Android vs. procesor

Od: Datum: 08.04.16 17:46 odpovědí: 13 změna: 11.04.16 19:24

Dobrý den všem.

Prosím o názory zkušených - je lepší mít rychlejší procesor nebo vyšší verzi androidu? Tj. např. 4x1,2GHz android 5.1 vs. 4x1,3GHz android 4.4? Ostatní parametry jsou shodné.

Z logiky věci bych to viděl takto:

- Vyšší verze androidu bude déle zvládat aplikace..., resp. na starší verzi si nemusím pustit novou aplikaci.

- rychlost procesoru v rozdílu 4x0,1 lidské oko ani mysl nepostřehne - spíše tedy záleží na typu (výrobci) procesoru?

Prosím o názor čistě jen na tyto dva rozdíly. Díky!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 08.04.16 17:50

Zcela jistě vezměte mobil s novějším OS, protože to něco svědčí o konstrukčním stáří mobilu. Je lépe uvést o jaké mobily jde.

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 08.04.16 18:07

jedná se o tablety - zatím nejlepší bylo Lenovo x Umax

Datum: 08.04.16 18:09

Víte, ono je úplně jedno jakou to má značku. Někdy je lepší Škodovka, jindy Mercedes.

Datum: 08.04.16 18:11

no já právě psal - čistě jen ty dva parametry - a také svůj názor, který sdílíte...

ale i WIN10 se dává na stroje 5 let staré, takže může být android 5.1 na stroji parametry horším než před 5ti lety vynikající novinka s 4.1

doplněno 08.04.16 18:45:

No proto se ptám :)

toto je konkrétní porovnání dvou tabletů - jeden je s procesorem 4x1,2GHz android 5.1 a druhý je 4x1,3GHz android 4.4.

Podle vaší teorie se do novějšího dává novější systém - ale procesor má rychlost nižší. Tj. údaj 1,2 nebo 1,6 nebo jakékoliv další u procesoru je bezpředmětný při porovnávání?

Samozřejmě porovnávám další údaje, ale ty jsou shodné!

Datum: 08.04.16 18:15

Takové úměra u mobilů/tabletů neplatí. Nejprve si zjistěte, co na konkrétní modely naposledy vyšlo za FW a popátrejte po fórech, co tam píšou k těm modelům, co máte vybrané. Mám pocit, že v tom trochu tápete.

Datum: 08.04.16 18:48

Nejde o žádnou teorii. Vy hledíte na procesor, ano je podstatný, ale tablet se skládá i z jiných součástek - třeba operační paměti. A stále vám píšu dokola, že tu oba ztrácíme čas, pokud nenapíšete o jaké tablety jde.

Datum: 08.04.16 19:02

Vy jste požadoval název výrobce - ne konkrétní dva typy. Ty jsem uvádět nechtěl, protože nejsem rozhodnut. A jak píšu, parametry jako RAM jsou shodné.

zkuste třeba mrknout na https://www.alza.cz/lenovo-ta…k-d3754061.htm?catid=18852425 a https://www.alza.cz/visionboo…s-d3808650.htm?catid=18852425

Datum: 08.04.16 19:47

Až s tím fláknete o zem, do Lenova si koupíte nový digitizer na Ebay, zatímco Umax můžete akorát vyhodit. Tohle je mnohem důležitější parametr než výkon procesoru nebo verze OS.

Datum: 08.04.16 19:56

No tak to ani jeden. Už jen kvůli velikosti úložiště. 8GB je sakra málo.

Od: vernon
Datum: 08.04.16 20:49
Asi takto:
Samsung Galaxy Ace4 a o rok mladší Galaxy J5 mají stejný chipset (Snapdragon 410 4x1,2GHz). Na Ace4 běží Kitkat, na J5 Lollipop. J5 má mnohem rychlejší reakce, a i hry na něm běží svižněji s větším fps. A není to jen jeho větší RAM.
Ale hodně záleží i na procesoru. Třeba procesory s jádry Cortex A7 mají poloviční výkon při stejném taktu než jádra Cortex A53. Podle frekvence CPU se to srovnávat fakt nedá.
Ohodnoceno: 2x

Datum: 09.04.16 09:44

Děkuji - přesně toto jsem potřeboval vědět - resp. potvrdit moji myšlenku. *hej**palec*

Datum: 11.04.16 15:02
Ještě prosbička.. nyní jsem si začal porovnávat zmíněný lenovo A7 20 a https://www.alza.cz/lenovo-ta…-essential-ebony-d4154809.htm rozdíl je v androidu (4.4-5.1) a možnost rozšíření paměti sd úložiště (32/64)Pak je v jednom (starším) uvedeno "Grafický čip PowerVR SX 5XT" a u druhého to není. Hledal jsem v několika stránkách různých prodejců a nikde to není uvedeno u obou, ale také nevím, jestli to není považováno za standard, který už nestojí za řeč. Nejedná se vlastně ani o grafickou kartu, ale o nějaký grafický akcelerátor. V porovnání těchto dvou typů Lenovo - do kterého byste šli? Připomínám, že u android 4.4 lze upgrade na 5.1 provést (podle některých análů...).
doplněno 11.04.16 16:14:

našel jsem jednoho prodejce - tak grafický čip je u jednoho "integrovaný" a u druhého "integrovaný powerVR..." - tj. shodné. Rozdíl tedy vidím jen v typu androidu, možnostech SD paměti, udávané lepší výdrži a v multi-touch. V těchto parametrech má být A7 20 horší - tak proč je dražší?

Datum: 11.04.16 19:24

Tak nalezeno a vybráno - zjistil jsem na jednom webu - a světe div se, byl to web kasa.cz - že rozdíl mezi těmi Lenovo je i v DDR - starší má DDR2, novější DDR3 - a pro kombinaci všech těch minimálních rozdílů si může dovolit výdrž na jedno dobití z 8mi na 10 hodin!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.