Jaký smartphone do 4000,-?

Od: Datum: 22.06.16 20:43 odpovědí: 2 změna: 23.06.16 00:22

Dobrý den.

Chtěl bych letos o prázdninách udělat mámě radost, a koupit jí nový telefon, nyní má Lumii 610, a není s ním moc spokojená, navíc má systém po aktualizaci celkem dost bugů a občas trochu zazlobí.. Rozhodl jsem se tady, že jelikož si oslavu sých narozenin přesunula až na dovolenou, tak že bych se mohl už ohlížet po nějakém konkrétním modelu..

Co se týče ceny, tak by se měla pohybovat okolo 4000, ale může i mírně přesáhnout, jde mi o to, že nechci kupovat nějaký šmejd, ale ne zase nějaký highend, protože tolik peněz nemám, a máma by asi takový telefon nevyužila...

Proto bych vás chtěl poprosit případně o nějaký tipy, především asi něco, co bude mít více jak 1GB RAM, což je (jak jsem koukal) nejčastější problém.

Předem děkuji za odpovědi...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.16 21:00

Já jsem vyfasoval nedávno namísto Samsunga Lenovo A6000 - a jsem velmi spokojen, používám ho krom volání a zpráv hlavně na navigování (Waze) e-mail, focenía následné ukládání fotek na Disk Google, připojuji se přes něj s noťasem k internetu a podobně.

https://mobilenet.cz/clanky/r…dni-trida-s-potencialem-20522

Ohodnoceno: 0x

Od: vilik
Datum: 23.06.16 00:22
Jestli není potřeba LTE, koukněte na Xiaomi Redmi 3 a Redmi 3 PRO. Můžete je objednat třeba na Ali, ale problém je alespoň nějaká záruka. České shopy je zas mají většinou dražší. Jestli šetříte každou korunu, budete hlavně koukat na cenu.
S obchodem Android levně zkušenosti nemám, ale ceny včetně dopravy 3699 a 4699Kč jsou zajímavé.
Další možnost je Xiaomiforsale, který dává pouze roční záruku (servis v Brně). Zde mají bohužel Redmi 3 dražší, za 3763,- a 90Kč poštovné. Platba je buď předem, ale dobírka, kterou bych u nich upřednostnil, je také možná, je dražší jen asi o 20Kč. Když se přihodí do košíku ještě jedna položka, jakákoliv, třeba flipové pouzdro za 190 nebo folie na displej, a napíše se kód slevy v košíku MYXFS, sníží se cena o 200Kč. Telefon tak vyjde na 3663Kč, jenže musíte vzít ještě za 190 pouzdro. Kvůli tomu se nevyplatí blbnout.
Vyplatí se to ale možná u verze PRO, která je za 4467, jenže ta z nějakého záhadného důvodu nedá s jednou další položkou tu slevu. Stačí ale přihodit ještě nejlevnější tlačítko Mikey za 54 a slevu to dá. Zaplatí se tak méně aspoň o těch 146 Kč. Tedy za 4610 máte telefon včetně dopravy s roční zárukou a navíc pouzdro.
Ještě bych z těch okolo +4000,- mimo xiaomi bral P8 lite od Huawei, ale je už dražší a má menší kapacitu. Zase má LTE. Případně Asus zenfone ze500kl, stejná výhrada.
Jinak jestli byla doteď spokojená s Windows phone, koukněte po Lumii 640. Buď LTE nebo Dualsim. Existuje i verze s obojím najednou, ale jestli se něco nezměnilo, nebyla určená pro náš trh, tedy se musela objednávat přes podporu firmy Microsoft z Francie. K ní dokoupíte paměťovou kartu a máte vystaráno.
Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.