Jaký telefon do 3500?

Od: Datum: 13.04.16 09:40 odpovědí: 9 změna: 15.04.16 23:31

Dobrý den, vybírám telefon pro matku a nějak teď nejsem schopný vybrat. Podmínka je cena do 3500. Dále, aby dobře fotil a nesekal se. A přemýšlíme, jestli vzít dual sim nebo ne. Líbí se mi huawei y6 dual sim. A nebo lumia 550, dále by cenové relaci odpovídala lumia 640 z EU skladů. Budu rád za každou radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vilik
Datum: 13.04.16 09:49
Pokud by mohl být operační systém od Microsoftu, mohl byste uvažovat i o lumii 535. Sekání už je snad opraveno.
Co je to dobře fotí?
Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.04.16 10:07

Vím, že nedostanu za ty peníze supr foťák ,ale aby byly fotky aspoň použitelné na koukání na mobilu.

Datum: 13.04.16 11:17
Mám 630dual a i tam se mi líbí fotky na mobilu, ale asi budu skromnější :), přítelkyně si připlatila za 735ku a tam už je to bomba. Carl zeiss nebo jak se píše ta optika co má a i ten displej je na vyšší úrovni. Aby se nesekal tak určitě doporučím Nokii s Windows, nádhera jak šlape i po roce ukládání a stahování a instalování a hraní... Android mi připadá že funguje pouze na začátku, v této cenové kategorii samozřejmě, na lenovu za 15000kč určitě doufám funguje. Ještě k tomu eu skladu, ja raději připlatil za CZ distribuci, možná to i jde hned nastavit při prvním startu do CZ, ale ja se bál,že by mě předinstalované app v maďarštině nebo polštině odradily. Ale to už je individuální...
Ohodnoceno: 0x

Od: hk
Datum: 13.04.16 13:10

Proboha, hlavně nekupujte telefon se systémem Windows!

Datum: 13.04.16 15:04

nějaká špatná zkušenost?

Datum: 15.04.16 18:23
Už jsem slyšel od spousty lidí že lumie v nízkých cenových relacích trpí na zvláštní bug. Mobil se tváří jako že běží ale přitom se vám nikdo neodvolá. Pokud budeš nakonec vybírat z androidových telefonů tak pro focení doporučuju sehnat aplikaci Camera fv-5. Prográmek umožňuje daleko víc nastavení než nativní aplikace mobilu takže po úpravě nastavení ISO dělá o třídu lepší fotky za horších světelných podminek. V neplacené verzi si ho můžeš vyzkoušet ale volná verze má bohužel omezení rozlišení snímku na ubohých 640x480

Od: vilik
Datum: 15.04.16 23:31
Nevím, s tímto bugem jsem se nesetkal, ani na fóru, kde jsem hledal přednákupní informace. Tam spíš řešili problém s psaním po uvedení 535 v lednu roku 2015, který jsem taky bohužel tenkrát zažil.
Ale já nejsem referenční vzorek, jen mám rád lumie, takže těch levných jsem používal celkem 5. Zato kolegové s androidem si stěžují na problémy. Současné 535 i 640 fotí dobře, ale ve dne. Za šera je to špatné. Blesk to prostě nedá. Jenže na focení mám foťák, mobil používám jako zápisník. Jdu po krámu, vidím zboží, cvaknu, doma porovnám s konkurencí. Nebo vyfotím jízdní řád či otevírací dobu obchodu. Samozřejmě fotky z výletů mám taky, a nestěžuju si.

Od: jmlc®
Datum: 13.04.16 11:37

super foťák - samsung wave 2-3 - kovové tělo, fotky i video slušné i na tv, dobrý microfon a sluchátko - nic jiného matka nepotřebuje. Předpokládám, že pro ni jsou zbytečné funkce a app - facebook, internet, adobereader či MSOffice... potřebuje volat a sem tam si udělá fotku ne?

Datum: 13.04.16 12:57

Právě že facebook a internet využívá, asi nakonec rozhodnu pro nějakou lumii.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.