Co se starší funkční elektronikou?

Od: Datum: 31.05.16 18:12 odpovědí: 9 změna: 31.05.16 20:30

Mám doma spousty elektroniky, která kupodivu funguje, a jelikož jsem vždy spíše kupoval věci na výměnitelné baterie typu AA, není ani problém s napíjením, jedná se o navigace více jak 10-15 let staré, stejně tak několik kompaktů a videokamer, a mraky mobilních telefonů a i pár notebooků. Je mi líto to vyhodit, jelikož vše funguje, a dokonce mám k některým věcem i originál krabici a dokumentaci, a některé kousky dokonce vypadají jak zcela nové, jelikož na telefon jsem vždy používal speciální pouzdro, a stejně tak na vše ostatní. Mám například video kameru, která ale natáčí na dnešní dobu rozlišení pouhé 480p či druhou s 640p sice již na pamětové karty, ale na ty obří, nebo komtakt s 3,1 MGpx. Prodávat to smysl nemá, jelikož to jsou věci které se již ani neprodávají.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 31.05.16 18:21

Nemáte tam náhodou plně funkční Nokii 1101, v lepším případě novou ;)? Tu bych potřeboval. Jinak doporučuji nějaký blešák.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 20:16

Vím, že jsem tento telefon měl, ale momentálně ho u sebe nemám, jelikož to bude hodně let zpět co jsem ho používal, pravděpodobně tedy bude někde zahrabaný, jelikož já jsem si telefony vždy po pořízení nového ponechal.

Datum: 31.05.16 18:25
avatar
1) vyhodit.
2) nechat a za par desitek let si otevrit muzeum
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 18:27
avatar

Citové záležitosti zanechat doma jako vzpomínku a zbytek vyhodit. Dneska není doba, kdy na trhu existoval jeden druh fotoaparátu a šetřilo se na něj z několika výplat. Dnes je trh elektronikou tak přesycen, že nemá cenu takové věci jinak odkádat. Jedná se spotřební zboží.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.16 20:11

Jo, to je fakt, v dnešní konzumní době je tu toho dost. Jinak jak psal někdo výšše, třeba si časem udělam menší muzeum osobních "skvostů" *smich*. jako místo na to to mít uskladněné mám, ani to nějak nepřekáží, a je celkem zajímavé, že digitální kamera kupovaná před více jak 10 lety stále dobře funguje, a dokonce má ještě na sobě na obrazovce krycí fólii, kterou jsem po koupi jako jedinou nestrhl. Dokonce mi tady napsalo pár lidí že by něco odkoupilo, i když takový Alcatel OneTouch Max dB si osobně cením tak na 100 000,- € *smich* .

Datum: 31.05.16 18:44
avatar

Nabidni to na Bazos nebo to rozdej prez nevyhazujto.cz, hlavne to nelikviduj!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.16 20:17

Já jsem většinou obdarovával veškeré rodinné příbuzenstvo. Po nějaké době další věci už nechtěli, protože vše měli. Jak se mi za určitou dobu nashromáždilo větší množství věcí, zavolal jsem kamarádům, o kterých jsem věděl že jsou hrozní vetešníci, aby si vše odvezli na vozíku a zbavili mě toho. V jednu krátkou dobu se mi nakupilo tolik věcí, že jsem musel zavolat nákladní auto, aby to odvezlo naráz vše pryč taky takovému vetešníkovi, co nikdy nic nevyhazoval. Do teď má barák zapraný všemožnou elektronikou, kde se skoro nedá hnout, ale on je evidentně spokojen. To jen takový nástin, co s tím můžete udělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.05.16 20:23

Je, to jsem se úplně zděsil *smich*, jsem si vzpomněl na jeden seriál/reality show, který běžel na Zoomu jestli se nepletu, a to bylo právě o podobných lidech *smich*. Jeden měl tak narvaný dům "bordelem", že po baráku v podstatě lezl jak někde v noře po těch krámech úplně u stropu. Jinak já toho zas tolik nemám, dohromady toho bude na tři banánové krabice max. a to včetně originálních obalů, a kdo si pamatuje třeba krabici na staré nokie, tak to byl telefon a k tomu krabice jak na televizi skoro.

Datum: 31.05.16 20:30

Seriál jsem neviděl tak nemohu porovnat. Před týdnem jsem ho byl navštívit. Je to člověk, který elektronikou a radiotechnikou žije a rozumí jí. Sice v těch věcech má nějaký systematický pořádek, ale vypadá to u něho tak, že tam kde byly dříve velmi prostorné chodby, jsou nyní úzké uličky pro jednoho člověka. Nyní je dům v takovém stádiu, že už se tam nevejde, tak si musel pronajmout byt, kde nyní s manželkou bydlí.


doplněno 31.05.16 20:43:

Tak co jsem měl svůj první kufrový telefon, tak přepravní balení nebylo zase tak velké. Byla to taková větší krabice od bot. Nevím, jaké modely telefonu jste měl na mysli. Uveďte pro orientaci model.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.