Hlučná nová lednice

Od: Datum: 04.05.16 21:22 odpovědí: 10 změna: 05.05.16 06:23

Dobrý večer, před asi 30 minutami jsme si zapli novou lednici LG GBB 539 SWC WS s MultiAirFlow. Nemile mě překvapila hlučnost, ale jedná se o jiný zvuk než byl člověk zvyklý u klasické (předchozí) lednice, kteroé jsme se právě po 7 letech zbavili kvůli čím dál vyšší hlučnosti. Nově zakoupená lednice má systém Multi-Air Flow a lednice vydává zvuk podobný klimatizaci. Zajímalo by mě, ale pokud někdo máte zkušenosti s tímto systémem, zda se jedná o zvuk jen dočasný (po dobu než bude v lednici požadovaná teplota a pak vždy, když se otevřou např. dveře lednice či se přidají potravimy) anebo jestli bude zvuk 24 hodin denně, protože pokud ano, tak ta lednice půjde z domu. U klasické lednice je vždycky nějakou dobu hluk a pak je zcela ticho, proto by mě zajímalo, zda je to i u tohoto systému anebo zda bude zvuk non stop. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.05.16 21:32

To slyšíte nejspíše ventilátor,který honí vzduch v chladničce.

Ohodnoceno: 0x

Od: lednicelg
Datum: 04.05.16 21:39

Ano nejspíše to bude ten ventilátor, ale zajímalo by mě jestli jede nonstop anebo se po určité době vypne..Nemám s tímto typem lednice zkušenosti, tak jestli náhodou někdo LG či podobný typ lednice nemá..

doplněno 04.05.16 21:52:

TAk lednice ventilátor nemá..

Od: cicko
Datum: 04.05.16 22:06

A cirkulace vzduchu se dociluje průvanem pootevřenými dveřmi?

Od: jmlc®
Datum: 04.05.16 21:34

Když jste ji přinesli, nechali jste ji 24 hodin stát?

Nemá kolem kompresoru nějaké bezpečnostní držáky?

Přečetli jste si návod pro první spuštění?

doplněno 04.05.16 21:43:

Éto téchnika :) už stačí jen 3 hodinky... - v tom případě je vše ok, po prvním vychlazení lednice se to jistě uklidní a i další provoz předpokládám klidnější...

doplněno 04.05.16 21:56:

Hučí asi ten nový kompresor - počkejte do zítřka.. ale kdyby to po několika hodinách neztichlo, jistě máte možnost vrátit.

Od: lglednice
Datum: 04.05.16 21:41

Lednici jsme zapnuli po třech hodinách po ustavení. V manuálu je napsáno po 2-3 hodinách. Návod jsem si četl. Držáky jsem žádné nenašel. Zadní strana lednice je krytovaná..

doplněno 04.05.16 21:56:

Doufám, že se lednice ustálí a bude to lepší, přece jenom vracet lednici navíc když bydlíme v 3.patře bez výtahu :(

Člověk by čekal, že v dnešní době dokáží vyrobit tichou lednici a ono tomu tak není. Pravda, ale že máme malý byt. Bydlet v baráku,tak to neřeším..

Datum: 04.05.16 22:02

Sice nemám s timto typem zkušenosti,ale vyvážil jste ji?Mi to kdysi dělalo,když jsem ji nevyvážil.Lednička až klepala.A v manualu by taky mnělo být kolik decibelů vydává.Pokud je vyšší doporučuju zajít za prodejcem,a domluvit se o odborném zapojení.Oni to musí ze zákona provést.nikoliv jenom prodávat.On at rozhodne,zdali je to na reklamaci,nebo ne.

Datum: 04.05.16 22:32

Je třeba zjistit co zvuk vydává. Pokud vám křičí kompresor, tak se to neustálí a je třeba kontaktovat prodejce. Může být problém díky transportu. Ostatní zvuky by se do 24 hodin měly odeznít.

Datum: 04.05.16 23:03

Budete si muset zvyknout, nové lednice jsou prostě hlučné. Až se nachladí, bude se ventilátor vypínat. Dražší modely s invertorovým lineárním kompresorem jsou o něco tišší.

Od: cicko
Datum: 05.05.16 00:28

41dB je podle Vás velký hluk? Jak souvisí nachlazení s vypínáním ventilátoru?

Datum: 05.05.16 06:23

Dobrý den.Máme lednici Whirpool a od začátku "rámusí" ten kompresor neustále.Zvykli jsme si.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.