Životnost dotykového displeje

Od: Datum: 12.06.16 11:25 odpovědí: 4 změna: 12.06.16 14:22

Dobrý den dozvěděl jsem se zajímavou informaci že kapacitní dot. displej vydrží asi 2 roky,tuto informaci mám z ověřeného zdroje,ale hlava mi to nebere znám lidi kteří mají dotyk. mobil i 5 let.

A kolik let vlastně kapacitní dotykový displej vydrží?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.06.16 12:07
avatar

Ono taky záleží jak se používá a co si představíte pod pojmem "vydrží" - je rozdíl pokud ho někdo bude tahat na stavby bez vnějšího krytu anebo pokud ho budete tahat v pouzdru.. samozřejmě, co se týká mechanického poškození, z funkčního hlediska nevidím proč by měl fungovat jen dva roky, mám několik telefonů již několik let a všechny jsou v pohodě... jinak je dobré rozlišovat digitizér (právě to dotykové sklo), a display, tam se u některých typů mohou vypálit obrazce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mot
Datum: 12.06.16 12:41
Takze verite vice sobe nebo "overenemu" zdroji?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.16 12:45
avatar

jestli on "ověřený zdroj" čirou náhodou nepracuje na nějaké elektro prodejně nebo v servise, to bych pak chápal proč "vydrží jen dva roky a pak je třeba jej vyměnit nebo ještě lépe koupit nový telefon"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.06.16 14:22

Diisplej je displej a to že je dotykový je provedno tak, že krycí sklo nebo plast má na sobě z vnitřní strany napařenou vodivé cestičky, z druhé strany je propojuje dotyk prstu, protože je to přes izolační vrstvu tak proto se tomu říká kapacitní (prst přes sklo/plast tvoří z vodivou vrstvou kapacitu) není žádný důvod, aby kapacitní displej nevydržel desítky let. Lze z jistotou říci, že pokud se mu nestane nic mechanicky, tak má životnost neomezenou ;)

Ani vlastní displej (LCD) na tom není s životností nějak špatně, horší je to s OLED ten stárne.

Rád bych poznal ten ověřený zdroj *haha*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.