Převod fotografií do .jpg/.jpeg

Od: Datum: 30.05.16 12:00 odpovědí: 5 změna: 30.05.16 19:03
avatar

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda-li nevíte, jak bych si mohla převést fotografie z filmových negativů do všeobecné virtuální podoby ve formátu .jpg/jpeg. Našla jsem totiž sbírku fotografií, ke kterým mamča naštěstí připnula i jejich negativy. Myslíte si, že by to ve fotolabu šlo?

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nmd
Datum: 30.05.16 12:04

Rozhodně ano, ve fotolabu v mé domovině už roky běžně vyvolávají negativy do vysoce kvalitních digitálních snímků. Existují i skenery na negativy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 12:07
avatar

Problém je negativy naskenovat. Na pořádné naskenování potřebujete pořádný scanner a takové nářadí obvykle mívají profesionální fotografové.

Pak v nějakém fotošopu uděláte z naskenovaných negativů normální fotky. Tady už problém není, dříve nebo později se povedou i úplněmu začátečníkovi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 12:16
avatar

Doma lze zakoupením kopÍrky ušetřit penÍze.Ovšem dá to práci,jedinné malé smítko dělá paseku.Je to hra,kdo déle vydrží.

V laboratoři mají daleko lepší podmínky,nehledě na retušování apod.Ovšem cena.Pro tuto variantu bych vybral opravdu pro Tebe cenné kousky.Zbytek udělat doma.;)


doplněno 30.05.16 17:09:

https://www.google.cz/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=skener%20negativ%C5%AF

Raději větší rozlišení.Ten z Lidlu má jen minimum.Malé rozlišení = paradoxně větší zrno na filmu.Vyzkoušeno.*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 17:00
avatar
Fotolab jedost drahý.Pro běžné domácí prohlížení by mohl stačit skener s dianástavcem, sám jsem s epsonem úspěšně skenoval pár fílmů. Nějaký skener přímo na filmy se pravidelně objevuje v lidlu. Nutno ale dodat, že skenování je pěkná piplačka. Na druhou stranu, pracovat s 30 let starými filmy má své kouzlo...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.16 19:03
avatar
Aby byl výsledek opravdu kvalitní, je potřeba skenovat snímky na kvalitním filmovém skeneru. Pro Vaši orientaci uvedu, že cena skenování 1 políčka kinofilmu je cca 10-20Kč (na bubnovém skeneru až 100Kč, ale to pro Váš účel nemá smysl). Levněji to (kvalitně) nelze provést, protože zejména staré negativy je potřeba manuálně korigovat a je to dost velká "piplačka". O něco snadněji se skenují inverzní filmy (diapozitivy), ale i u těch je potřeba provádět korekce (takové 40 let staré ORWO, to je za trest).
Pokud jsou ale negativy v dobrém stavu, lze docílit velmi kvalitního výstupu, a následně je možný tisk až do formátu cca 40x60cm.
Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.