Dobrá led televize

Od: Datum: 17.11.12 19:35 odpovědí: 26 změna: 27.11.12 20:38

Zdravím, sháním LCD televizy s led podsvícením, která je úsporná, má kvalitní obraz, slušný zvuk, uhlopříčka 102cm nebo 107cm, přehrává a nahrává třeba na flashku, cena do 20 000Kč. Nechci 3D, nechci prohlížeč a podobné nesmysly a ať se neleskne obrazovka. Je nějaká taková? Prosím o solidní odpověď. A nebo poradit nějaký portál, kde zadám požadavek a oni mi poradí. Díky všem

doplněno 17.11.12 20:04:

Samozřejme full HD a cl slot. Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: prochy35*
Datum: 17.11.12 21:10

Samsung, sice to nerad říkám nemám rád korejce ale jsou dobří

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 09:39

Ano, Samsung je dobrý, ale nemá televize 42". Problém je, že těch televizí je tolik, že je prostě problém si vybrat. Pořád vám předhazujou 3D nebo internetové prohlížeče a pod. NA CO! Nechápu proč bych měl hledět na internet na televizi, když mám počítač s velkým monitorem. Nechce se mi vyhazovat peníze za spoustu funkcí co má televize, které stejně nikdy nevyužii. Soused má televizi za 25000Kč, která má všechno co jde do ní nacpat, má ji 6 měsíců a do dneška viděl jeden film 3D a dvě třetiny funkcí a vymožeností nikdy nevyužije.

Od: bmbx®
Datum: 18.11.12 09:45

Vůbec není problém si vybrat, já TV vybíral 5 minut a za dalších 60minut jí dovezli a bylo :).

Stačí si dát základní kritéria - úhlopříčka, cenový limit a co chci aby uměla mimo své základní funkce - zobrazování TV vysilání.

Samsung a Sony jsou předními výrobci hlavní součásti a to LCD panelu a od toho se může odvíjet i výběr značky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 10:41
avatar

bmbx: Tak to seš dobrej,já už vybárám televizi 2 týdny,čtu recenze,ptám se,chodím po obchodech a pořád ne a ne vybrat tu správnou.

Moje požadavky jsou : uhlopříčka:93,94cm , budu se na ní dívat přes pokojovou anténu,dvb-c samozdřejmě také není na škodu,stačí základní konektory,otočný podstavec , cenové rozpětí do 15000kč. Najdeš mi nějakou?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.11.12 11:53

No to je teda pěkná ztráta času :D. Já něco vybírat víc jak den, tak to radši oželím. Hledat ti nic nebudu, v tom jsem zásadový, každý si s výběrem musí poradit sám, protože každý sám ví co je pro něj nejlepší. Osobně kdybych si nechal poradit co koupit, tak s toho ani nemám radost ;). Tvé požadavky nejsou nějak náročné, abys s tím trávil takovou dobu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 12:15
avatar

Nechci toho moc že? ale přesto nemohu najít tu správnou. Chtěl sem tady tuhle : http://www.mall.cz/led-televize-uhlo...cm/lg-37ls570s , ale v prodejně ji měli zaplou a hráli tam televizní programy. Obraz byl strašný.Byl zrnitý a při pohybu kamery se obraz rozmazával. Jediný dobrý programy tam byly v HD,např HD nova.
Já se budu dívat na televizi zapojenou přes pokojovou anténu,takže usuzuji že obraz by byl také špatný.
Můj názor je ten že full HD a HD ready pro sledování programů přes pokojovou anténu nejsou stavěný,jelikož musí obraz převést do jiného rozlišení a tím ho degradují.

doplněno 18.11.12 12:18:

Nemohu si pomoct,ale kdyby se prodávali CRT televizory tak si ho koupím. Máme starou barevnou teslu jede přes set-top-box a pokojovou anténu a obraz jako víno,kam se hrabou nějaký lcd technologie. Žádný zrnění,rozmazávání při pohybu kamery,úplná paráda

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 12:49
avatar

heteraku, mam HD ready 81cm úhl SONY a obraz SD vysílání je celkem uspokojivý. ze 3m je to naprostá spokojenost, Není pravdou že je štatný, ale z 1,5 metru už jsou nedostatky viditelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 15:38

Nezlob se na mě, ale tento portál se jmenuje PORADTE.CZ to znamená, že někteří znas uvítají nějakou užitečnou radu či zkušenost a proto sem chodí. Ty píšeš jen JÁ JÁ JÁ a radit nebudu atd., tak proč jsem lezeš a reaguješ? Tady jde nashromáždit co nejvíc informací a sám se svobodně rozhodnout co koupit. Stejně si JÁ vyberu podle sebe. Tys mi nepřispěl ani korunou, tak co tu MACHRUJEŠ s pěti minutama a utrhuješ se na lidi co mi přispívají do diskuse. Ocením když se budeš mým otázkám vyhýbat tomale.

doplněno 18.11.12 15:40:

Reaguji na toho chytrolína "bmbx"

Od: bmbx®
Datum: 18.11.12 15:49

Poradit se dá cokoliv, ale radit někomu co si má koupit je prostě volovina, já se na tu TV koukat nebudu. A tyhle nerozhodné jedince opravdu "miluju" *haha*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 16:10

Samozřejmě, že se na tu TV dívat nebudeš, protože by si nestačil ani překročit práh mého domu na tož dojít do obyváku. Teď jsme se jasně všichni přesvědčili a dozvěděli, že velbloudi v červeném trojúhelníku mají IQ velblouda v červeném trojúhelníku, to mluví za vše. Další jakákoliv reakce je naprosto zbytečná-tato věta je pro všechny DROMEDÁRY.

Od: bmbx®
Datum: 18.11.12 16:38

Jsi ubohej, navážet se takovým způsobem *haha*

No, přesto ti přeju abys měl dobrou ruku při výběru i když to bude spíš věc náhody :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 12:31
avatar
Do toho limitu se vejde i 117cm. Sharp dělá modely s tři dé ale i bez tři dé ,takže si můžete vybrat dle libosti. Navíc je to japonec s tři letou zárukou. Kvalitní obraz a jako jeden z mála používá třetí basovy reproduktor,takže zvuk je výborný. Nahrává i na fleš.. CI slot dle použitých tunerů .
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 12:47
avatar

zasadni vec z dobre resenych minulych diskuzi, kterou vesmes malo kdo uzna. Pokud nemas HD príjem budˇ ze satelitu, kabelu nebo HD Dvb-T tak to je obrazovka s 1080 radky (tzv full hd) k ničemu (k neužitku) a obraz není a nebude nic moc. Samozřejmě existuje výhled do budoucna, ale nebude tak rychlý, jak vývoj TV výrobků. Důležitá je i optimální pozorovací vzdálenost. SD obraz memá cenu sledovat z blízky menší cca 2m. V prodejnách tě obvykle ošálí tím, že na full TV promítají full obraz, jež se po cyklech opakuje a je získáván z blue ray nebo HD satelitu a je velice pěkný. Už chápu přispívatele, jež nelámou hůl nad plazmou, jež je sama chopna se lépe vyrovnat s nedostatky SD signálu. LED je špičkový obraz, ale jen z HD = kvalitního zdroje. SD je prostě na 1080 řádcích mázlé a kdo nemá 1dioptrii a víc, tak to vidí. Doufám, že jsem to napsal srozumitelně.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.12 13:08
avatar
Ano, napsal si to srozumitelně, ale otázka byla jiná.
doplněno 18.11.12 13:11: Předpokládám, že když žádá ci slot, full hd určitě využije
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 13:33
avatar

ok, SAMSUNG min 100Hz a USB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 14:01
avatar
Když Samsung, tak model 6000 a výš, protože má lepší obrazové čipy ,ale tam už platí za výbavu a 117 pod dvacet nekoupíš. Modely řady 5tis mají horší obrazovou kvalitu. Sharp má obrazovou kvalitu lepší, taktéž i zvukovou. Tenhle model
http://m.alza.cz/46-sharp-aquos-lc46le540e-d330627.htm
má vše, co žadatel požaduje, i nahrávání. Dvb-c/t. O tisícovku dražší model má navíc dvb-s2
http://m.alza.cz/46-sharp-aquos-lc46le542e-d330628.htm
doplněno 18.11.12 21:33: Ono až tak moc nechceš, výběr na rozdíl z let minulých je velký a stačí si vybrat. Spousta lidí zajde do obchodu a koupi to, co se jim líbí, prostě to dělají jak bmbx,práce na pár minut, ale ty ho za to odsuzuje a ještě napadáš ,přitom ti dal na výběr, ale nečteš. Můj děda vždy říkal, poradit si nech, ale udělej si to podle sebe. Myslím, ze nějaké návrhy tu máš, tak si to můžeš dát dohromady. Jak jsem psal výše, zvukově je nejlepší sharp, má přidaný basák a x lidi co bylo u mě mi to potvrdilo. Ale kino je kino. Co se týká obrazu, vybírej s černým lesklým panelem. Obraz je živější, lesklý panel zvyšuje kontrast a dá se dívat krásně za jakýchkoliv světelných podmínek. Má speciální nátěr, který snižuje odrazy světla od okna apod. Takové panely dělá Samsung a sharp. U Samsung modely rady 6 tisíc a výš mají lepší obrazové čipy ,ale zase platiš za výbavu jako tři dé která nemá dle mé budoucnost a jsou to zbytečné peníze navíc. Nové modely sharp Samsung dělají panely takové polomatné, ale stále lepší, než úplně matné - Sony, LG apod. Z teto dvojky rozhodně Sony, pokud chceš marnou. Lg zaostává a dost v barevném podání a kontrastu. Sony špatná není, ale matný panel ji dost degraduje, sestra ji má. Lg ztrácí snad ve všem, i v barevném podání, vyniká cenou možná, ale na špičku nemá. Některé modely LG nemají mat, ale před panelem mají sklo. Vzhledově ok, ale sklo je jako zrcadlo nebo klasika crt. Tak už si vyber jak chceš nebo se dojed podívat na mou 117 sharp a když se ti bude líbit, hned si ji odveze. Ne ze by se nelíbila, ale je maličko malá. Mám v merku opět sharp, ale větší cca 152. Hd obraz je úchvatný, SD obraz je taky slušný, nestěžuju si. Heterak si to zdůvodnil fyzikálními zákony, ale mne šlape SD v pohodě a dívám se na něj raději, než na chrt. Teď sleduji formule na crt ,ale radej bych na ful panelu s rozlišením SD - to pro heteraka, nízké rozlišení je znatelné, i když ho sleduji na crt . Ale když privezes heteraka, může si odvézt i tu crt , dám velkorysou nabídku, i když mě stála před sedmi lety 22tis. Hlavně se tu nehádejte, nemá to smysl, každý má svůj rozum a může se řídit i po svém. Každý máme jiné priority nebo i oči.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: edge®
Datum: 18.11.12 14:01

Doporučím Heureku.cz je tam poradna i recenze od zákazníků. Zadáte své požadavky a vyjede seznam vhodných televizí. Mimochodem to, že televize disponuje 3D neznamená, že to musíte využívat televize funguje normálně ve 2D, 3D je tam jen něco navíc... Jde oto, že vyšší řada televizí již ve velké míře 3D obsahuje, proto proč se omezovat s výběrem kvalitnější televize jen kvuli tomu, že na krabici je vidět 3D.

Já například po dlouhém hledání v řadách samsungů jsem se letos zaměřil na LG, kdy mi vždy vycházelo levněji s něčím navíc oproti Samsungu. no a zastavil jsem se na LG 42LM620S. A líbí se mi i design této řady. http://3d-televize.heureka.cz/lg-42lm620s/

O třídu níž a bez 3D je typ 570S a taky o něco levnější a designově konzervativnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 15:18

To je právě to. Sedím 3 hodiny u Heuréky a nic. Jednoznačně chci 42" a tak vybírám a čtu ty recenze a zjištuji, že dnes ty moderní a "našlapané" televize stojí za velký kulový, protože na 99% stojí zvuk za hovno a je jedno jestli stojí 10 000Kč nebo 50 000Kč a co se týče obrazu, není to o moc lepší. Buď se leskne nebo při tmě prosvítájí ledky, nebo je malý pozorovací úhel atd. Ať si říká každý co chce, ale to jsou základní parametry (standart), které by člověk neměl vůbec, ale vůbec řešit. Nejsem odpůrce 3D, spíš jde o to, že pokuď ho chci (a asi se tomu nevyhnu), tak jsi musím koupit brýle (pokud není nějaká akce, že jsou součástí) a sehnat si fylm 3D atd. Rád se podívám na pěkný válečný film typu Černý jestřáb sestřelen apod. , ale většinou je to klasika tak jak 90% naší populace. To znamená: co nabídne kabelovka (film), zprávy, večerníček, růžovka. tím vším nudným čtením co píšu chci ve své podstatě říct, že když příjdu domů z práce, mám toho plné zuby a pustím si televizi, tak chci mít krásný obraz a jasný a příjemný (ne uchorvoucí a huhňající) zvuk. TO CHCI TAK MOC?

Od: edge®
Datum: 18.11.12 15:37

Většinou když má někdo problém, pochlubí se s ním na internetu. Potom existuje 80% ostatních co žádný problém nevidí. Běžný uživatel bude vždy spokojený. Doma v ložnici mají rodiče tu nejobyčejnější Samsung televizi s HD rozlišením a na obraz si nestěžují. Do obýváku si pořídili o něco vyšší řadu s FullHD a já mezi nimi nevidím propastný rozdíl. Především pro kvalitní televizi je potřeba kvalitní obsah, potom bude obraz takový jako si přejete. Pokud na obě televize promítnu fotky, obraz je naprosto úžasný, protože samotné fotky jsou kvalitní mají například 12Mpx. FullHD má myslim nějakých 1,9 nebo 2Mpx.

Jak tu už někdo psal pro běžné sledování je pravidlem minimálně 100Hz a potřebou konektivitu slotů více není až tak potřeba řešit. Pak je tu už jen design a ten preferuje každý jiný.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.11.12 15:55

Dnes jsem ztrávil 2 hodiny v Electrowordu a nejsem o moc chytřejší. Jednak lidí jak much a pouze dva prodejci. A informace z 90% co píšou na cedulce u televize. Na všech televizích od prťavých až po maxi velké, tak obraz z 10 centimetrů nebo 10 metrů naprosto nádherný a bezchybný.

Datum: 18.11.12 16:31
avatar

tomale: njn obraz je pěkný jelikož tam poštějí programy v HD nebo ve full . Až přijdete dom a zapojíte to přes pokojovou anténu tak spadnete na zadek. Řeším právě stejný problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 16:56
avatar
Dokud se nestane HD obraz standartem, budeme tohle řešit všichni.
Naštěstí nejsem slepý a nepodléhám módě kupovat LCD/LED mazanice a koupil jsem si fullHD plasmu s úhl. 127cm, což je ze skoro čtyř metrů tak akorát i pro SD obraz. I když už je obstarožní (dva a půl roku stará) a stála pouhých 26 tisíc, obraz má perfektní, nic se nikde nevypaluje a i s SD se vyrovnává lépe než stejně drahá LCD/LED. I ten BR player co jsem k ní dostal (byla to nějaká akce) stále funguje.
Ohodnoceno: 2x
 

 

Datum: 18.11.12 18:35
avatar

V PRODEJNĚ MUSÍ BĚŽET SROVNÁNÍ SD A NA VEDLEJŠÍ PŮLCE OBRAZU HD (DNES JSEM TOVIDĚL)JEDINĚ TAK SEDÁ RACIOÁNLNĚ REÁLNĚ VYBRAT. Pokud na TV bězí BR disc nebo HD satelit a doma to nemáte, možná budete z domácíhopříjmu velmi zklamán a budete řešit další problém - jak zehnat HD vysílání, ale to se myslím opakuju.! Mi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.11.12 19:36
avatar

tohle ti b o o o o o o o o o o o o o o hatě vyřeší PC zvuková sestava 2.1 kolem 1000kč.NEchápu v čem je problém.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 18.11.12 20:31

To je celkem známá a všude omílaná skutečnost, že placaté televize nemají dobrý zvuk, oni se tam nevejdou kvalitní reproduktory a ani ta placka nemůže fungovat jako reprobedna. Ale výrobci to anio nemají důvad nějak řešit, protože se počítá s ozvučením externími reproduktory "domácího kina".

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.12 20:38
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.