Rychlovarná konvice princip

Od: Datum: 02.06.16 15:36 odpovědí: 10 změna: 03.06.16 13:01

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na jakém principu funguje rychlovarná konvice, která má tlačítka ( zapnutí vypnutí a jednotlivé stupně na ohřev vody) umístěné na podstavci. Jak tedy termostat a bimetalový proužek pozná, že má rozpojit obvod konvice, jestliže ovládací tlačítka nejsou přímo na rukojeti? Moc děkuji za všechyn odpovědi. Je to obsahem mojí závěrečné práce.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dfm
Datum: 02.06.16 15:40

Bimetalový pásek jsou 2 kovy spojené k sobě s rozdílnou tepelnou roztažností. Tímto se proužek ohne (rozpojí proud).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 16:04
avatar

Ani u té konvice s knoflíky na rukojeti není čidlo podle Tvých úvah .Vypínací mechanismus topného tělesa je hned za spirálou.Ten zvuk knoflíků zase není až tak důležitý,samozřejmě že spadl do polohy 0.

Je to trochu chytřejší systém,dokonce 3 krát jištěný.Proužek bimetalu bys tam hledal marně.Tady je jeden z mechanizmů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ev12®
Datum: 02.06.16 16:09
Tady se jedná o konvici která má regulaci teploty tudíž můžu nastavit různé teploty a zajímalo by mě jak konvice pozná jakou teplotu jsem nastavila když jsou tlačítka na podstavci? A jak to tedy funguje ten termostat pokud nastavim třeba 70 nebo 80 stupňů?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.06.16 17:16
avatar

Je tam čidlo na vodu,tak jak to má automatická pračka.Dosáhne určité nastavené teploty a čidlo vyšle signál a pak se děje ten zbytek.Dnes jsou tyto součástky tak malé,že o nich ani nevíš.

Vem si jenom kamery.Brácha měl Admiru na 16 mm film a myslel si jak nemá malou.Dnes je kamera v tužsce nebo ve špendlíku a nikdo se nad tím nepozastavuje.

To čidlo může malé jako špendlík - o zbytek se postará elektronika.Vy doma nemáte hodiny na měření el.spotřeby,které vysílají signál po síti do střediska?Myslím,že je již máme všichni (bliká u nich kontrolka).Úplně stejně - po těch samých drátech v konvici s podstavcem se předává řídící signál a ovládání na něj reaguje.

Internet je také obousměrný - příjímáš emaily a zase odepisuješ.

Prostě - na staré žehličky a vařiče s bimetálem zapomeň.

Pokrok jde směrem k elektronice...*slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.06.16 09:58

Pokrok jde sice směrem k elektronice, ale jen pokud je to jednodušší a levnější, zatím mnoho rychlovarných konvic i žehliček má v sobě bimetal ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 03.06.16 11:32
avatar

To, ze to elektromer umi, neznamena ze se to pouziva.
Ze to blika? Najdi si znovu navod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ev
Datum: 02.06.16 23:24

A otázka...jak termostat pozná jaká teplota byla navolena na podstavci. Tím, že tam je několik čidel a ty mezi sebou vysílají signál aby se obvod rozpojil? Takže tam bimetal už není? jak se tedy rozpojí obvod? omlouvám se za otázky ale takhle hluboko tomu nerozumím, budu obhajovat práci a ráda bych tomu všemu pořádně rozuměla. Děkuji

Datum: 03.06.16 11:11

Samozřejmě je tam bimetal. Může tam být něco na elektronickém principu, ale bezpečnostní termostaty jsou vždy bimetal, nic spolehlivějšího neexistuje. Taky mám konvici s nastavitelnou teplotou, ale na podstavci, takže to funguje podobně jak žehlička. Ona tam bývá taky informace, že voda se vaří, vzniká pára.A le to je asi jen u těch jednoduchých. Záložní konvice má už taky knoflíky na nádobě, ale tohle zkoumat mne nenapadlo. Kdybych věděl kde je, kouknul bych se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.06.16 13:01
avatar

Kde jsou ovládací tlačítka, je zcela nepodstatné. Teoreticky by tlačítka pro pražskou konvici být třeb v Brně a spojení byy bylo internetem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.