Nokia 108

Od: Datum: 05.06.16 09:18 odpovědí: 10 změna: 06.06.16 07:32

Dobrý den, chci se zeptat jestli tato nokia vydrží třeba i 10 let jako jiné nokie.

Vím že už se to výrábí někde v číně právě proto se ptám,a když né 10 tak kolik?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.06.16 09:48
avatar

Když vyloučíme poškození špatným zacházením, užíváním, skladováním přirozeným opotřebením atp, je tu přirozené stárnutí. Jen z hlediska pájení není život elektroniky nekonečný, časem vždy vznikne "studený spoj", protože pájený spoj stále pracuje, kovy do sebe vzájemně prostupují a spoj časem křehne až praskne. U telefonů se projevuje ještě jeden neblahý vliv, který začal být problémem s nástupem microBGA technologie - whiskery, tenké krystalické výrůstky z povrchu pájeného spoje. U komponentů v MT jsou u sebe spoje tak blízko, že se tím některé časem spojí. Nejde odhadnout jak dlouho bude ten Váš telefon funkční, je to závislé na hodně faktorech, ale 10 let by vydržet mohl.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.16 09:51
avatar

Je možné že vydrží deset let i více ale vzhledem k vývoji za deset let bude zastaralá a dále bude třeba nová baterie jelikož bude postupně strácet kapacitu a záleží na jaký kus natrefíte jelikož známe že některé věci vydrží pouze po dobu záruky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.16 12:07
avatar

Zn. Nokia byla velmi dobrá značka. Mám s jejími mobily jen ty nejlepší zkušenosti a jak poznamenala moje dcera, když jsem kupovala první Nokii, že je to ( telefon pro blbý ), měla na mysli, že jeho používání je opravdu jednoduché. Nyní po lonském odkupu Microsoftem si už nebudu tak jista. Možná, že další telefony už tak kvalitní nebudou.

Ano, kvalitní byly, protože měly finskou kontrolu nad sebou, jestli ji ale bude dělat i americký gigant, to nevím, to poznáme. Každopádně telefon v této cenové relaci bych ani 10 let mít nechtěla. Budou nové a lepší...A levné opravdu nemusí vydržet dlouho, ne proto, že to vyrábí Čína, ale protože je to levné a tak musím nutně počítat s tím, že součástky budou také levné. A co je levné, nemusí vydržet 10 let.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.06.16 12:10

Ale za takový telefon v dnešní době nikdo nemůže chtít hodně.

Datum: 05.06.16 12:44
avatar

Souhlasím, proto když chci, aby telefon dlouho vydržel, koupím si dražší s dražšími součástkami, Váš dotaz zněl něco jako, je to nekvalitní, protože se to vyrábí v Číně? Ne, je to méně kvalitní proto, že má levné součástky a proto tak nízká cena.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 20:58
Tím jsem myslel že za tlačítkový nikdo nemůže chtít hodně dnes už jsou v módě dotykové a ty tlačítkové můžou mít kvalitní součátaky které dříve stály hodně protože to byla novinka a nic lepšího nebylo ale teď už po letech za to nemůžou tolik chtít.
Datum: 05.06.16 22:14
avatar

Oni za to ale moc nechtějí. Protože cca 600 kaček za nový, značkový mobil se mi nezdá drahý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.16 07:32
Já to myslel jinak ale to je jedno.

 

 

Poslední otázky Poradny elektronika
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.