Kolik se vejde fotek na 2 GB?

Od: Datum: 25.05.16 14:24 odpovědí: 9 změna: 26.05.16 09:37

Dali mi do staré Nokie c2-01 , která ale dobře fotí, paměťovou kartičku , že mi 2 GB stačí. Ač důchodce,mám rok plný akcí a nechci si to dát do PC, ale mít fota k dispozici v tomhle mobilu. Na kolik fotek asi stačí? A dá mi to vědět, že už je plná kapacita? Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 25.05.16 14:32

Nevím, co považujete za "dobrou fotku" - ale Rozlišení fotoaparátu 3.2 Mpix. Jistě to stačí při nehodě pro zdokumentování stavu, ale na fotky a tisk nebo na plochu PC to není.

Dané rozlištení může mít velikost fotky cca. 500MB - záleží také na dalším nastavení. Tj. do 2GB dáte cca 2000 fotek

doplněno 25.05.16 14:39:

díky claymane - chyba je kde? pochopil jsem něco špatně?

doplněno 25.05.16 15:11:

njn, máte pravdu *smich* pro oči nevidím... ono to max. rozlišení může mít podle světla a vzdálenosti třeba 300-650kB... Ty mega mi trochu uletěly *palec*

Upozornění od sys clayman 25. 05. 2016 14:34:18
Asi chybka
Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.05.16 15:07

Kdyby měla fotka 500MB, tak by se mu tam vešly sotva 4 :) Asi jsi měl na mysli 500kB, pak by to bylo asi ono :)

Datum: 25.05.16 21:56

Tak půlgigovou fotku si dokážu představit. Ale ne z přístrojku, který tazatel uvádí.

Od: bmbx®
Datum: 26.05.16 08:31

jmlc:

3MPX fotka je zcela dostatečné minimum na papírovou fotku 10x15cm a na plochu monitoru s přehledem ;)

Plocha monitoru snese mnohem horší rozlišení fotografie než papír, při zachování dostatečného dojmu z kvality snímku, ale to je celkem všeobecně známá věc.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.05.16 16:33

Ale ne. Dobře vám radím, fotky si nechte na mobilu a zároveň si je zálohujte i do PC. Jinak o ně přijdete.

A k té velikosti. Ve staré Nokii máte foťák s rozlišením 3 megapixly, ne? Jedna taková fotka by se vám mohla vejít do půl MB. Z toho údaje bych vyluštil, že na paměťovou kartu 2GB se vám takových fotek teoreticky a přibližně vejde 4000.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 25.05.16 19:17
Rozhodně zálohovat, karty jsou doslova spotřebák, naprosto nevyzpytatelné - hovořím i o značkových. Jinak jako pokročilý fotograf doporučuju naprostou většinu fotek po akci promazat a nechat jen ty nejlepší.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.05.16 21:46

Rok plný akcí na tomto skvěle fotícím mobilu? Potřebujete hromadu fotek, ale NECHCETE si je dát do PC a vyvstává vám dilema, jestli stačí paměťová karta. Omlouvám se, ale chápu to dobře?

Datum: 26.05.16 07:38
Jen bych doplnil, jak to dělám já. Mobilem sice nefotím, ale to je nepodstatné. Fotky mám vždy zálohované v pc a do mobilu/tabletu mám výběr nejoblíbenějších, které jsou ořezané, upravené(vyvážení bílé, křivky apod) a hlavně jsou zmenšené, protože na 5" displeji fakt nepotřebuju 6mpx fotky z zrcadlovky. Zkuste popřemýšlet...

Datum: 26.05.16 09:37

Nelze jednoduše odpovědět, záleží na tom, co od fotek očekáváte. Pro běžnou prezentaci v PC (případně tisk na formát 10x14 cm) stačí bohatě rozlišení 3 Mpix a formát *.JPG (pro prezentaci na displeji mobilu stačí i méně, pro tisk třeba v časopise minimálně 6 Mpix). Na 2 GB kartu se pak vejde takových fotek cca 1200. Pokud ovšem chcete super kvalitu ve formátu *.RAW (což ale asi tenhle foťák neumí), vejde se na stejnou kartu takových fotek jen 150.

Každopádně ale fotky zálohovat do PC (případně vypálit na CD), i když je všechny ponecháte na kartě! Jinak máte 50% šanci, že o ně jednoho krásného dne přijdete.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.