tak hraje. Nesrovnávejte s originálním autorádiem, není to jen jiná liga ale jiné hřiště a maximálné okresní přebor.

Datum: 26.06.16 10:49

Určitě nějakou značku bude mít většinou bývá vzadu co je vstup na anténu a kabely.

doplněno 26.06.16 10:49:

Popřípadě na boku.

Datum: 26.06.16 11:05
A jak je na tom samotná anténa?
Pokud má zesilovač ten múže bejt za ta léta v háji
Pokud bez zesilovače ta změř jestli ti nejde do zkratu
Ted nedávno sem dával na jednoho opla novou levnou anténu bez zesilovače a jak sem jí přitáhl ke střeše šla do skratu a nehrálo to
Zkoušel sem kde co a po dvou hodinách jí vsteky rozšlapal a sehnal jinej typ a ta hraje jak víno
Píchni do rádia místo antény kus drátu a skus jestli to bude ladit a hrát,pokud to nepude sežen si jiný rádio

Od: krtek
Datum: 26.06.16 12:11

Děkuji za vaše postřehy. Hledal jsem ještě na internetu a nejspíš (100% to netvrdím) bude chyba v tom, že nemám fantoma. Jak jsem psal vyměnil jsem pouze kabely 1:1 co byly, ale modrý kabel byl volný stejně tak jsem neměl na předchozím rádiu zesilovač. Může to být dáno tím? viz tento článek:

http://blog.kerpof.net/auta/s…t-audi-volkswagen-vw-koncern/

tady ta sranda stojí asi 200,- s tím,že bych to píchl mezi koax a ten modrý kabel bych měl spojit s modro-bílým (?) co vede z konektoru a pak ještě se spínáním(? červený nebo žlutý?) ...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.