Lednice mrazí

Od: Datum: 17.06.16 09:34 odpovědí: 4 změna: 07.07.16 04:46

Dobrý den, poraďte, čas od času se nám zamrazí lednice a musíme ji vypnout a složitě odmražovat. Teď to ale dělá tak 1x za dva měsíce. Než zavoláme opraváře, a dáme horentní sumu, ptám se tady, zda by někdo neporadil, co s tím je a zda se to dá opravit, manžel je hodně šikovný, třeba by to zvládl ... Máme Samsung, je to drahá lednice i s mražákem a okýnkem a výrobou ledu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.06.16 09:47
avatar
Já bych koukl kde to má termostat ,ten vyndal a vyměnil za novej
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.06.16 10:08
avatar

Zavolejte opraváře. Nemyslím že by to mělo být termostatem, jelikož se námraza tvoří na jednom místě, může být problém v přicpaném systému chlazení, nebo i úniku.

Termostat můžete nastavit na různou hodnotu a vyzkoušet jestli vypíná při různém nastavení.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.06.16 12:46

Typol by som to na netesnosť dverí,alebo upchatý odtok na kondenzát dole pod výparníkom.Termostat odskúšať a inak už len servis.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: standal
Datum: 07.07.16 04:46

Především při odmražování nepoužívat násilí - pouhé nalomení tenké kapiláry nebo jakékoliv části potrubí znamená únik chladiva a velmi drahou opravu (anebo taky už žádnou).

Příčinu je třeba hledat v netěsnosti - buď proniká vzduch v místě průchodu potrubí skrz obal ledničky (tam, kde se tvoří námraza) nebo těsněním dveří, jak někdo psal výše. Občas začne promrzat i skříň (jak je lednice stará - 10 a více let?) - ztratí izolační vlastnosti. Pokud je někde zjevně netěsnost a lze ji snadno opravit, budiž. Ale většinou to bude chtít seris s výměnou nějakého dílu, pokud se ještě vyrábí. Kdo neví, kudy kam, tak akorát poškodí úchyty a různé části, když použije násilí při demontáži na špatném místě.

Termostat nechat na pokoji, to vše jsou amatérské rady k ničemu, každý model má svůj specifický a pokud někdo nerozumí celému systému chlazení, je nesmysl do toho šťárat, na to je potřeba opravdu odborník. Podle mě to s tím nesouvisí.

Někdy kvalitní výrobek vydrží i 20 let (i víc), ale není to běžný jev. V dnešní době při současné spotřebě jsou k ničemu ledničky starší 10 let. Na spotřebě se často nová lednička vrátí do 5 let. Stačí vzít kalkulačku do ruky.

Standa

PS Domácí ledničky jsem servisoval několik let.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.