Lze jednoduše obejít obvod STAND BY v Tv?

Od: Datum: 15.06.16 10:19 odpovědí: 4 změna: 16.06.16 14:12

Mám funkční Tv Sharp. Najednou přestalo fungovat zapínání dálkovým ovladačem z pohotovostního stavu. Ještě párkrát se tv zapnula přímým zapnutím do zásuvky . A pak už nic, nejde vůbec zapnout. Třeba by šlo 230V přivést až za obvod standby, pokud bych takové místo našel a jestli vůbec existuje? Děkuji za názor, radu .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.16 10:33
avatar

Dobrý den, než vymýšlet, jak něco obejít, je častokrát mnohem jednodušší závadu opravit. Třeba se jedná jen o vyschlé/vyteklé kondenzátory uvnitř napájecího zdroje uvnitř tv. Jinak dle dotazu (bez urážky) soudím, že vy byste se do toho pouštět neměl, nechte to raději na nějakém skušenějším kutilovi (ne nějakej lojza co umí zapojit zásuvku), co tím má zkušenosti, nebo to přenechte na odborníkovi/servisu.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 15.06.16 18:36

Hi.Dík za radu a názor. Zkusím se podívat na ty kondenzátory. Před 50! lety jsem stavěl HI-FI zesilovače a opravoval ČB televize.To už jsem dávno vzdal. Nejsou schemata,servisní návody,samý IO a oprava dnes znamená vyměnit celý blok za nový, což včetně diagnostiky není laciné a u 5 let starého tv se asi nevyplatí .Můj dotaz směřoval na to, že vstupní obvod je zřejmě jen sofistikovaná náhrada obyčejného spínače/asi s nějakým triakem/ a že by možná šlo přivést střídavých 230V až za něj a že to třeba už někdo zkoušel . Zdravím.

Od: rv
Datum: 15.06.16 19:11

A není třeba chyba v dálkovém ovladači?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mkat®
Datum: 16.06.16 14:12
avatar

"Lze jednoduše obejít obvod STAND BY v Tv?"- Odpoveď je nie.Tu sa nejedná len o vypínač.Je to trocu zložitejšie.Ale skúste iný DO.Ale pravdepodobne bude chyba v zdrojovej časti.Niekedy býva vadný kondenzátor , studený spoj atď.Myslím že oprava by nemala byť až tak drahá.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.