Jaký obyčejný mobil pro seniora?

Od: Datum: 15.05.16 10:26 odpovědí: 11 změna: 15.05.16 13:04

Dobrý den. Poradíte mi prosím úplně obyčejný tlačítkový mobil pro seniora? Aligátor? Má s ním někdo zkušenosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.05.16 10:31

Dobrý den.Aligátor má moje máma a je s ním spokojená.

Ohodnoceno: 2x

Od: mot
Datum: 15.05.16 10:34
Milos jako zastupce obycejneho poctiveho a tvrde pracujiciho cloveka ho ma a je s nim spokojen. Takze lepsi doporuceni snad ani nemuze byt.

Od: ben®
Datum: 15.05.16 11:01

Dobrý den, jednou zde byl podobný dotaz, já doporučil mobil Aligator a paní se to dotklo, že je sice senior, ale není dementní - a že by takový mobil nemohla ani vytáhnout např. ve společnosti. Ovšem, já na tom trvám - Aligator je dobrá volba pro někoho, kdo chce na mobil vidět, telefonovat a posílat SMS. Zdravím!

doplněno 15.05.16 11:15:

eulalie - ano, ten Aligator bude výborný. Myslím, že byl právě pro seniory primárně vyroben.

Navíc, zaznamenal jsem, že tlačítkové mobily prožívají renesanci pro svou jednoduchost a malou spotřebu (energie i nervů). Pokud je to pro seniora normálního (myslím, že to není namyšlenec), tak bude spokojen. No, hlavně se dovolá, protože mobil ovládne (a ne on jeho).

doplněno 15.05.16 11:33:

Já si myslím, že "valcha vydrží více, než pračka". Tazatelka bude kupovat u českého prodejce a mobil, který je určený pro CZ + záruka 2 roky. A ani cenově to není tak náročné.

Datum: 15.05.16 11:09

Dobrý den. Tedy je fakt, že některá žena nejde nenamalovaná vyhodit ani smetí do popelnice... takže pro takovou asi Aligátor není tou pravou volbou. Ale mně jde hlavně o užitnost toho mobilu, aby měl velká tlačítka a byl opravdu jednoduchý na ovládání. A to asi Aligátor splňuje. :)

Datum: 15.05.16 11:17
Tak mobil pro nedementní seniory vykouzlí ze smartphonu třeba big launcher a další podobně zaměřené. Stačí googlit launcher senior a máte tipů dost. Aligátor je rozumný na dané použití, ale poruchovost je naprosto šílená. Mimochodem, je to jen čistokrevná čína s logem a dá se sehnat příznivěji.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.05.16 11:25

Googlit umím... mně jde hlavně o vlastní zkušenosti s daným mobilem. Sice na Heuréce jsou také recenze, ale znáte to - víc očí, víc vidí... nebo jak se to říká. Smartphone i s launcher senior je pro to, co hledám, naprosto nevyhovující. Potřebuji sehnat mobil s lehko ovladatelnými tlačítky a jednoduchým ovládáním - jen volání, sms. Nic více. A aby nebyl poruchový. A "Čína" to jsou už snad všechny mobily, ne? I ty nejchytřejší z nejchystřejších smártfounů.

Datum: 15.05.16 11:23
Takový chtěla máma, přišlo mi to zbytečné. Dostala Evolveo EasyPhone D2 SGM EP-D2 a přes původní obavy to dala a využívá prednosti, např klávesnice, fotky atd.

Datum: 15.05.16 11:30

Tento mobil je ale vhodný pro takového seniora, který se vyžívá v technice - fotky atd. Takže pro to, co hledám, má přespříliš zbytečných funkcí. Ale i tak díky. :)

Od: host
Datum: 15.05.16 11:34

Ve spoustě domácností se někde válí vyřazená stará dobrá takřka nezničitelná "finka" - finská Nokia 3310. Když se do ní koupí novější a lehčí baterie a lehký nabíjecí adaptér místo staršího těžšího s transformátorem, tak tato velmi oblíbená NOKIA udělá to základní: dá se s ní telefonovat a esemeskovat jako s moderním lehkým telefonem. Padne do kapsy i do kabelky, má velmi snadnou obsluhu, atd. Ve své době to byl technický zázrak pro obyčejné lidi.

Nejde o nějakou recyklaci, ale o používání stále pro své účely dobře fungujícího jednoduchého a bytelného telefonu. Pokud je někde v šuplíku nepoužívaný, je v podstatě zadarmo a v dobrém stavu.

Datum: 15.05.16 11:41

Ano, i tento mobil znám. Na aukru by možná byl k mání, ale jen na náhradní díly většinou

Datum: 15.05.16 13:04

doplněno 15.05.16 13:13:

Nebo:Aligator A680

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.