TV Panasonic - automatické přepnutí na HDMI

Od: Datum: 10.06.16 19:15 odpovědí: 4 změna: 12.06.16 08:20
avatar

Ahoj, u TV Panasonic VIERA TX-L32E5E mám nový DVB-S přijímač s HDMI výstupem. TV s přijímačem funguje výborně, dokonce se po zapnutí přijímače zapne automaticky i TV a po vypnutí přijímače se TV vypne, tedy by ani nebyl potřeba ovladač k TV. Až na jendu věc. Ať už po automatickém zapnutí nebo po ručním se vždycky TV zapne v režimu Analogové TV a tlačítkem AV na ovladači musím ručně přepnout a AV (HDMI) vstup. Je to velmi otravné a dělá to i přesto, že jako Výchozí vstup mám nastaveno AV (na výběr TV a AV) a ve skrytém nastavení Hotelového módu mám dokonce v "Initial input" nastaveno "HDMI1". Přes to vše se TV vždycky spustí na Analog TV. Už si nevím rady, strávil jsem nad tím hodinu a dělá si to pořád co chce, bez ohledu na nastavení. Nepamatuje si ani poslední nastavený vstup, vždy se zapne na Analog. Někdo nějaké rady? Díky moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.06.16 19:44
avatar

To je vina satelitního přijímače - ne televizoru.

Pokud je přijímač takto navržen,sám s tím těžko něco uděláš.Obrať se na výrobce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vieraowner
Datum: 10.06.16 19:53

To asi nebude vina satelitního přijímače - máme v rodině dva stejné sat. přijímače a dvě různé televize - jedna se musí přepínat z Analog na HDMI1 ručně, druhá se přepne sama. A náhodou je ta, co nepřepíná taky Panasonic Viera TXL32něco.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 12.06.16 08:20
avatar

fran56ris: Za toto opravdu satelit nemůže. Ať dá na vstup cokoliv, ať nastavím cokoliv, tak TV je ta, která po zapnutí naskočí na "Analog TV" se zrněním.
vieraowner: toho jsem se bál, že to bude nějaká chyba ve firmwaru a nastavení nefunguje tak jak má. Ještě ji zkusím připojit na internet a zaktualizovat firmware (pokud tedy vůbec aktualizace existuje) a uvidím potom. Štve mě to, protože je to televize babičky a chtěl jsem to pro ni co nejvíce zjednodušit.

Datum: 10.06.16 20:50

Zkus nastavit na vstupech přeskočit analog. Pokud to u tohoto typu jde.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.