Lednice chladí málo

Od: ® odpovědí: 4 změna:

dobrý den,

lednice chladí málo, usoudil jsem že uniklo chladící médium. Přivolaný opravář to potvrdil a prohlásil, že lednice běžela s uniklým chladivem moc dlouho a že je přemrzlá izolace, takže je lednice neopravitelná.

Neozumím tomu, jak v ledici co má uniklé chladivo "přemrzne" izolace?

4 odpovědi na otázku

 

 


1x
avatar majsterjoe

Možná ti to jen špatně vysvětlil. Izolace může být poškozená tak, že se opravdu nevyplatí ledničku opravovat. Potrubí u kompresoru a na zadní části nemá s izolací nic společného, ale také, pokud je rezavé, jsou tam úniky. Ty se dají ale opravit, zjistit přesné místo. A únik bys poznal podle mastných stop od oleje. Ty se tam tvoří vždy, takže ještě pořádně místo u kompresoru prohlédni.

Pokud opravář řekne že je únik chladiva přes izolaci, pak se lednice neopravuje. A vím že ti to je prosti srsti, že bys opravil všechno, nicméně tady není moc jak radit.


doplněno 07.04.16 11:21:

Jasně je spousta nepoctivých opravářů, co si naúčtují cestu, diagnostiku závady a ještě si dají kafe. Ale jsou i ti poctivý, co už danou závadu dokážou rozpoznat a zbytečně se třeba v chladničce hodinku nevrtají jen proto, aby zákazníka zkasírovali. Jo a podobná závada se objevovala u chladniček ARDO italské výroby.


majsterjoe:

nová lednice je už objednaná, jen by mě zajímalo, jak servisák pozná, že je lednice neopravitelná a nepodívá se ani dozadu.

Kdybych dal na dnešní servisáky tak bych už několikrát pohořel od auta až po TV a nakonec byla závada v ceně dílu do 300Kč a práci na pět mnut *haha*

Já bych se za takový přístup dost styděl a šel bych asi radši kopat kanalizaci...

 


0x

Tak vymeňte toho opravára,jedine,že ste ho nepochopili a miesto úniku je nikde v izolácii,tak to sa neoplatí opravovať,ak miesto úniku je na viditeľnom mieste,tak to miesto zaletovať chladničku naplniť.


Do zadu lednice se nepodíval, je tam znatelná koroze na trubkách u kompresoru, podle mě to uniklo tudy. Taky si myslím, že je to na výměnu opraváře

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]