Nastavení uložení u DSLR Nikon

Od: Datum: 25.04.16 21:32 odpovědí: 9 změna: 26.04.16 09:23

Dobrý den,

potřebuji poradit s nastavením digitální zrcadlovky Nikon D3100. V přednastavených módech jako například krajina, tvář, děti atd. změním režim zaostřovaných polí (hledáček) např. na "jednotlivá zaostřovací pole", což je konkrétně v režimu krajina tou nejvhodnější, ale po zatočením knoflíku scén na jiné scény či režimy a pozdějším navrácení do scény krajina se objeví původní nastavení, to jest mé jakékoli nastavení v režimech scén se neuloží...jinými slovy, cokoli nastavím v režimech scén se po návrácení neuloží a vrátí se do původního (asi firemního) nastavení.

Můžete mi prosím pomoci?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.04.16 21:52

Dobrý den,

mám sice vyšší model stejného výrobce a přednastavené režimy nepoužívám, ale váš problém jsem prozkoumal. Pokud provedu v režimu např. Krajina nastavení, pak se mění při přepnutí na jiné přednastavené režimy pouze právě ono zaostřovací pole do původní, výrobcem daného nastavení. Jen u ISO zůstává moje volba. Stejné je to při vypnutí a opětovném zapnutí kamery.

Ohodnoceno: 0x

Od: jirikoooo
Datum: 25.04.16 22:00

mne to pri vypnuti-zapnuti zustava, meni se mi ty zaostrovaci pole jen pri posunu toho knofliku a navraceni zpet...

zajimave je ze u d3000 mi to toto nedelalo

Datum: 25.04.16 23:21

Je to logické - pokud používáš scénický režim, tak se přístroj nastaví dle parametrů výrobce(mimo iso). Používej režim P.

Datum: 26.04.16 05:20

Z manuálu:

Režimy činnosti zaostřovacích polí

Výběr režimu činnosti zaostřovacích polí provedený při fotografování v jiných režimech, než
P, S, A a M, je při výběru jiného expozičního režimu resetován.

Datum: 26.04.16 06:44
Já Vám poradím..
Nepoužívejte ty přihlouplé scénické programy, ale naučte se základní poučky čas/clona.Ty programy tak jako tak nedělají nic jiného, než že zvolí čas/clonu/AF a maximálně ještě měření expozice.
Fotoaparát potom bude dělat to co chcete Vy..a nebudete mít problém se změnou nastavení.

Datum: 26.04.16 07:25
Přesně tak, krajina nastaví vyšší clonu a plošné měření expozice, děti nebo sport zas má kratší čas, portrét měří středově expozici atd. Nic, coby nešlo rychle nastavit ručně. Já používám převážně P a pro zvláštní účely občas bodne priorita času/clony.

Od: bmbx®
Datum: 26.04.16 07:55

To že výrobci začali do zrcadlovek implementovat scénické režimy je docela neštěstí, na zrcadlovce nemají co dělat. Jak zmiňují rádci výše, nepoužívat a máte po problémech ;)

Od: jofa®
Datum: 26.04.16 08:03

To je jednoduše na vysvětlení. Foťák nemá vlastní nastavení a toto nastavení uložit a přepnutím se k němu vrátit. Tak to zřejmě bude.

Ohodnoceno: 2x

Od: jirikooo
Datum: 26.04.16 09:23

dekuji vsem za reakce, proc se nad tim pozastavuji je to, ze u d300 toto nastaveni slo zmenit a zaroven se toto nastaveni ulozilo.

take moc scenicke rezimy nepouzivam, az na krajinu, pri jejimz nastaveni se snimky dobre proklesluji

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.