Oprava vícenásobné rozdvojky

Od: Datum: 02.06.16 16:30 odpovědí: 8 změna: 07.07.16 01:41

Mohl by mi někdo poradit, jestli se dá opravit vícenásobná rozdvojka? Rozbil se mi vypínač , rozpadl se nadměrným používáním. Chtěl bych vypínač odpojit, ale nevím jak krabičku se zásuvkami rozebrat. Je spojena nějakými jakoby nýty, viz foto. Máte s tím někdo zkušenosti?Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.06.16 16:37
avatar

Nejsou to nýty,ale speciální vruty do plastu.Je na ně nutný speciální šroubovák,

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.06.16 17:18

Nevíte, kde ten speciální šroubovák koupit? Nebo se dá koupit jen nástavec - bit?

Datum: 02.06.16 16:48
avatar

no já nevím. Když se v obchodě podíváte kolik taková rozpětka stojí, pak snad ani nemá smysl ji opravovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 02.06.16 17:07

Zdravím, řídil bych se upozorněním pro laiky- Nerozebírat a nezasahovat do zapojení, tj. vlastně i neopravovat. Je to časovaná životnost, stejně už budou kontakty asi očouzené a možná i vyhřáté. Radím koupit novou, není to zas taková pálka a mnohdy se to vyplatí více, než rádoby opravy, to potom hasiči a zachranáři mají zbytečně práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 17:49
avatar

Tohle se nerozebírá, tohle se vyhazuje a nahrazuje novým kusem. Jinak zde jsou opravdu nýty a tak je to bez pomoci násilí nerozebiratelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 21:01
avatar
Tak nápis na štítku snad mluví jasně. Vyhodit. Max namontovat jinou koncovku(šroubovací)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 21:07
avatar

Vypínač vypáčit směrem nahoru. Lze ho koupit v elektropotřebách a vyměnit. Nebo drátky připájet na jednu stranu kontaktů vypínače a tímto ho vyřadit. Cena prodlužky je úměrná délce kabelu, myslím že u této prodlužky se oprava vyplatí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: golkos
Datum: 07.07.16 01:41
Tech vypinačů jsem v takových prodlužkách vyměnil nejmíň 8. Některé měly vypálené kontakty, prasklé pružinky, ulomený barevný plast nebo osičku popř. Prostě jen proto, že doutnavka dodoutnala. Většina měla šroubky na křižák nebo bezpečnostní šroubek (pro plochý šroubovák s vypilovanou mezerou) mám originál bit. Šrouby s trhací hlavou nebo odbroušenou nebo s těmi jednosměrnými záseky jen na dotažení jsem musel dulčíkem naklepnout ve středu a odvrtat hlavičku. Závit šroubu vyšroubovat kombinačkama a pak smontovat novými šroubky na křižák. Vypínač je buď připájený, pod šroubky nebo nasunutý na fastony. Pokud nejde vypínač vypáčit, vytáhnout a vyměnit bez rozebrání je lepší koupit novou koncovku a přidělat na tento kabel. Za případné škody jako požár či úraz elektrickým proudem nesete plnou zodpovědnost. Cena samotné vícenásobné zásuvky s vypínačem nejspíše přesáhne cenu celé prodlužky i když taky nerad vyhazuju něco co jde opravit posuďte sám jaké jsou vaše schopnosti. Jinak ceny nových v obchodě s elektro Prodlužovák 5m 5 zásuvek s vypínačem 129kč. Prodlužovák 10m 6 zásuvek s vypínačem 179kč
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.