Kolik bude stát oprava skla hodinek?

Od: Datum: 20.06.16 16:26 odpovědí: 9 změna: 20.06.16 21:35

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat kolik bude cca stát oprava skla hodinek?

Moc děkuji za všechny odpovědi :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.06.16 16:31
avatar

Dobrý den, řekl bych, že to sklo nikdo neopraví, ale musí být nové. Takže to cca odhaduji na cenu nového sklíčka + od práce. Ovšem, to sklíčko musí být sehnatelné. Zdravím!


doplněno 20.06.16 16:41:

To je různé podle druhu sklíčka a hodinářství. Možná 200,- Kč až 600,- Kč.


doplněno 20.06.16 17:18:

hafhaf - nezdá se Vám, že oprava čehokoliv je prostě drahá záležitost? To můžete nadávat hodinářům, optikům, automechanikům a vlastně každému, koho opravy živí. Je to služba a ty jsou (z pohledu zákazníka) drahé. Tazatelka prostě vezme ty hodinky a oběhne si několik provozoven a porovná si ceny. Od toho je kapitalismus (že je možnost výběru).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 16:35

A nevíte kolik cca stojí nové sklíčko?

Datum: 20.06.16 16:46
avatar

Ono záleží, jaké máte hodinky. Pokud značkové za několik tisíc až desítek tisíc, sta tisíc, oprava bude velmi drahá; pokud jsou nějaké běžné, i když třeba vodotěsné, nebude to tak zlé. Pokud nevíme, o jaké hodinky se jedná, tak cena se bude dle rad pohybovat od stovky - pár stovek - do tisíců i desetitisíců Kč...hodinky koupíte za pár stovek, a taky za statisícové částky...to jako bych se zeptal, kolik bude stát oprava nabouraného auta...nevíte, jakého, jak starého, jak nabouraného, atd...a teď raďte...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 16:56
avatar

Možná tu ještě někde mám malé dámské Casio s poškrábaným sklíčkem Za výměnu chtěli 1.000,-Kč. Vzhledem k tomu, že jsem je nové koupil za 1.200,-Kč ... Pokud se nejedná o nějaké opravdu drahé hodinky, tak se výměna nevyplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 17:04
avatar

ty lumpové (nebo zoufalci, těžko říct) už neví, co by si řekli - i blbý plastový sklíčko (je zbytečně vypouklejší a může se poškrábat) stojí kolem 2 stovek (kdoví, jestli dneska zas ne víc)..., to je ovšem ta nejjednodušší varianta (obyčejný kulatý sklíčko), jakmile jde o jiný typ (třeba obdélníkové, prohlé), je to výrazně dražší


doplněno 20.06.16 17:12:

P.S. nové sklíčko bez vsazení za výrazně nižší cenu samozřejmě u hodináře nedostanete (to asi ani nedávají, pokud ano, stálo by cca stejně jako jeho vsazení), jinde ho nedostanete (nevím, jestli by bylo k mání na alibabě; jen zjistit, co přesně potřebuju + to objednat ho, by asi nestálo za tu námahu (jen by to bylo morální vítězství nad těma nestoudnejma hodinářema))


doplněno 20.06.16 19:30:

je až směšný, jakou zuřivou reakci vyvolala má poznámka stran nestoudných (ano vážení) cen za některé úkony hodinářů (mimochodem, celá tahle debatka je off topic a vlastně tu nemá co dělat, já s ní ale nezačal, jen jsem odpovídal na dotaz), taky jsem připustil, že dotyční můžou být spíš zoufalci než nenažranci - přičemž jsem ovšem bral v potaz ceny nájmů a obrat, nikoliv nějakou kdovíjakou odbornost stran výměny toho nejjjednoduššího sklíčka, stěžejky, nebo baterky u jednoduchých víček; a jestliže výměna baterky, která (včetně zbytečnýho štelování času) zabere tak půldruhé minuty, stojí minimálně 120 kaček, když cena baterky dělá tak 10,- tak mi to přijde jako nestoudnost, to samé platí o nasazení pásku, kde jediný trik spočívá ve vlastnictví příslušnýho nástrojíčku na podebrání osičky stěžejky - přičemž k té odborné práci bych měl veselou příhodu (odpustím si ji - prostě po pár dnech milý hodinky z odbormě nasazený stěžejky vypadly (to není celá pointa, ale zkraťme to));
tohle souvisí s fantastickou nekritickou adorací drobného řemeslnického podnikání - z nepochopitelných důvodů většina veřejnosti považuje za naprosto OK, jestliže cena řemeslnické práce je naúčtována na mnohoset až nějaký ten tisíc za hodinu práce, a omlouvá se to absurdně hypertrofovanými výdaji a oběťmi pánů drobnopodnikatelů..., ano, v kapitalismu je vše otázka poptávky a nabídky, jen panuje dík mnoha faktorům nenormálně nastavená výše cen spousty řemeslnických a jiných OSVČ prací, proto, když na to přijde řeč, k tomu nejsem líný učinit drobnou poznámečku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 18:29
avatar

"...by to asi nestálo za tu námahu."

No právě. Vám by to nestálo za námahu, ale hodinář si s tím tu práci dá. A chce za ní samozřejmě zaplatit. Co je na tom špatného?

"...jen by to bylo morální vítězství nad těma nestoudnejma hodinářema..."

Už jste někdy zkoušel vyměnit sklíčko u náramkových hodinek? Ono to vypadá jednoduše, ale musí se to umět. A za to "umění" se holt musí platit.


doplněno 20.06.16 18:49:

tomas11 - Ano sklíčko k běžným hodinkám stálo 60 Kčs, průměrný plat byl 2000 Kčs. Takže dneska by mělo stát cca 700 Kč.

Ano, udělalo to cvak... Měl byste napsat "hodináři to udělalo cvak". Běžný kutil to totiž nezvládl a po mnoha marných pokusech se stejně obrátil na odborníka.. To je to, o čem píšu výše.


doplněno 20.06.16 20:22:

"...tahle debatka je off topic a vlastně tu nemá co dělat, já s ní ale nezačal..."

Ale ano, byl jste to právě Vy, kdo s tím začal. A to hned ve svém prvním příspěvku.

Ale nechme toho, jsme opravdu lehce mimo téma otázky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 18:37

Tak všichni starší si pamatujeme že třeba u primek se udělalo cvak a bylo to.A běžně ho prodali za 60kč. Protože jsem se živil rukama a sklíčko jsem měl každou chvilku v háji tak si to dobře pamatuji.


doplněno 20.06.16 18:52:

Tak u těch Primek se to plexi opravdu jen nacvaklo , to tenkrát zvládnul skoro každý , u dnešních hodinek je tomu zajisté jinak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 20.06.16 19:36
avatar

Dobrý den, neřekl bych, že reakce na Váš příspěvek byla zuřivá. Vy jste vyjádřil odpor k hodinářům hned ve své první větě. Těžko říci, proč Vám tak vadí zrovna hodináři. Spekuluji, že Vám některý z nich chodí za ženou nebo v mládí přebral holku . Zdravím!

P.S. pro "hafhaf".

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 21:35
avatar

Minulý měsíc Casio Edifice výměna skla za pošrábané: 450 ,- + 100,- 2x baterie (3 roky)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.