Signalizace do procesoru

Od: Datum: 03.05.16 09:27 odpovědí: 3 změna: 06.05.16 20:25

Zdravím, potřeboval bych radu.

Doufám, že se tu někdo vyzná v elektronice, jako součástkách. Dělám pro kamaráda hasiče časomíru. Bohužel mi nejde provést na 100% účinná signalizace na terče. Tam jde v podstatě o to, že když se rozpojí dva kontakty, tak se rozsvítí světlo a vyšele "0" místo "1" na vedení do procesoru. Já udělal tranzistorovou negaci apod. ale zařízení pořád nepracuje správně. Poradil by někdo shcéma nebo něco podobného?

Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.05.16 22:22

Velmi málo lidí se vyzná v procesorove elektronice.Co Vám můžu pouze poradit,skusit něco vygoglovat/přes obrázky/snad něco najdete.Přeji hodně štěstí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.05.16 18:44
avatar

Na takhle obecně položenou otázku nejde dost dobře odpovědět. Může být závada v napěťových úrovních, v časování toho signálu, a v mnoha dalších věcech. napiš jak vypadá ten vstupní signál v log1 a v log0, jaké napětí, jaký je časový průběh, a jaké napětí potřebuješ do toho procesoru. Kde je umístěn procesor? Jak daleko od terče(jaká je délka vedení) atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 06.05.16 20:25
avatar

To je tedy hodně málo podrobností pro nějakou konkrétní radu. Nejdřív bych si *dobře* změřil, co za signál se dostane k procesoru (jestli vůbec něco). Když bude signál jiný (tvar, úrovně), než očekávaný/požadovaný, opravit zapojení. Když bude signál v pořádku, opravit program v procesoru.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.