Propojeni Macmini se starym zesilovacem

Od: Datum: 03.06.16 15:31 odpovědí: 17 změna: 08.06.16 12:36

Ahoj, mam Macmini a soucas. ozvuceni s malym Genius je hrozne. Napadlo mne pouzit stary polsky radiomgf. Osmi ohm. repraky mam, spojeni je vyresene, ale propojeni Maca se zesikem ne. Maly jack do Maca mam (fotka), ale nevim, jak napojit kabliky po odriznuti cinchu na zvlastni konektor, ktery se zrejme zastrci do otvoru nad sluchatky (2.fotka).

Poradi mi, prosim, nekdo? A je li toto vse mozne provest? Moc dekuji! Sebor

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.06.16 15:57

Dobrý den, Vy použijete onem audio kabel z Vašeho obrázku - JACK 3,5 zasunete do sluchátkového výstupu v Mac mini a druhý konec nebudete odstřihávat, ale koupíte si redukci viz odkaz a spojíte 2x CINCH do 2 x CINCH (dle barev). Ten DIN konektor (druhý konec redukce) zasunete do "magiče", ale nikoliv do sluchátkového výstupu, ale do nahrávacího vstupu. Problém je, že si už nejsem jistý oním značením, ale snad je to ten konektor na Vašem druhém obrázku zcela vlevo (podívejte se do návodu k "magiči"). Potom by to mělo fungovat, ale asi jen při funkci "magiče" jako nahrávání. No, to už si vyzkoušíte. Zdravím!

P.S. Z obrázku se zdá, že bude asi problém tam ten DIN konektor do "magiče" zasunout. Uvidíte.

http://www.ges.cz/cz/avk-102-GES06914639.html

doplněno 03.06.16 16:15:

Díky, kolegové za opravu a doplnění - paměť již selhává (je to historie). Myslím, že při spuštěném nahrávání by měl signál procházet. Ovšem, jaká bude výsledná kvalita zvuku je otázkou. Zkusit si to tazatel může nebo si pořídí později pro zvuk něco novějšího.

doplněno 03.06.16 17:01:

sebor - tuto myšlenku vzdejte. Nemůžete propojovat mezi sebou dva výstupy, ale ze zdroje zvuku výstup do vstupu přístroje, kde má být zvuk zesílen a přehráván. Tento konektor z Vašeho obrázku je pro tento účel nepoužitelný. Vím, že je to pro Vás těžké, ale bude to chtít tu investici do redukce a je zbytečné zkoušet něco jiného.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 03.06.16 15:59
Souhlas, jen poopravím, není ten ten úplně vlevo (ten je mono pro mikrofon), ale ten druhý zleva (stereo vstup). Používám takto gramofon už roky.
doplněno 03.06.16 16:20:

Oba gramofony co doma mám (Tesla NZC 300 a neměcký Astrosound) umí fungovat čistě jako zesilovač, jen je potřeba vybrat správný vstup (na Tesle dokonce dva - Tuner a Tape). Tím však netvrdím, že to umí všechny. Chtělo by to fotku předního panelu, zda má přepínač vstupů.

Ohodnoceno: 1x

Od: jofa®
Datum: 03.06.16 16:09

Gramofon ano to slouží jako zesilovač ale u radimagnetofónu pochybuji, že to bude sloužit jako zesilovač či v repro příposlech. Mikrofon příposlechem přes repro je nemožné mít puštěný. No už si to taky nevybavuji.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.06.16 16:52

Ahoj, diky za snahu mi pomoct! Opravuji se: je to normalni magic, ne s radiem. Myslel jsem, ze by stacilo propojit: Mac sluchatkovy vystup do sluchatkovy vystup (vstup?) na magici. Koncovku s kablikem jsem nakonec nasel ve druhe krabici:). Prikladam fotku, jestli a jak to pripajet na maly jack. Ten koupim a nebudu nicit ten z horejsi fotky. Nic nahravat nechci, pouze pouzit jako zesik

doplněno 03.06.16 16:59:

Bene, koupim tu redukci, to bude asi nejjednodussi:)!

Od: ben®
Datum: 03.06.16 17:15

Dobrý den, ano, kupte si tu redukci, ale hlavně tu správnou - tedy, musí mít 2x CINCH "samice", aby se tam dal zasunout "samec" 2x CINCH z toho káblíku, který už máte.

A ještě něco z praxe. Až to vše propojíte, tak zvuk z Mac mini ponechte na normální hlasitosti nebo ji i snižte. Signál nebude "přebuzený" a zesílí se až v "magiči". A i tam si potom musíte poladit hlasitost (či korekce) pro co možná nejlepší výsledek. Tak, ať to hraje. Zdravím!

doplněno 03.06.16 17:32:

Nemáte zač. Jo, já ho měl také a k němu zesilovač Transiwatt + třípásmové repro. A hrálo to jak víno. Ovšem, později jsem to prodal jako celek a koupil "japončíka a hifíka" Hitachi. Ten už je po smrti a možná by ta Unitra fungovala ještě dnes, protože "kotoučák" Tesla-Unitra ZK-246, který stále mám (snad ) funguje dodnes - jen ho už nepoužívám.

doplněno 04.06.16 10:58:

sebor - nejdříve si protáhněte tu krytku konektoru DIN přes oba káble (ve správném směru tak, aby se mohla smontovat s koncem, kde se bude pájet). Potom se podívejte na obrázek viz odkaz.

Vy máte konektor DIN samec, zem je to stínění bez izolace a to spojíte k sobě na kolík 2 (je pro oba kanály společná). Izolované drátky (barevné) budete pájet pro vstup, tak na kolíky 5 a 3 (ze strany pájení - viz obrázek). Vše musíte pájet pořádně a nesmí se to nijak dotýkat (drátkem ani pájecím cínem). A nakonec spojíte ten konektor dohromady. Který kanál bude levý a který pravý si potom vyzkoušíte za chodu, resp. přehodíte si CINCHe v tom spojení audio kabelu a redukce.

Tak, hodně štěstí při pájení - je to docela titěrná a blbá prácička.

http://internet.vprdeli.com/f…iv/zapojeni_kabelu/dincon.gif

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.16 17:21

Bene, udelam vse, jak pises, jeste jednou moooc diky! Pro zajimavost prikladam fotku magice. Ta samolepka KORG byla tenkrat tezka frajerina:)). Sebor

doplněno 03.06.16 17:32:

Jeste prikladam pro zajimavost odkaz:

Datum: 03.06.16 17:30

Tak si to vyzkoušejte, jesti to bude hrát. Zapněte nahrávání dejte stop, hlasitost na málo a vemte špendlík a dotkněte se v konektoru na magiči do zcela v pravo dirky (nebo vlevo) jeden kanál a hned vedle druhý kanál, Prostřední je zem. Musí se vám ozvat při doteku brum.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.16 17:34

Jofa, diky za doplneni! Mam to vse na chalupe (2. starsi macmini), tak to tam zitra vyzkousim a dam vedet. S.

Datum: 04.06.16 10:32

Tak jsem tady znovu, propoj. kablik v Jindr. Hradci nemaji. Opet jsem zahrabal v krabici a nasel k tomu potrebne. Poradite mi, prosim, jak to propojit?

Datum: 04.06.16 10:48

Na 5 kolik din. Stínění dát společně na zem. 1-červený. 4-zelený, popřípadě přehodit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.06.16 10:53

Vidím,že to máš rozebrané.Pak je lépe naletovat kablík s 3,5 jackem přímo do vstupního konektoru pro MGF(pravý DIN konektor)A máš to hotové.

JABRAKA

Datum: 04.06.16 11:06

bene mýlíš se . Vstup samec kolík 1-4 ze strany pájení.

http://hadex.cz/n024b-kabel-din5---jack-35-stereo---13m/

Datum: 05.06.16 09:34

Ahoj, tak ja ted nevim, co je vstup a vystup. Jack bude v Macu (vystup) a petikolik strcim do magice. Napajel jsem tam na 1-4. Je to tak spravne? Uz bych vas s tim chtel prestat otravovat:).

Diky! S.

Datum: 05.06.16 09:41

Podle mne jednoznačně na din 5 ti kolík 1-4 vstup do magiče, 2 zem. A už jste se zkoušel dotknout těch vstupů 1,4? Musí to bručet při zapnutí nahrávání a indikátor urovně nahrávání musí něco ukázat.

Datum: 05.06.16 11:09

Mam vse na chalupe, za chvili tam jedem, tak vyzkousim

Datum: 07.06.16 11:08

Ahoj, tak jsem si udelal snury k reprakum. Kdysi davno jsem koupil v Metru v Rakousku takove reprobedynky, ale neni na nich vyznacen Ohm. Byl by to velky prusvih, kdyz na Unitre je 8 Ohm a tady by byl treba 4 Ohm?

Diky! Sebor

Kablik z Macmini jsem udelal primo: Minijack - petikolik (1-4).

Datum: 08.06.16 12:36

Jak tomu trochu naložíte, můžete odpálit koncáky zesilovače. Nižší hlasitost by zesilovač pravděpodobně vydržel, ale neriskoval bych to. Někdo omylem přidá a nebude vědět, že nemůže a zakouří se...

Kdybyste 8 Ohm repro připojil na 4 Ohm zesilovač, bylo by vše v pořádku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.