Tablet s velikou obrazovkou pro matku

Od: Datum: 16.06.16 09:35 odpovědí: 4 změna: 16.06.16 18:21

K narozeninám jednoduchý tablet, ale podmínka veliká obrazovka, aby se vše dalo dobře číst. Poradí někdo? Pro netechnický typ, 60 let matku. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.06.16 12:43

Dobrý den, jaký OS Vaše "netechnická" matka ovládá? Zvládne jen OS Windows nebo i OS Android? A obávám se, že max. velikost obrazovky tabletu bude okolo 10ti palců (což není mnoho pro kvalitní čtení někým, kdo třeba špatně vidí). Takže, musí mít Vaše "netechnická" matka tablet a přeje si ho? A s jakým OS? Zdravím!

doplněno 16.06.16 13:50:

tondac - ona nám to jistě tazatelka doplní, jak to je s její "netechnickou" matkou. Vy máte asi lepší rozpoznávácí schopnosti, protože já tam nikde berle nevidím (zřejmě jen horší zrak). Ale, Vy rozpoznáte i kličky ve smlouvě o dodávce plynu, tak jste lepší .

doplněno 16.06.16 18:32:

ddana - ten tablet, co na něj vložil odkaz kolega, vypadá dobře, Obrazovka je relativně velká, má to panel IPS (tak, bude hezký obraz) a hlavně to má RAM 1,5 GB, což je dobré, protože většinou je u tabletů RAM jen 1 GB a obraz se seká. Možná bude trochu problém s tím, že Vaše matka má nyní OS Windows a zde je OS Android. Jenže, ten je docela snadný, je to dotykové a vše rychle pochopí. Asi to je dobrá volba (i cena).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.06.16 13:11

Nesmíte hned za 60letou matkou vidět babičku s berlema.

Předpokládám, že je to člověk nedotčený technikou a takovému je úplně jedno, jestli je to win,mac nebo android, který se chce co nejrychleji a nejsnáž dostat k informacím a pustit nějakou aplikaci. O instalace nových appek většinou požádají děti nebo vnoučata (pokud vůbec).

Jestli je compově nedotčená, tak asi bude nejjednodušší android. Pokud už má zkušenosti s woknama, tak by možná bylo lepší zase něco s windows, protože když jsem před lety pořídil dětem tablet, tak jsem nadával na stupiditu ovládání a absenci jeho jasného popisu (a myslim si to dodnes). Děti byly nadšené, používají to každý den, ale stále jsou překvapené, když to jednou za čas vezmu do ruky a ukážu jim zase nějaký nový "utajený" způsob ovládání.

Potřebujete dlouhou výdrž baterie, co největší display (10"), zvážit zda stačí wifi nebo je třeba 3G.

Všechno má záruku 2roky, takže bych značky neřešil a pro začátek mi přijde docela dobré něco jako tohle http://www.okay.cz/pmt33313gc/

Sám jsem kdysi uvažoval, že to pořídím rodičům.

doplněno 16.06.16 13:55:

ben - jsem prostě dobrej

Beru to jen podle reakcí okolí, když mluvívám o podobně starých rodičích.

Od: ddana
Datum: 16.06.16 18:10

no, prostě nosí brýle a chce co největší obrazovku. Dotyk. mobil nemá, dokáže si pustit internet na notebooku. Tam to s brýlemi přečte dobře, ale tablet je menší, tak se bojí, že se bude špatně číst. Chce to k červencovým narozeninám..

Datum: 16.06.16 18:21

... ten link co jsem dával je na velikost 10". Myslím, že se větší nedělaj.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.