Satelitní přijímač-čidlo?

Od: Datum: 27.05.16 16:17 odpovědí: 68 změna: 08.06.16 12:07
avatar

Zdravím všechny.

Mám na střeše ten koláč-satelitní přijímač a najednou mi to píše, že není signál. Tento přístroj používám pouze pro příjem francouzských programů, jinak na české to mám udělané přes anténu. Ten satelitní reciver co mám doma normálně funguje. Tak mne napadlo, jestli třeba není někde v tom samotném koláči na střeše někde nějaká elektronka, nebo něco podobného, co prasklo a musí se to vyměnit. Nijak se to nepohnulo, je to stále dobře nasměrované, mám tam udělané značky, protože mi s tím loni pohnuli dělníci a také se mi to ztratilo, ale skoro ihned jsem směr našla. Teď jsem s tím otáčela na všechny strany a nic. Pořád není signál. Nevíte někdo co by to mohlo být? Děkuji za nápady.


doplněno 27.05.16 16:28:

Nene, parabolou vítr nepohnul. To právě píši, že jsem si myslela i tohle, i když tady žádný extra vítr nebyl. Stalo se mi to totiž jak mi dělníci dělali střechu a ti s tím hnuli a nepřiznali se. Ale to bylo loni a oni se nakonec přiznali, že s tím hnuli. Tak jsme to pootočili a zase to naskočilo. Proto jsem si tam namalovala značky, kdyby se mi to stalo, abych věděla kde to má být. A na těch značkách to je.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 27.05.16 16:22

Vítr mohl pohnout s tím koláčem - jinak parabolou. Nebyla u vás náhodou bouřka? Pokud jste s tím otáčela, tak to už hned tak dohromady nedáte. Víte, ono to musí být vycentrované nejen vodorovně (dokola), ale i svisle.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.05.16 16:30
avatar

Aha, tak i svisle. *plac*Tak to jsem nevěděla. Tak já lezu na střechu a zkusím s tím ještě zarejdit.


doplněno 27.05.16 16:36:

Tak to nejde. Jinak než dokola s tím hýbat nelze.


doplněno 29.05.16 07:59:

Ten reciver jsem nekupovala já, ale přinesl ho ten člověk co mi to tady instaloval a tenkrát mi řekl, že jiný se nedá sehnat a že je tento sice už někým používaný, ale že je v naprostém pořádku. Takže já nevím jak je starý. Ale já ho tady mám těch 11 let. Minulý rok se v něm něco rozbilo a já si chtěla koupit nový, ale ten samý opravář mi řekl, že ho za pět stovek opraví, že to je zbytečné. Tak jsem ho poslechla. Posílám foto, ale fotka je nějaká blbá, tak doplním co je na něm napsáno.

KSC-660, digital satellite reciver.

Já bych si raději koupila nový, ale nevím jaký a jaké by měl splňovat parametry. Budu hledat jiného odborníka tady ve městě.

Od: jofa®
Datum: 27.05.16 17:20

Moc s tím nerejděte, nebo to rozštelujete nadobro. Máte zřejmě parabolu natočenou na pozici 19.2°. Pokud to včera šlo a nebyl žádný tajfun, tak parabolou to nebide. Pokud nejde žádný z programů které máte naleděné, tak je možné, že se vše smazalo (někdy se to stává) a proto nic nelze najít. Potom nezbude, než dát parabolu na cca na původní místo a zadat ruční ladění a parametry známé stanice. Pokud naskočí signál tak znovu vše naladit. To vše za předpokladu, že to zvládnete sama.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.05.16 19:50
avatar

Ono se mi to nestalo včera, ale už je to asi měsíc. Najednou to prostě přestalo jít, kromě jednoho programu. Bylo to Monte Carlo :). Tak jsem vylezla nahoru a trochu s tím pohnula a když jsem slezla, tak už tam nebylo ani to Monaco. tak jsem to asi "doštelovala". A protože si stahuji filmy z YouTube, tak jsem to neřešila. Ale začaly mi chybět denní zprávy a tak dál. Proto jsem to začala zase řešit. Já na to pozvu odborníka, tohle určitě nezvládnu. Já si jenom myslela, jestli třeba někde není jenom nějaká pojistka, která mohla prasknout. V lampách to bývá, je to taková malá skleněná trubička, a ta když praskne, tak lampa nefunguje. tak jsem si myslela, že pokud by to bylo jenom tohle a vy byste mi řekli kde bych to našla, že bych si to dokázala vyměnit sama.


doplněno 27.05.16 19:55:

Teď jsem zkusila to ruční ladění, ale rychle jsem toho nechala. Mám to přes AV1 a vůbec nevím jak a co mačkat. Mám 6 francouzských programů, nejde ani jeden. V pondělí zajdu k odborníkům.

Od: jofa®
Datum: 27.05.16 20:09

Tak to máte opravdu parabolu mimo pozici, předpokládám 19.2°. Tam jich je volně asi 16 (francouzsky) Jak píšete,nechat si to poštelovat odborníkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.05.16 08:27

Na 19.2 jsou stovky programů, včetně zpráv od Číňanů (CCTV) ve francouzštině.

Programy ve fr. mají v tabulce v kolonce APID Lang uvedeno "F".

Hodně volných fr.programů je na pozici 5W (5° západně) na satelitu Eutelsat5.


doplněno 28.05.16 08:29:

Jestli vám na 19,2° nejde nic, tak jste si to pěkně rozhodila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.16 09:51
avatar

Nojo četnáři, a Jofo. Ale jak já poznám, jestli to mám na tom 19,2? A to pěkně koukám kolik volných programů mohu tady chytit. Mně ten co mi to šteloval řekl, že víc jak těch 6 jich nelze nastavit. Asi se mu s tím nechtělo štelovat. To jsem si všimla, že u toho funěl a nervózně přešlapoval. Přímo z něho čišelo, jak už by byl nejraději někde zase jinde. Kdybych byla chlap, tak by si to asi nedovolil. Tak já se budu snažit najít někoho jiného. Já za to klidně zaplatím, i tenkrát jsem zaplatila za hodinu práce víc jak 800 korun. A to jsem byla celá šťastná, že to dokázal. Ale tentokrát si vytisknu to co jste mi poslal a hezky mu to strčím pod čumec. Aby si nemyslel, že o tom nic nevím. To je právě to neštěstí dneska. Odborníka sice seženete, ale nechová se vždy korektně. A když víte o problému víc než nic a že jste ochoten zaplatit, tak to vycítí a natáhnou vás jako kšandu. Nemám bohužel jinou zkušenost. Škoda, že nebydlí někdo z poradny kdo tomu rozumí blízko, protože já bych mu za správné nastavení zaplatila. Ale mockrát děkuji za tyto informace, alespoň se mám o co opřít. Pak dám vědět, jak to dopadlo.


doplněno 28.05.16 11:18:

Jofa, já nesleduji přes satelit nic jiného, nežli tu Francii. České pořady mám normálně přes anténu a jsem spokojena. Ale jestli tomu dobře rozumím, tak pro mne bude lepší ta pozice 5W 5 západně na tom satelitu a ne 19,2, kde je jenom několik Fr. programů. Takže si budu muset nechat nainstalovat Eutelstat 5 a celé to nechat předělat na jinou pozici. protože jsem koukala do toho odkazu od Čtenáře a tam je opravdu hodně Fr. programů o které bych měla zájem.

jenom nevím, jestli to půjde s tou mou stávající parabolou, nebo jestli mám raději rovnou koupit nějakou novou a lepší. Tuhle tady mám už 11 let a asi to tenkrát nebylo tak dokonalé jako dnes. Tak co byste mi v tom případě radili koupit. nechci se na tohle ptát toho člověka, který tohle také prodává, protože ten bude mít zájem prodat to co má on v obchodě a ne mi dobře poradit.

P.S. Já už nemohu normálně odpovídat na Vaše odpovědi, mám omezený počet odpovědí, tak Vás prosím, abyste se koukli do mých dřívějších rekcí, kam ještě mohu svou otázku doplnit. Tak abyste to nepřehlédli. Pokud by to už nebylo možné, protože zrovna tyto věci nechápu tak rychle, dovolím se Vás zeptat v soukromé poště. Mockrát děkuji.


doplněno 28.05.16 11:51:

Nemá. byla jsem to změřit. Má jenom 74 cm. Je to Grundic, posílám foto.

Od: jofa®
Datum: 28.05.16 10:19

Nevím jak to máte a co tam máte teď, ale pokud půjdete za odborníkem ať Vám to dá dokhromady, tak mu řekněte, ať Vám dá na parabolu konvertor monoblog twin. Budete to mít na dvě družice 23.5° ( naše, slovenské a další programy ) a 19.2° německý, francouzký...) . Je to taková montážní klasika.. Na naše programy musíte mít kartu Skylink. Ale to snad už znáte, jak to chodí. A řekněte si, ať Vám tam naladí vše, co je dostupné na příslušné pozici.


doplněno 28.05.16 10:42:

Pokud naše programy přes satelit nesledujete, tak jenom to co tam máte, znovu seštelovat na 19.2°.


doplněno 28.05.16 11:27:

Jednoduše mu řekněte, že chcete, aby to naladil na pozici satelitu 5°W Eutelsat. Pokud není parabola nějak poničená a je zachovalá, měla by stačit. Předpokládám že má .průměr 80 cm. Nic jiného nepotřebujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.05.16 10:48

jak já poznám, jestli to mám na tom 19,2?
Dáte si automatické ladění a podíváte se, jaké (nekódované) programy to naladilo na jakých frekvencích a porovnáte to s tabulkou programů jednotlivých satelitních pozic.

V mojí předchozí odpovědi mělo přesněji být: "Na 19.2 jsou stovky programů, [...] některé jsou ve francouzštině."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 28.05.16 13:50

To je dobrý. Ať Vám to nasměruje na těch 5°W a naladí programy.

http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/05w/fta/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.05.16 23:25

Je škoda přijít o těch několik fr. programů na Astře.:( Tohle je situace přímo zralá na instalaci "šilhání", protože ten Eutelsat to pere dolů opravdu hodně silně. Na příjem by stačila i malá 35cm parabola, takže na šilhající 75cm by to pořád bylo více než dostatečné..

Chtělo by to ale na instalaci opravdu někoho, kdo je fanda do satelitů. Tohle běžní šroubovači parabol neinstalují.


doplněno 28.05.16 23:54:

Jediný problém z toho Eutelsatu při příjmu na šilhající parabolu by mohl být s programem TDF. Ten vysílá v méněvýkonném svazku a jeho příjem by se musel ověřit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 28.05.16 23:48

Na to, že je parabola 11 let stará, tak vypadá jako nová. Měnit nic nemusíte. Tahle parabola vás v pohodě přežije. ;)

Velikost paraboly je více než dostatečná pro zamýšlený účel použití. *palec*

Koukal jsem ještě blíže na ten Eutelsat5 na 5W a je tam těch fr.programů (APID Lang. "F") opravdu dost (ty nekódované jsou žluté pro standardní rozlišení a světlezelené pro vysoké (=HD) rozlišení - viz nápověda dole pod tabulkou). Těch HDTV programů je tam hodně, tak snad máte i DVB-S2 MPEG4 HDTV satelitní set-top box a HDTV televizi, ať je můžete bez problémů sledovat. I zvuk je ve vysoké kvalitě (Dolby Digital, v přehledu uvedeno pod synonymem AC-3).

Je tam i snad 150 rozhlasových stanic, jestli je posloucháte přes satelit.


doplněno 29.05.16 06:19:

snad máte i DVB-S2 MPEG4 HDTV satelitní set-top box
Jestli ten přijímač máte také 11 let, tak s velkou pravděpodobností tyto parametry ještě tenkrát nesplňoval a vy budete moci sledovat jen pár programů.

Pošlete model toho přijímače. My se podíváme, co umí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 29.05.16 06:22

Já už nemohu normálně odpovídat na Vaše odpovědi, mám omezený počet odpovědí
Začněte sem psát jako neregistrovaná s podobným jménem, jak vám radí jinde.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 29.05.16 08:58

Jak píše ctenar: Můžete tam mít i HD programy (s tím jsem Vám nechtěl "motat" hlavu) a rozšíříte si nabídku. Tento stávající model to neumožňuje. Najděte si opravdu machra co si s tím poradí a pokud tedy chcete, ať Vám to zamontuje s novým přijimačem který umí HD (dnes běžně) příjem. Odborník (prodejce), který to i montuje Vám jej vybere Řekněte mu, že parabolu máte dobrou stávající a že chcete přijímat i HD programy ( vše volně) a to na Eutelsat 5° West. Pokud bude na to koukat jako, s prominutím tele, tak běžte za jiným, který řekne, není problém. Možná to bude chtít i vyměnit konvertor za novější (to je to na té tyčce k parabole Zkušený montér saelitů, to vše lehce zvládne.


doplněno 29.05.16 09:03:

Dolním k Vašemu recievru: Pokud není na přijimači KSC-660 HD tak pro příjem HD není.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzymm
Datum: 05.06.16 13:15

Jofa, přesně tohle jak píšete o tom konvektoru co je na té tyčce, jsem myslela, že tam prasklo nějaké čidlo. Já si myslím, že to bude v tom. Přece ta parabola má také něco vevnitř, nějaká ta "střeva" a ta nejsou nesmrtelná. Díky. Zapsala jsem si to, abych věděla jak mám mluvit.

Od: ctenar*
Datum: 06.06.16 03:48

Tomu "čidlu" se říká LNB (Low Noise Block = nízkošumová krabička) nebo méně často LNC (Low Noise Convertor = nízkošumový konvertor). Také to vyjímečně můžete vidět pod označením LNBF (= LNB + feedhorn [vstupní trychtýř]).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 29.05.16 09:40

KSC-660, digital satellite reciver

Našel jsem základní info. V dobách před HDMI TV mohl patřit k těm nadprůměrnějším. Dnes už je bohužel úplně mimo.

Jestli jste ho doteď používala, tak mě docela děsí, co máte za TV. Je už placatá (LCD)? Abyste k ní totiž mohla připojit ten nový receiver. Můžete kdyžtak poslat model TV?


doplněno 29.05.16 10:02:

Co jsem teď koukal do seznamu programů na tom Eutelsatu, tak v kombinaci DVB-S a MPEG-2, kterou jedinou ten Váš Kaon umí, vysílá jen jeden frankofonní belgický kanál (Towercast) :(

Chce to opravdu nový receiver se základními parametry, které jsem uvedl už někde výše.

I na Astře jsem napočítal jen 5 programů, které ten Kaon přijde.

Zajímavé je, že i na Astře je asi 8 fr.programů v HD.*sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 29.05.16 10:04

ctenar: Mate pravdu s tou tv. Taky jsem na to myslel. To je pravě dnes problém. Jak se začne něco měnit na novou techniku, tak to pak jde s výměnou jedno za druhým. Potom kdyby se měnila tv, tak je tu zase dilema, jestli rovnou tv se sat tunerem a na reciiever se vykašlat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 29.05.16 10:20

Dnes bych TV nekupoval. Dokud si soudruzi na ČTÚ nevyjasní knížky na hlavu (popis parametrů pro vysílání v DVB-T2), tak nic nekupuji, protože prakticky nikdo nezaručí, že bude stačit jen nový firmware.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.16 10:36

Soudruzi na ČTÚ nemájí v tomto žádné rozhodovací pravomoce. Na nich nezáleží.

Vše je v rukou vlády, respektivě poslanecké sněmovny, senátu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 29.05.16 10:55

Pokud je tv starší a nemá připojení přes hdmi kabel, tak bych doporučil tento přijimač. Pro starší tv má scart. Pokud později koupíte novou tv, tak bude kompatibilní k nové tv.

http://www.omko.cz/technisat-…o-ci/?odkud=zbozi-nabidka-dne

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzymmon
Datum: 29.05.16 20:43

Televizi mám novou. LG 42LB550V-ZA 106cm. Kupovala jsem ji loni. Jsem s ní spokojená, nepotřebuji septobox, má to integrované, ale není to ten model co má všechno. Já teda koupím nový reciver k té parabole. Jenom potřebuji vědět jaký model mám objednat. Abych nekoupila zase nějakou blbost. Tak kdybyste mi mohli poradit co by bylo nejlepší, byla bych moc ráda.


doplněno 29.05.16 20:51:

A to jsem před tím měla 18 let starou televizi tu velkou bednu Pfilips, musela jem mít septobox a plno kabelů všelijak propojených, protože jsem k tomu ještě používala ty staré videa na kazety a přesto to všechno fungovalo 10 let v pohodě. Měla jsem teda pouze těch 6 francouzských programů, ale stačilo mi to. tak si myslím, že když už budu něco kupovat, tak aby to bylo lepší než co jsem měla předtím.

Datum: 29.05.16 21:20

Nic nekupuj, tuner DVB-S máš v TV. Takže jen přepoj a nalaď.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jofa®
Datum: 30.05.16 09:05

Chtělo to na začátku napsat, že máte rok novou tv a má satelitní tuner S2. Bylo by to vyřešené na samém začátku. Jak píše andelck nic nekupujte. Z paraboly kabelem rovnou do tv a nechat si seřídit parabolu a naladit, včetně HD programů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 30.05.16 12:24

Souhlas. Je to velice dobrá TV (parametry) pro vaše účely. Umí i ten Dolby Digital zvuk. Žádný nový set-top box nepotřebujete. Kabel od paraboly píchnout rovnou do TV a je to.*ua*

U té šilhající paraboly by se vyplatil i příjem z 23.5E (třeba i s tím výše Jafou navrhovaným monoblokem nebo normální třetí LNB) a s Kartou ČT zdarma pak můžete přijímat všechny programy České televize v HDTV. Televize má totiž i CI konektor pro dekódovací karty.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzymmon
Datum: 30.05.16 18:18

Tak to se moc omlouvám, nevěděla jsem, že to je důležité. Já to ani nevěděla, že má televize satelitní turner. Sama jsem si to tady nikdy neštelovala, vždycky jsem na to zavolala odborníka, když jsem koupila nový přijímač. Ale asi to u mne nebude tak jednoduché, protože to mám stejně rozvedené i do druhého pokoje, kde je ta samá televize, nová, jenže trošku menší. Ale i tam mám zaveden ten příjem francouzských kanálů. Mám k tomu nějaký rozbočovač a zesilovač, aby ten signál šel do obou televizí. A to už je na mne opravdu hodně. Ono mi to fungovalo, ale najednou se něco stalo a zmizel mi prostě ten signál. Bouřka tu nebyla a já ničím nehýbala. Proto jsem si myslela, jestli něco neprasklo v tom přístroji na střeše, když už ho mám tolik let. Já dám pak vědět jak to dopadlo. Ale alespoň jsem se díky Vám dozvěděla, že tady mohu naladit i více programů, když to bude nasměrováno jinam.

Od: ctenar*
Datum: 01.06.16 08:52

Více programů, zajímavějších programů, mnohem lepší obraz, lepší zvuk, nemusíte kupovat novou parabolu nebo set-top box, ... dozvěděla jste se toho hodně nového a navrch ještě pár tisíc ušetřila. *palec*

Osobně bych píchnul kabel od satelitu do PC a spustil automatické ladění. Nic nenašlo? Pootočit satelitem a spustit ladění znova a tak pořád dokola. Za pár pokusů to stojí.

Budu se těšit na zprávu, jak to nakonec celé dopadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzymmon
Datum: 04.06.16 19:34

Ahoj Ctenáři. Trochu nerozumím tomu, že mám píchnout kabel do PC. To je počítač, nebo tomu špatně rozumím? Ale já nemám televizi přes počítač. Byla jsem se objednat a řekli mi, že musím čekat, že toho mají hodně. Tak čekám. Ale jestli se neobjeví do týdne, budu asi hledat někoho jiného. Jo, kdybych bydlela v Praze, nebo velkém městě, tak by se přetrhli, ale tady není konkurence, tak na to kašlou a ještě jsou dost "oprsklí". Ten co sem chodí už mne zná a ví, že zaplatím co mi řekne a už mi ani nedává žádný doklad a střelí cenu od boku, co ho právě napadne. Posledně se trošku zamyslel, dělal že počítá a pak mi řekl osm stovek a to tady nebyl ani půl hodiny, to mi jenom přivezl ten opravený reciver a strčil to do zásuvky. Já klidně zaplatím, ale tohle už mi přišlo jako že mne má za blbce. Což asi má, ale co mám dělat, když nikoho jiného neznám.

Od: ctenar*
Datum: 04.06.16 20:52

Ne "PC", ale "TV". Překlepl jsem se.*zed* Tak často píšu o počítačích, až z toho začínám blbnout.*bzum*

Správně to tedy mělo znít: "Osobně bych píchnul kabel od satelitu do TV a spustil automatické ladění."

Nenechte se tou firmou tak odírat. Bez předchozího závazného písemného odhadu ceny s popisem výsledku práce bych ho s jeho postojem vůbec nepouštěl do domu. Platba by proběhla až po přezkoušení funkčnosti a předání daňového dokladu. Jen tak se domůžete, že udělá přesně to, na co ho potřebujete a budete na to mít záruku.

V širším okolí určitě musí být více instalatérů nebo fandů satelitního vysílání, kteří by vám to do hodiny zprovoznili. Odkud jste? Ptala jste se jiných lidí v okolí se sat.parabolami na domech, kdo jim to instaloval?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzymmon
Datum: 05.06.16 08:06

Bydlím v Poděbradech. A opravdu jsem hledala ve svém okolí. A jsou tady dvě firmy co mají kamenný obchod. S tou první nemám dobré zkušenosti, už jsem to tady kdysi psala. Ten mi tady maloval obrázky jak to všechno musí propojit a kolik přístrojů budu muset zakoupit, aby mi to zprovoznil a nakonec došel na cenu kolem deseti tisíc. A když jsem se divila, tak se na mne utrhl, že teda co vlastně chci, jestli chci mít dobrý obraz, nebo ne. To bylo před 11 lety. Celou dobu maloval, vsvětloval a když jsem mu opakovala, že tomu nerozumím, aby raději něco udělal, tak se v tom chvíli hrabal a rozhodil i to, co do té doby fungovalo a odešel, že už je pozdě a že přijde druhý den večer, až zavře obchod. Tak jsem tam druhý den dojela a zrušila jeho návštěvu a obrátila se na tu druhou firmu, ke které od té doby chodím. Přijeli zprovoznili, nic mi tady na papírky nemalovali a jim to tenkrát vyšlo asi na tři tisíce. Parabolu jsem kupovala sama zvlášť a oni ji jen přimontovali. Už si to přesně všechno nepamatuji, je to doba. Ale dlouho jsem si schovávala ty "výkresy" připojení od toho prvního umělce, protože jsem to pak ukazovala známým pro pobavení. *smich*

Jenomže dříve přijeli dva, syn majitele a zaměstnanec a teď přijede už jenom ten zaměstnanec, protože mi dal na sebe telefon a já ho kontaktuji přímo a ten se chová jak jsem popisovala. Asi jim ani nehlásí že u mne něco dělal a má to jako bokem. Ale to nevím, to se jen dohaduji. Jinak já tady nikoho jiného neznám a v mém okolí má každý jenom český příjem, takže s tím zkušenosti nemají. *uf*

Od: jofa®
Datum: 05.06.16 08:18

Dobrý den. Připravte toho technika na to, že chcete naštelovat jen pozici 5°W Eutelsat kvůli francouzky mluvícím programům, aby nežasl co si to "vymýšlíte". Televizi na to máte dobrou se satelitním tunerem S2 a tudíž toto by Vám měl naladit:http://www.parabola.cz/prehle…dy/televize-digital/05w/fta/., pokud tedy toto chcete. Pokud máte vše v pořádku budou to jen výmluvy, že to a to nejde. Měla by jste tam mít výše uvedené programy (volné). i HD.

doplněno 05.06.16 08:30:

Asi 4 programy potřebují 120 cm parabolu, tak ty tam nebudou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.06.16 09:41

S něčím si to pleteš. Všechny programy (kromě TDF) vysílají ve svazku Super a ten je tak silný, že to jde chytit snad i na pánev (53dBW).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.16 08:42

V oboru podnikám už 15let. Ten kdo má obchod a montáže dělá po zavření, tak od takových lidí ruce pryč. Nemají dostatečné zkušenosti z praxe.

Tohle je krásná práce. Plochá střecha, krásný přístup. Co vím si přát.

Kdyby jsem to dělal já, tak to bud stát cca 500Kč. (nastavení paraboly 10min + naladění tv)

Hledej dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.06.16 09:29

Když ho voláte přímo a platíte ho hotově, tak skoro na 100% to má bokem. Jestli se takhle chová ke svým nejlepším zákazníkům (nemusí odevzdávat desátek ani šéfovi, ani vládě), tak je to s prominutím blbec.

@andelck to popisuje správně. Strašně vás natahují. Ten váš "problém" je to nejjednodušší, s čím se instalatér může potkat. To se nechává dělat učňům na zaučení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suz
Datum: 05.06.16 09:14

Tak jsem si přezkoumala ty programy co se nabízí v nastavení pozice 5° W. A vlastně tam jsou ty samé co jsem měla předtím, ale chybí TMC- Monte Carlo. Místo toho tam je více jiných programů, ale ty jsem neznala ani ve Francii a nedá se z toho názvu poznat o co jde. Katolický nechci a telešopingy také ne a pak je tam jenom u každého poznámka "různé". To nevím co je. Všechno jsem si vypsala na papír. Sport, ani hudbu nepotřebuji. Tak si nejsem jista, jestli bych neměla zůstat u starého nastavení, abych ho moc neotravovala, protože by mi to musel napřed naladit, abych viděla na obrazovce co jsou ty ostatní programy zač a jestli je opravdu potřebuji. Nejvíc mi jde o TV 2, TV 3, TV 5, France O a TMC. Astro center nevím co to je, TV 8 Mont Blanc také ne, a ani Berbére. Dříve jsem měla i TV 6, ale ta už je asi soukromá a placená. Ono těch volných programů asi už nebude moc a nepomohlo by mi ani to, kdybych koupila i nějaký silnější reciver. Protože kdyby to možné bylo, a měla bych víc programů které jsem tenkrát znala, tak bych si ho koupila.

Všem Vám velice děkuji za rady. A kdyby byl někdo z Vás kdo tomu rozumí poblíž, tak já bych mu zaplatila benzín a samozřejmě čas. Ale asi nejste, to už byste mi to nabídli. Ale i tak mockrát děkuji, já budu ještě hledat.

Od: jofa®
Datum: 05.06.16 09:34

Nechte si naladit vše a dívat se můžete jen co uznáte za vhodné. Pro technika to není žádná práce navíc. Silnější reciever nepomůže. Je to záležitost velikosti paraboly a potom pozice odkud sat. signál berete. Co se týče nastavení námi rádců, tak co můžu mluvit za sebe, určitě bych se na to podíval být jen pár kilometrů od Vás a nestarat se o 95 letou mámu 24 hodin, 365 dní v roce. To není výmluva ale fakt.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.06.16 10:17

Nejvíc mi jde o TV 2, TV 3, TV 5, France O a TMC.
TV 2, 3 a O jsou jen na tom Eutelsatu na 5W. Ještě je tam TV4. Žádná TV 5 nebo 6 není volně přístupná. Ani TMC jsem nenašel - jen jako placený :( Ještě je švýcarská mutace TMC ve francouzštině. Ta je ale dostupná jen na pozici 9E *zed*

Zkuste se podívat na stránky fr.státní televize, co tam píší o TV 5 a 6 a jestli jsou někde volně dostupné. Já našel jen TV5 placený (tj.zakódovaný).:(

To TMC a TV5 jsou součástí placené části balíku programů Fransat na 5W.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzymmon
Datum: 05.06.16 13:01

No ono se to přesně jmenuje France 2, France 3, France 5, France O, a TMC. To je Televize Monte Carlo. A největší legrace je to, že to Monte Carlo jsem mohla sledovat i když u všech ostatních už nebyl signál. Já vylezla na tu střechu a pootočila tím a pak už nešlo nic. Já si myslím podle všeho co už jsme vymysleli, že bude asi nejlepší zůstat u toho starého namíření přes tu Astru. Abych měla nějaké volné programy kde vysílají jenom koniny, tak to zase nemusím, toho je dost u nás. Tyhle znám a vím co od nich čekat. Ještě jsem předtím měla M6, ale tu už zprivatizovali. Já vím že existuje způsob, jak mít víc neplacených programů, ale to bych musela mít dekodér prý přímo z Francie. Jenomže já už tam nejezdím a už za těch 11 let co jsem tady nemám žádné kontakty k tomu, aby mi to někdo poslal. Ti Francouzi mne se.ou. Oni si to přemrštěně hlídají. Kdybych žila předtím v Německu, nebo Anglii, tak by to určitě takový problém nebyl. Ale já mluvím bohužel jenom francouzsky.

Ale našla jsem tady ještě jednoho inženýra na internetu, tak jsem mu napsala. Tak uvidím, jestli se mi ozve. Je odtud, z Poděbrad.

Od: ctenar*
Datum: 06.06.16 03:40

Nechápu, jak jste předtím ty programy mohla volně přijímat. Všechny jsou dnes zakódované.

Je možné, že tam předtím vysílaly nezakódovaně ve standardním rozlišení, které jste mohla s tím starým set-top boxem přijímat, ale oni už tam teď nevysílají. Bohužel neumím dohledat, kdy k vypnutí došlo. Kódované HD verze 2, 3, 5 a O se objevily vloni v červnu a TMC až letos v dubnu. Z toho by se dalo zhruba odvodit, kdy ta standardní rozlišení vypnuli.

Teď vysílají volně právě jen na pozici 5W. Na Astře 19,2E vysílají jen kódovaně - nemá proto smysl tam mířit parabolu.

doplněno 06.06.16 04:40:

Bohužel neumím dohledat, kdy k vypnutí došlo.
Už jsem ty historie kanálů ve standardním rozlišení dohledal - 2, 3, 5, O, TMC.

Vypadá to, že i předtím vysílaly snad 3 roky jako součást kódovaného balíku na Astře. Byly vypnuty na konci dubna.

Opravdu jste měla parabolu na Astru?

Francouzi v dubnu povypínali std. rozlišení a teď jedou už jen HD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzymmon
Datum: 06.06.16 07:37

Ano, bylo to určitě na tu Astru. A mohla jsem je sledovat opravdu 11 let. Určitě to bude jak říkáte, protože si vzpomínám že mi něco podobného o tom septoboxu-reciveru povídal. Bylo to v době kdy se i tady přecházelo z analogu na digitál, nebo obráceně. Dokonce mi něco říkal i o tom, že to zatím jde, ale že to jednoho dne vypnou. A vlastně by to i odpovídalo tomu období co jste našel. Stalo se to někdy v dubnu. Najednou jsem pustila televizi a napsalo to "není signál". Já to měla vetšinou na France 2, což odpovídá naší ČT 1. Zkusila jsem tedy všechny ostatní programy a šel jen jediný. To Monaco. Pak jsem s tím hnula a když jsem se vrátila ze střechy, už tam nebylo ani to. Tak jestli tomu správně rozumím, musí se to přeštelovat na tu jinou pozici jak jste mi radili. No alespoň to. A je důležité, že jste mi tady řekli co vlastně chci a nebudu čumět jako puk. Pak dám určitě vědět jak to dopadlo.

Od: jofa®
Datum: 06.06.16 17:51

Tak jsem mimořádně pro Vás nasměroval parabolu ( pohon motorem) na tu pozici 5°W co se tam chytí. Tak programů jsem naladil asi 11 volných (neprohledal jsem vše) a francouzky mluví asi 9. Dva tam něco předříkávali arabsky či co to bylo. Tak to jen na zkoušku, jestli tam něco vůbec je. No nevím, jestli Vám to bude užitečný. Pokud, jak píšete, umíte francouzky, tak snad si něco vyberete.

doplněno 06.06.16 18:59:

Ještě Vám doplním, že na této pozici můžete naladit frekvence rusky (ukrajinsky) mluvící programy z pozice Amos 4°W.

zde stanice: http://www.parabola.cz/prehledy/televize-digital/04w/fta/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzzy
Datum: 06.06.16 19:38

Jofa, napsala jem Vám do vnitřní pošty. Mockrát děkuji za Váš čas.

Od: ctenar*
Datum: 07.06.16 09:40

Pak dám určitě vědět jak to dopadlo

Kdy předpokládáte, že vám to přijde nainstalovat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzzy
Datum: 07.06.16 15:37

Tak se hlásím k raportu. Najednou mi zavolali, že přijedou. Tak to nahoře přenastavili na ten směr jak jste říkali. Píchli to tady do té mé velké televize a naladili automaticky Fr.programy. Ale bohužel to nešlo do té televize ve druhém pokoji, ta nemá ten vstup, i když je to také LG, ale je mneší a straší. Tak jeli pro nějakou "krabici", aby to mohli přes ni dovést i do druhého pokoje a ještě universální video modulátor. Připojili to a když našli programy, tak najednou nešel zvuk, jenom obraz. Tak to zase odpojili a ve finále to dopadlo tak, že když se chci dívat na Fr. televizi v tom vedlejším pokoji, tak musím pustit televizi i tady. Protože ta velká dává signál do té menší televize. Jinak to nejde. Nabídli mi ale, že přivezou nějaký silnější přístroj, který ale stojí 3800Kč. a ten prý to dokáže udělat tak, že mohu koukat jen na jednu televizi a nebudu musít zapnuté obě. Tak já si to teď vyzkouším, jestli mne to nebude otravovat, většinou si právě televizi pustím když vlezu do postele a nastavím si vypnutí, protože u telky normálně usnu. Takže musím nastavit obě, aby jedna neběžela až do rána. Samozřejmě, že nemám tu France 5 a Monte Carlo také ne, i když jsou v té tabulce napsané jako volné. Ale zato mám asi 4 nové programy navíc, ty sice moc nemusím, ale jsou tam. Hlavně že mám to France 2, a France 3, pak Fr. O.

Jinak to tam píše toto: "Vysílání TNT pře satelit v SD bylo přerušeno. Abyste mohli přijímat 26 volných programů zdarma od TNT HD, pořiďte si recepteur HD FRAN SAT."

Já se jich na to ptala, ale tady není k sehnání, musela bych si ho prý nechat přivézt z Francie a ještě není jistota, že to tady bude fungovat. Je tam i fotka a vypadá to jako ten můj starý satelitní reciver, akorát je tam napsáno to "Fransat".

Za práci si řekli 800, cestovné 160, a ten modulátor 750. Což mi nepřipadá drahé. Byli tady určitě hodinu a byli dva.

Od: jofa®
Datum: 07.06.16 16:12

Dobrý den. Tak vypadá to, že jsou řemesla znalí a vědí jak a co. Máte to komplikovanější s tím připojením k druhé tv. Uvidíte jestli budete spokojená co tam vysílají. Včera jsem večer chvilku koukal na France 3, přestože jsem tomu prd rozuměl. Že to je většinou zakodované a platí se, tak to je normální. Ty ceny, to je dnes všude, jak si človšk něco nechá udělat. Tak dobrý poslech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.16 19:18

Takže takový Pat a Mat. Nechápu proč jezdí dva? To jeden umí něco a druhý zase něco jiného? Proto to stálo za hodinu také 800Kč. Tedy 2x tolik.

Pokud se chceš dívat ve 2 pokojích, tak nejlepší je dát na parabolu twin konvertor a do ložnice nový sat. přijímač. např.

http://www.mall.cz/satelitni-prijimace/amiko-impulse

Pokud je problém natáhnout další kabel od paraboly, tak dát dole rozbočovač za pár desítek korun a využívat buď jednu a nebo druhou.

Modulátor je při ceně nového sat. přijímače nesmysl. Silnější přístroj za 3800Kč je už úplný nesmysl.

doplněno 08.06.16 07:59:

Klidně bych přijel, ale mám to 200km daleko...

Jak už jsem psal. Do ložnice bych dal sat. přijímač (např. to Amiko co jsem dal odkaz) a bude to fungovat.

Možná měli problém, že satelitní rozbočovač, který je zde osazen, tak propouští napájení jen z jedné větve. Dále některé tv a satelitní přijímače i po vypnutí trvale napájí konvertor, což následně ovlivňuje druhou TV. atd.

V každém případě na tyto kanály bude přijímač za 1200Kč fungovat naprosto stejně, jako přijímač za 3800Kč. Kdyby byl zájem, tak jsem ochoten předladit přijímač, zaslat poštou a následně poradit po tel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suuzzy
Datum: 07.06.16 20:12

Andelek, tak trochu s Vámi souhlasím, íi když tomu nerozumím. Ale prozkoumala jsem ten modulátor, k čemu vlastně slouží a je tam napsáno

1 Sept Top Box

2 satelite reciver

3 DVD přehrávač

4 CCD Camera

Ani jeden z těchto jmenovaných přístrojů nemám. Rozbočku tady mám už dávno, protože jsem to tak už připojené mít musela. Ale ta krabička je tam opravdu připojená, na ní je napsáno "Signal RF modulátor. Já k tomu mohu říci jenom jedno. Já tomu nerozumím a nikoho jiného neznám. To co jste mi napsal chápu jako laik, že to je asi možné, jenomže co já s tím, když já to udělat neumím. Vím jenom to, že to fakt zkoušeli, když to naladili a nešel ten zvuk. Samotné je to asi mrzelo, protože si zase ten přístroj za 1800Kč odmontovali a odvezli. Takže mi ho nemohli prodat a to by pro ně bylo určitě lepší. Oni mne nenutili, abych kupovala ten drahý, jenom mi řekli, že to prostě jinak prozatím nejde a jestli mi to bude vadit, že mi jdou obě televize, když chci sledovat tu, co je v druhém pokoji, tak musí přivézt ten drahý přístroj. Podle mne nevědí jak jinak to udělat. Ale já nemám nový satelitní přijímač, ten starý si odvezli a ten nový nefungoval. jestli tomu teda dobře rozumím. Pokud nemluvíte o televizi samotné, protože ta jedna to má v sobě, ale ne ta druhá. A o to myslím jde, propojení těch dvou televizí. Já mám radost alespoň z toho, že to funguje i když s výhradami, ale funguje alespoň něco. uvidím jak si to zorganizuji během praxe. Taky na tu bednu nečumím celé dny a noci. ;) A navíc, život mne naučil přizpůsobivosti, jinak by se člověk zvencnul. Tak se prostě přizpůsobím novým podmínkám.

Jo, kdybyste mi napsal, Suzy, heleď já Ti to tam přijedu dát do kupy, tak to by byla jiná. Ale jinak nevím co mohu udělat. *nevi*

Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 08:39

Můžete poslat model té TV v ložnici?

Připojení přes modulátor z 1.TV je blbost. Dohromady tady najdeme lepší řešení. @andelck s tím (manuálním?) rozbočovačem má dobrý nápad.

Můžete poslat foto vašeho původního rozbočovače? Předpokládám, že jste měla ten kabel od paraboly rozbočený k set-top boxu u každé TV? O set-top boxu u TV v ložnici jste ještě nepsala.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suuzy
Datum: 08.06.16 09:06

Tak jsem udělala fotky všeho. Ta druhá televize je menší a je to LG 32 LN 5 400

Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 11:34

Ta LG 32LN5400 je opět velice dobrá TV (specifikace) - Full HD, 2xHDMI, DolbyDigital.

Ty obrázky mě trošku matou. Na prvním přichází zleva černý kabel od antény pozemní TV a rozbočuje se do 2 bílých kabelů, z nichž každý vede k jedné TV.

Na druhém je předpokládám nový modulátor, kde červeno-bílý je SCART od TV v obývýku, bílý vede z rozbočovače a černý vede k TV v ložnici.

Kde je kabel od paraboly? Kde ten se větví? Teď jde asi přímo do TV v obýváku, ale kam šel předtím? Musel se větvit pro ty 2 satelitní set-top boxy u televizí.*ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzzy
Datum: 08.06.16 08:32

Andelek, zájem bych měla, ale já to nedám ani po telefonu. Nedokážu to pak naladit a udělám v tom paseku. Ti kluci co to dělali tak je to jejich profese a včera jsem viděla, že to jednoduché nebylo. Určitě to schválně neprodlužovali, to já poznám. A kdybych se s tímto požadavkem obrátila na ně, a začala radit já jim, tak by mi také mohli říct, abych si to udělala sama, když tomu tak rozumím, nebo ten co mi to poradil a já budu pak v háji když se mi s tím tady něco stane, protože se urazí. Ale zkusím tam zajít a optám se jestli by bylo možné dát ten Twin convertor na parabolu a dali ten satelitní přijímač co mi sem chtěli namontovat včera do toho druhého pokoje. Asi to bude něco podobného, cena u nich byla sice vyšší, ale jen o pár stovek.

Jen bych se chtěla ještě zeptat. Před časem se mi stalo, že jsem chtěla přidat nějaký nový kanál český a tam radili dát automatické vyhledávání v televizi. udělala jsem to a a pak jsem rozhodila všechny programy a některé se načetly několikrát. Včera se právě divili, co v tom mám za zmatek, tak jsem jim to řekla. A oni mi řekli, že to nemám nikdy dělat, to automatické vyhledávání. A kanály mi pak znovu seřadili ručně. V každém případě mám teď daleko lepší obraz než před tím. Ale čím to je, to nevím. Asi to v televizi všechno přeladili na to HD. Dříve to šlo normálně přes anténu a nebylo využito té možnosti. Dokonce tam mám i možnost přístupu k "Seznam", ale tam běhá to jenom to kolečko a dole je napsáno že se mám podívat jak se mám připojit k seznamu na internetu. Ale tomu nerozumím, tak to dělat nebudu. Asi bych mohla používat internet přes tu televizi, místo počítače.

Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 09:01

V každém případě mám teď daleko lepší obraz než před tím. Ale čím to je, to nevím. Asi to v televizi všechno přeladili na to HD. Dříve to šlo normálně přes anténu a nebylo využito té možnosti.
Přijímala jste s tím svým Kaonem vysílání ve standardním (=SD) rozlišení (nic jiného ani neumí) a posílala obraz přes modulátor nebo v lepším případě přes komponentní vstup (SCART) do HD televize, kde došlo k jeho roztažení. To je masakr na třetí.

Francouzi SD v dubnu vypnuli.

Teď máte příjem, zpracování i zobrazení přímo v HD.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suuzy
Datum: 08.06.16 09:20

Tak 4tenáři, nahoře máte fotky od té velké televize a teď posílám z ložnice. Ten septobox je vypnutý, ale je připojený k televizi scartkama. Měla jsem to tam proto, že jsem byla zvyklá nahrávat Fr. pořady přes video, co je vedle, a jinak to nešlo, než přes ten septobox. Teď jsem si ale pořídila tu krabičku a stahuji si co chci z počítače, takže už video nepoužívám. snad jsem teda už poslala všechno důležité. Jo a v tom pokoji-ložnici je také jeden zesilovač.

Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 08:44

do ložnice nový sat. přijímač. např. http://www.mall.cz/satelitni-prijimace/amiko-impulse

Ten Amiko asi neumí DD/DolbyDigital/AC3. To jí nebude fungovat zvuk (to se asi stalo těm maníkům).

Můžeš poslat link na přepínač, který máš konkrétně na mysli, aby se ty 2 set-top boxy nepraly o LNB?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.16 09:20

Ještě jsem se nesetkal s přijímačem, který by neuměl DD. A to jsem jich měl v ruce tisíce a tisíce. A toto Amiko není vyjímkou.

Tak prát se budou, ale pouze když poběží obě.(bohužel některé běží vnitřně, i když je v pohotovostním režimu) Proto doporučuji na parabolu twin.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 08:29

Samozřejmě, že nemám tu France 5 a Monte Carlo také ne, i když jsou v té tabulce napsané jako volné.
V tabulce je uvedeno, že 2, 3, 4 a O jsou volné.

5 a TMC jsou kódované.

Existují ještě švýcarské frankofonní mutace TMC, TF1 a M6, ty ale vysílají volně na jiném satelitu (9E). Popisuji to výše.

Abyste mohli přijímat 26 volných programů zdarma od TNT HD, pořiďte si recepteur HD FRAN SAT.
To vy si sama nejlépe dokážete přečíst (přeložit) na stránkách Fransatu požadavky na získání toho přijímače. Určitě existuje několik možností, jak ho třeba i polo-oficiálně mohou získat cizinci v zahraničí (když to jde v Británii ...)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzzy
Datum: 08.06.16 08:57

Čtenáři, tak jsem si ten Váš odkaz přečetla, trochu anglicky umím. A je to hodně zajímavé. Asi největší problém by byl s tím jak zjistit tu mou přesnou polohu, jak je tam to video jakým způsobem objednat ten přístroj.

To o tom že si mám pořídit HD FranSat, píší samozřejmě francouzi u těch programů, které jsou sice volné, ale musí k tomu být ta bedýnka. Také je tam vyobrazena. A děkuji za odkaz, budu to hledat. Ty stránky Fransatu najdu asi normálně, když si to vyťukám třeba na Googlu, nebo na seznamu? No zkusím to.

Od: jofa®
Datum: 08.06.16 09:34

Nechci tady zasahovat do diskuse ale zepátm se. Jde Vám zvuk u France 2 -4 -0.?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 10:02

Měl by. Ten LG v obýváku umí Dolby Digital (AC3) - viz diskuze výše + odkaz na specifikaci TV.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 08.06.16 10:45

No u všeho jde jen u těchto tří nejde. Audio-neznámé. Reciever mám, dá se říct velice dobrý.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 11:23

Jediná rozdíl oproti jiným fr. programům na tom satelitu, je, že tyto 3 vysílají v DVB-S QPSK, kdežto ty ostatní vysílající v DD+ jedou v DVB-S2 8PSK. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suuzy
Datum: 08.06.16 11:00

Jofa, teď mi zvuk jde, ale museli právě odmontovat ten reciver co přinesli. Popisuji to podrobně nahoře. Septobox opravdu není potřeba a ani u té menší televize ho už dlouho nepoužívám, jen to tam je připojené. Zvuk mi jde, ale nejde sledovat v ložnici Fr. programy. Musím zapnout i tu televizi v obýváku, na ní si to přepnout na satelit a ta vysílá signál do druhého pokoje. Tedy pustím obě televize, najdu si program a u té v obýváku vypnu zvuk, aby to nerušilo. Takže mi tady hrají večer dvě televize, když se koukám na Francouze.

Já bych k tomu jenom dodala, že tady bydlím už 11 let a když mi to zde dělali tenkrát, tak jsem měla dvě staré televize mamutí bedny od Phillips, dva videoskopy a víc nic. programů Fr volných jsem chytila tenkrát daleko víc a v úplné pohodě. Nemusela jsem mít zapnuté dvě televize,abych mohla jednu z nich sledovat v jiném pokoji. Mohla jsem dokonce nahrávat na obě videa najednou a to z každé televize něco jiného a mohla jsem si nastavit na videu kdy má začít nahrávat a to týden dopředu. A pak šel "pokrok" kupředu a najednou se to všechno začalo měnit k horšímu. Místo aby nám přibývalo možností, tak jich začalo ubývat. Máme sice krásné placaté a velké televize, všelijaké přístroje navíc a nakonec je to všechno k tomu h..., když už se vlastně nemáte na co dívat. Tak co mi je platný krásný obraz, když se není na co koukat. Takže pro mne tady nejde o žádný technologický pokrok který by měl lidem zpříjemnit život, protože ve finále jsou všechny tyto "vymoženosti" jenom dobře promyšleným nástrojem, jak vytahat z lidí co nejvíc peněz.

Já se na Vaše odkazy samozřejmě podívám a popřemýšlím o tom. Ale abych měla místo tří programů třeba deset, když nakonec budu koukat jenom na jeden, tak to si ještě sakra rozmyslím. Akorát mne štve to, že musím mít zapnuté obě televize, to se mi zdá opravdu za vlasy přitažené. Ten pokrok. *sok*

Od: jofa®
Datum: 08.06.16 11:17

Tak to máte dobrý, že Vám jde izvuk. Já tyto tři France 2-4-0 zvuk nedostanu (France 3 jde) , ať se snažím jak se snažím. U všech ostatních jde. Jinak směřuje to vše k placeným programům, takže volné to bude jen takový odvar, mnohé z povinosti šířit free (zprávy).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 11:29

FR3 jediná nevysílá v DD(+).

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 09:59

Ten Angličan byl jen příklad, že se lze dostat (i k hodně) kartám. Skočil bych na google a zkusil najít nějaký lepší zdroj.

Parabola.cz: Fransat - vypnutí standardního rozlišení (to se stalo vám), více HD programů

Na volné programy ten jejich box nepotřebujete. Sledujete je už teď, dokonce úplně bez boxu ;)

Fransat web: ten jejich dekodovací modul ve vaší TV (LG 42LB...) nefunguje (TV má jen CI rozhraní, karty vyžadují CI+). Musela byste tedy s modulem koupit i set-top box.

Popis českých zkušeností s příjmem Fransatu (2.díl) - rok a půl staré, ale plné zajímavostí (koupil box přímo z Francie? *sok*).

Jeden inzerát na prodej ...

Nejlepší bude si přečíst ten web fransat jestli vám jen 2, 3, 4, O nestačí a chcete přijímat i ty další programy. Já zase až tak fr. neumím a třeba se tam píše, jak to objednat (třeba i dodat na fr.adresu a pak využít firmu na přeposlání balíku).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: suzzy
Datum: 08.06.16 11:54

Tak jsem opět přečetla, povídání pana inžinýra a ten inzerát se mi líbí. Teda ten přístroj i cena se mi zdá velmi dobrá 2.200 Kč. Ale nemůžu se do toho dostat, když kliknu na odpovědět, tedy vpravo, tak mi vyskočí že mám zakázaný přístup, z důvodů nevysvětlitelných a omezení přístupu nevyprší nikdy. Takže trochu divné. Nevím jak bych kontaktovala prodejce a jestli ho ještě vůbec má a jestli to také není nějaký chyták. Jako líbilo by se mi to a myslím si, že tohle by mi ti kluci připojit uměli. Jinak se postup objednání z Francie zdá pro mne moc komplikovaný. Koukala jsem na ty ceny od normálních prodejců a pohybují se kolem 180 Euro. Plus samozřejmě doprava a hlavně nejistota s výsledkem. A to je pro mne nejhorší, ta nejistota, to nemám ráda. Ale samozřejmě děkuji velice za pomoc a nápady. Alespoň vím, že není nic nemožného a že by to eventuelně šlo sehnat.

Od: ctenar*
Datum: 08.06.16 12:07

Ale nemůžu se do toho dostat

V podobných případech se musíte typicky na tom webu zaregistrovat a pak teprve můžete psát, odpovídat, posílat soukromé zprávy jiným uživatelům, ...

V nejhorším případě (už prodáno) se můžete alespoň zeptat, jak to on koupil a udělat to samé.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.