Výběr telefonu

Od: Datum: 16.04.16 19:52 odpovědí: 3 změna: 16.04.16 21:09

Hezký sobotní večer všem :) Ne že by se mi chtělo zase otravovat, ale asi si nedokážu poradit sama *nevi*

Už pár týdnů řeším nákup nového telefonu. Nyní jsem dospěla k názoru, že se starším tlačítkovým to už nepůjde, takže jsem se smířila s tím, že bude dotykáč. A tady narážím: za prvé se v parametrech nevyznám (doteď jsem se dotykáči bránila zuby nehty) a za druhé, asi mám vysoké požadavky. Přes co vlak nejede, je co nejmenší šířka. Dnes jsem měla v ruce nějaký Samsung se šířkou 57mm a to je asi tak maximum, co zvládnu. Musí mít 3,5mm jack a slot na kartu (pokud tedy nemá nějaké slušné místo už v sobě). Mám oblíbené značky Sony (Ericsson) a Samsung, ale pokud jste někdo přesvědčen o jiné, kvalitní značce, nebráním se.

Mobil mám na poslech hudby, takže případná kvalita v tomto ohledu je vítaná. Ale jinak předpokládám, že jsou v tomto ohledu dnes slušné všechny. Pak volání a SMS. Sem tam kalendář a nějaká appka na spoje (IDOS), Gmail. Jinak nic nepotřebuju, ani foťák, nemusí zvládat tisíc aplikací najednou, nemusí mít žádné vychytávky.

Sony a Samsung mám projité všechny a to, co vyhovuje rozměrově, má příšerné recenze. Jen snad Samsung Gio S5660 připadá v úvahu. Resp. našlo by se něco staršího, ale tam zase píší, že blbnou starší verze Androidu (nebo jejich upload na novější). Myslíte, že bych mohla jít do nějakého staršího modelu? Nepřináší to nějaká jiná úskalí? (Já si tak trochu říkám, že když už jsem se vzdala tlačítkového telefon z roku 2009, tak proč jít do dotykáče z roku 2010, že?) A u jiných starších se setkávám v recenzích s tím, že se prý dost sekají (Xperie myslím - tam by jinak pár modelů vyhovovalo).

Pomůžete někdo?

doplněno 16.04.16 21:11:

Trochu jsem jukla na pár modelů od LG a vypadá to, že se tam něco uzoučkého najde. Nevíte ale někdo, jak jsou na tom LG s přehrávači? U jednoho modelu se v recenzích často objevuje "ideální pro děti", tak to bude tak akorát i pro mě :-D

doplněno 24.04.16 11:33:

Prosím prosím ještě jednou, jestli někdo má/zná nějaký dobrý telefon, který by byl úzký.

Zatím se rozhoduji se mezi Sony Xperia E1 a Samsung Galaxy S4 Mini. Lehce vyhrává Sony (recenze vyzdvihovala přehrávač, což je pro mě důležité), ale pořád doufám, že najdu nějaký jiný model, který by byl ještě užší - i tento Sony je o půl centimetru širší, než byl můj "limit"...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 16.04.16 20:15

Neomezujte se jen dotykáčem.. ze zkušenosti bych dotykáče nejraději vyhodil..., ale bohužel, co už jsem si jednou koupil (zánovní), nebudu měnit, dokud se to nerozbije. A jako napotvoru se nechce a nechce rozbít :)

Zkuste se mrknout třeba na toto - http://mobilni-telefony.heureka.cz/f:1611:19044;1616:180;1651:387359;3677:1;12954:15464;13474:1/

doplněno 16.04.16 20:26:

jj, proto jsem si po prvním telefonu z obchodu další kupoval jen na bazaru - cena na rok mne vyšla většinou tak na 2-300,-. Manželce jsem koupil http://mobilni-telefony.heureka.cz/nokia-x1-01/ a musím říct, že po 3 letech stále vydrží i 10 dnů (orig. baterka), má to kartu na MP3, budík, volání a sms + dual sim.

Je spokojená..., ale koupit to už asi nové nejde. Jestli třeba s telefonem a MP3 běháte, možná by bylo dobré zamyslet se nad tímto - http://mobilni-telefony.heure…one-accu/specifikace/#section

doplněno 16.04.16 20:50:

mrkněte se ještě na tento popis - http://www.mobilmania.cz/clan…t/sc-3-a-1316441/default.aspx

Koupil jsem použitý po záruce, mám ho za 1200,- už 5 let. Několikrát mi spadl - i z kola - a kovový obal vše snese. Dobrý zvuk, výborný foťák, konektor to má, hudba ok jak do sluchátek, tak i přes repro.

Má to aktuálně nepodporovaný systém BADA, takže asi žádné hry... ale v případě potřeby základního internetu se to dá použít (běžný web).

Jednou za čas jsem to ještě viděl na bazarech či aukru...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.04.16 20:19

jmlc, jak ráda bych si pořídila tlačítkový! Ale... dnešní tlačítkové, to je nějaká Nokie a důchodcovské Alligatory. A tlačítková Nokie, to by byla moje smrt. Pak je výběr mezi staršími z let 2009-2010, původně jsem chtěla Sony Ericsson Walkman. Ale i můj současný J20 Hazel je novější, než SE Walkmany.

Hehe, teď koukám na ten Váš odkaz a jsou tam! Nokie a Alligator! *mala* Na tu Blackberry jsem taky koukala, ale potřebuji, abych ho udržela v jedné ruce...

doplněno 16.04.16 20:29:

Neee, já a běh... max. tak když mě nahrajete a video zrychlíte, a to hodně :-D u těchto odolných telefonů se bojím (jeden existuje, dokonce z r. 2015, Samsung Xcover 550), že přehrávač nebude nic moc. Outdoorové telefony nepotřebují mít dobrý přehrávač, není to jejich priorita, tak myslím, že nebudou moc dobré.

doplněno 16.04.16 20:53:

Díky za odkaz, na ten Wave (přesněji na Wave III, je i v prodeji) jsem koukala, ale ten neznámý OS mě zarazil. Já se v tomhle vůbec nevyznám, takže jsem si spíš řekla, že půjdu po Androidovi, kdybych s tím potřebovala někde pomoct, poradit

Od: jmlc®
Datum: 16.04.16 21:09

Ten systém je vlastně shodný s normálním androidem, jen nemá kompatibilní aplikace... takže co tam je, to tam je a nic navíc do toho už nedostanete.

Ale WAVE III si neberte - ten je větší o cca 7mm na obě strany a nemá spodní tlačítka - on/of,... mrkněte na oba - ta dvojka je rozhodně lepší!

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.