Huawei p8 lite

Od: Datum: 24.04.16 10:31 odpovědí: 10 změna: 25.04.16 21:41

Dobrý den,

mám takový problém. Ve středu mi přišel nový Huawei p8 lite. Po úplném vybití a následném nabití na 100% se mi mobil strašně rychle vybíjí. Nevíte kde mi mohl být problém?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 24.04.16 10:43

Dobrý den, neuvádíte, co je myšleno pod pojmem rychlé vybití. Podle recenzí ta nabitá baterie vydrží asi 20 - 24 hodin. Záleží i na tom, jak mobil používáte, jaký je jas obrazovky a zda jste připojen na "wifinu" (ta si bere hodně energie). Takže, zkuste snížit jas, odpojovat se od "wifiny" (když ji nepotřebujete) a projděte si také spuštěné aplikace (nepotřebné ukončete). Zdravím!

doplněno 24.04.16 10:59:

No, co je normální, když máte mobil, který si bere hodně enegie? Měl by vydržet 24 hodin.

Pokud jste přešel z tlačítkového mobilu na ten "chytrý", tak se nedivte (potom je to normální).

doplněno 24.04.16 11:38:

Zkrátka - "chytrý" mobil = nabíjet každý den. Myslím, že to tak dělá většina uživatelů (a ti s mobilem "jablečným" nabíjejí prý ještě častěji).

Ohodnoceno: 0x

Od: liask
Datum: 24.04.16 10:53

Na noc všechno vypínám a ráno mám třeba o 20% míň. Což mi nepřijde normální.

Datum: 24.04.16 11:02

20% za noc bez používání určitě normální není. Můj klesne za noc max o procento, a to mám velmi podobný mobil (Honor 4C). Vypnutá WiFi i data, při nepoužívání to prostě dolů nejde.

Podívejte se v nastavení do využití baterie, tím by se dalo trochu odrazit. Jakou máte verzi systému? Mám pocit, že když jsem měl ještě Android 4.4 tak to taky nějak víc žralo (ve využití baterie byl "systém android"), po přechodu na 5.1.1 se to razantně zlepšilo. Ale jinak při používání taky dám tak akorát ten jeden den. Při navigování (Waze, zapnutý display, data, GPS) vydrží cca 4,5 hodiny.

doplněno 24.04.16 11:05:

Jinak jestli můžu doporučit, nenechávejte mobil úplně vybít, je to zbytečné a pro baterku to není dobré. Já už X let praktikuju "přes noc na nabíječce" a je to lepší jak pro baterku, tak pro uživatele, protože nemusí řešit, jak dlouho mu pak mobil vydrží, kolik má ještě procent, prostě můžu mobil používat. Někde straší tím, že se baterka přebíjí, to je blbost. Prostě ho dát před spaním nabíjet a neřešit, jestli mám ještě 50% nebo 20%. Ráno bude mít vždycky 100% a bude připraven k používání.

Od: trevor*
Datum: 24.04.16 11:11

Ahoj, mám taky p8 lite. Přes noc se taky klidně vybije o 15%.. Momentálně mám 34% a v provozu je už 1 den a skoro 3 hodiny. Pár minut jsem na něm hrál hry, facebook, youtube, ... Někdy v blízké době by měl vyjít android 6.0 na p8 lite takže by se mohla výdrž trochu zlepšit..

doplněno 24.04.16 11:18:

Jak říka mikihans, dávej ho přes noc na nabíječku a ráno si ho vezmeš plně nabitý V 7 ráno vezmu mobil z nabíječky, asi od 8 do dvou odpoledne hrajeme s kamošem kulečník přes wifinu :-D Mobil má pak kolem 30-45%.. Když na něm celý den nehraju tak vydrží v pohodě den a půl, pak už by to bylo těsný.. Jinak kamarádův iphone 6s na kterým to hraje má taky vždy kolem 40% takže výdrž p8 lite mi přijde normální..

Od: pedes
Datum: 24.04.16 17:44

Doporučuji si projít jaké aplikace vám běží na pozadí. Vybití 20% za noc bez wifi,dat a nějakých zátěžových aplikací je dost. Mám stejný smart, současná verze FW B170. Toto nepozoruji. Nicméně někdy je potřeba baterii "naformátovat". Mnohde se udává, že to není nutné,ale popravdě z mnoha telefonů z praxe vím, a mám vyzkoušeno, že prvních cca 5 nabití a vybití je ptřebných než si "baterie sedne". Občasné vybití bateri úplně není na škodu, ale nemělo by to být pravidlo. Díki Li-on/Li-pol technologii lze bez většího dopadu na baterii dobíjet i při zbývající kapacitě. Co není zrovna nejlepší pro baterii je časté nabíjení na neúplnou kapacitu.

Datum: 24.04.16 18:12
Formátování je hloupost. Jediné co nemusí být úplně OK je ukazovani procent baterie, které se vybitim a nabitim může srovnat, ale baterii to nijak neprospěje.

Od: liask
Datum: 24.04.16 18:14

Jak se "formátuje" baterie?

Od: trevor*
Datum: 24.04.16 22:11
Nic neformátuj! Formatovaly se baterie v mobilu z roku raz dva pět.. novějším bateriím které jsou i v p8 lite uplne vybití škodí..

Datum: 24.04.16 23:02
Naopak, lepší vybíjet baterii na 50% a znovu dobít než jí vybíjet téměř k nule.
Jednou jsem měl to štěstí a u par týdnů nové baterie vybité na 0% sledovat jak se již neprobrala.

Datum: 25.04.16 21:41

Reklamovat.Ale nepřiznávat se,že jste baterku úplně vybil.Jako,že od začátku.Podle reklamačního řádu vám ji vymění.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.