Tichá domácí vinotéka - máte?

Od: Datum: 02.05.16 22:46 odpovědí: 2 změna: 05.05.16 19:35

Dobrý den.

Chci se zeptat, zda má někdo z vás domácí vinotéku - myslím tím toto. Jak to máte s hlučností?

Minulý týden jsem koupil jednu nejmenované značky a vadí mi, že stále "vrčí". Chlazení je na principu termoelektrického článku. Zjistil jsem, že vrčení nezpůsobují větráčky (jak jsem se původně domníval), ale něco jiného (nepodařilo se mi zjistit, co by to mohlo být - možná "trafo", co převádí 220 V na nižší napětí).

Tak si říkám, jestli jsou na tom s hlučností všechny domácí vinotéky stejně, nebo jestli existují, co se týče hlučnosti, rozdíly, resp. zda existují i tiché domácí vinotéky.

Předem díky za vaše postřehy.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.05.16 11:33
avatar

I ta naše tiše "vrčí" asi jako mrazák a lednice.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.05.16 18:34

Ono je to asi i subjektivní - každému vadí jiná intenzita zvuku. Mě by třeba lednička v ložnici nebo obýváku vadila (její hluk), jinému ne. Navíc také údaje o hlučnosti (udávané výrobci) se podle mě ne vždy zakládají na pravdě.

Nejvíc mě ale asi štve, že u vinotéky cosi vrčí, ale nemůžu přijít na to, co by to mohlo být (a co bych případně mohl vyměnit). Čekal bych, že větráčky, ale ty to nejsou. Chtělo by to někoho zběhlého v elektrotechnice - ten by asi mrknul a hned věděl .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.