Problém s obrazem

Od: Datum: 21.06.16 09:03 odpovědí: 2 změna: 21.06.16 10:11

Dobrý den.

Mám starší TV Philips z r.2000.Koupil jsem si nový satelitní přijímač Synaps ZR300 a zatím funguje dobře.Jen při změně obrazu se na obrazovce objevuje vodorovná čára,která obraz smršťuje.Při dalším záběru zmizí a tak se to opakuje.Mám připojení přes kabel SINCH.Poraďte,co to může způsobovat.

Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: 111®
Datum: 21.06.16 09:34

no pokud se to smrští vodorovně do čára, znamená to, že není přítomna řádková synchronizace, cožse může při přepnutí stávat, pokud se to nejěk podezřele opakuje, asi bych nejdříve zkusil vaměnit SCART kabel, možná máte očesaný kabel, co nemá všechny kontakty, ...může to rovněž dělat málo zasunutý kabel u TV nebo SAT přijímače.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 21.06.16 10:11

Jestli jsem to dobře pochopil, tak obraz se nesmršťuje do čáry, ale objevuje se čára ( nejspíš nahoře a dole) která způsobí zmenšení obrazu, čili obraz se přepíná na širokoúhlý formát. Pohledal bych v nastavení formátu TV. Bylo by lepší propojit SCARTem, pokud to oba přístroje umožňují, SCART obsahuje mimo jiné i řídící signál na přepínání formátu.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.