LCD televize dlouho se zapíná + pruhy

Od: Datum: 08.05.16 19:04 odpovědí: 1 změna: 08.05.16 21:55

Ahoj, poradí někdo jestli má smysl opravovat LCD televizi, která se dlouho zapíná (stáří více než 5 let) a co by mohlo být závadou? Po zapnutí se cca 5 minut nic nědeje, pak se objeví vertikální opruhy na obrazovce a teprve po dalších cca 10 minutách TV normálně funguje a reaguje na ovladač.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.16 21:55

Máte vysušené,nebo nafouklé kondenzátory.(elektrolyty)Jak ji otevřete,tak se podívejte na pravou stranu.(zdroj)Laicky.Kondenzátor nedrží napětí,nebo je pomalý a nespíná požadovaný obvod.Pokud vám to dělá pruhy,tak nedává napětí do těch tranzistorů(muriny)Opraváři berou moc.Raději,kdyby jste mněla někoho známeho,který si s takovými hračkami hraje.Opraváři si za to vezmou 3-4 tisíce,a za 5 máte novou.A se zárukou.Výrobci to dělají schválně tak,aby mněli odbyt.Kdyby jste to dělali vy sami,tak poradím,dávejte tam kondenzátoty stejné kapacity,ale s vyšším napětím.Jako.47n/10,za 47n/16.Atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.