K čemu tohle slouží?

Od: Datum: 12.06.16 08:01 odpovědí: 14 změna: 25.06.16 14:23

Zdravím. V šupleti jsem našla krabičku. Nevím na co to je. Posílám foto. nechal to tady syn, asi to nepotřeboval a já to tenkrát nevyhodila a schovala, že se ho zeptám k čemu to je. Ale zapomněla jsem. Teď je mimo rep. tak se ho nemohu zeptat. Děkuji za vysvětlení.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.06.16 08:09

Dobrý den, je to STB - viz odkaz. Zdravím!

https://www.czc.cz/evolveo-orion-dt-1105/69669/produkt

doplněno 12.06.16 11:57:

suzymon - ne, toto je pro DVB-T (pozemní) a Vy si žádáte přístroj pro DVB-S (satelitní).

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.06.16 08:11
Set top box pro prijem digitalniho pozemniho vysilani TV.
Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.06.16 11:39

Aha, takže to není nic co by se dalo využít na parabolu k chytání cizích stanic přes satelit?

Od: dexx®
Datum: 12.06.16 12:01

Ne se satelitem to nepůjde...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.06.16 12:02
Je to settobox a připojuje se ke starším televizorúm jenž ještě neumí přijmout digitální vysílání
Na satelit to zapojit nelze
Ohodnoceno: 5x

Datum: 12.06.16 20:00

Všem velice děkuji. Já to teda vyhodím. Myslela jsem, že by to šlo využít k té parabole. Jinak mi to je k ničemu.

doplněno 12.06.16 20:02:

Ben A Honza už byli ohodnoceni, tak jsem dala bodíky těm dalším, aby jim to nebylo líto. :)

Datum: 12.06.16 23:58

vyhodit je to škoda dá se to použít ke starší tv třeba na chatě :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 13.06.16 03:07

vyhodit je to škoda, je to hodně netradiční typ - na jedný straně to má kromě běžnýho SCART konektoru i možnost připojení na televizi jen přes anténu, ale přitom to má i konektor na USBčko na přehrávání; docela raritní věc, trochu bych byl v pokušení i o ní škemrat, pokud by měla skončit vyhozením (kdybych nějak zbytečně už teď nehromadil věci); mimochodem, pokud k tomu není dálkový ovladač, nebo to nemá zakrytý ještě přepínací čudlíky (což téměř jistě nemá), tak je to bez toho ovladače (kterej se ovšem dá přinejhorším doplnit) nepoužitelný

doplněno 13.06.16 05:22:

jo, mělo by to bejt s modulátorem, nějak se to snad píše v návodu, co sem dal už dřívější odpovídající (proto taky vím, že to USBčko je jen na přehrávání)

Datum: 13.06.16 04:49
Otázka jestli to má i modulátor, nebo je to jen průchozí.

Datum: 13.06.16 06:31

Na tom nic raritního není. Stejný mám u TV v ložnici. Jednoduchý přijímač s USB přehráváním fotek nebo příslušně zkomprimovaných filmů, který před asi pěti lety stál nový sedm stovek. Ovladač je potřeba. bez něj jen zapnutí a vypnutí

Datum: 25.06.16 14:23

Rozhodně suzy ne do popelnice.Dnes jsou na to speciální sběrné kontejney.

JB

Datum: 14.06.16 19:31

No já jsem to v neděli vyhodila. U nás je svoz popelnic v pondělí. Ten ovladač k tomu ale stejně nebyl, nebo ho najdu zase někde úplně jinde a bůhví kdy, nebo jsem to už vyhodila a ani o tom už nevím. On toho tady ten můj kluk nechal víc a já ani nevím k čemu to bylo, tak jsem to vyhazovala, protože jsem sama zakrámovaná vším možným, co naopak vím k čemu to slouží, ale je mi to líto vyhodit. Také jsem našla nějakou nabíječku baterií, ta je kompletní i s tím adaptérem, který je těžký jako "bejk". Ale asi to je také k ničemu, protože je tam napsáno, že prý to není pro alkaline baterie, jenom pro NIMH nebo NICD AA/AAA, jinak prý hrozí poškození. Je tam napsáno, že baterie jsou během nabíjení horké. Takže to je asi také k ničemu. :)

doplněno 15.06.16 19:00:

Sice tady máme odvoz smíšeného odpadu, ale přiznávám se, že jsem si to neuvědomila. No, už nic nenadělám, stalo se. Příště si určitě vzpomenu na tuto diskuzi.

Datum: 14.06.16 19:55

tak alkalický baterie jsou ty jednorázový nenabíjecí (i když teoreticky se zkusit nabíjet taky dají, a i když existujou, nebo existovaly i nabíjecí, jen se u nás nějak vůbec nevyskytujou), NiMH jsou ty nabíjecí, zrovna tak jako ty NiCd (ale na ty už se taky narazí jen zřídka jako na baterky na konci životnosti);
upozornění, že se baterky můžou při nabíjení zahřívat, je obligátní sdělení na skoro každé nabíječce
(no, ten DVB-t by si byl asi na aukru (nebo v nějakém bazárku, kam by to třeba za symbolický peníz taky vzali) ještě někdo rád koupil)

Datum: 15.06.16 00:47

Víte vůbec, že elektronika se nesmí vyhazovat do popelnice, protože obsahuje jedovaté prvky?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.