Kombi trouba pořádně nepeče

Od: Datum: 05.04.16 15:48 odpovědí: 8 změna: 06.04.16 19:23

Dobrý den všem,

mám problém s kombinovanou troubou zn. Fagor Innovation. Jednoduše moc nepeče. Teda peče, ale jídlo se nedopeče tak jak by mělo. Třeba dnes, na maličké kostičky nakrájené brambory s ostatníma přísadama se v této troubě pekly 2 a půl hodiny na 200 stupňů a po vyndání byly některé brambory stále tužší, nedopečené. Všelijaké buchty jsou uprostřed stále ještě napůl syrové. V čem by mohl být problém? Trouba je už teda asi 7 let stará. Má někdo radu jak by se to mohlo zkusit opravit nebo je lepší rovnou koupit novou? Opraváře žádného v okolí neznám, takže asi případná oprava by byla spíš svépomocí. Díky všem za případné postřehy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.04.16 15:49
Termostat muze vypinat spatne. Muze byt spatna spirala. Je treba odsledovat jak se chova termostat.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.04.16 16:38

A kde je v té troube termostat a spirála? Stačí tak přibližně... díky

Datum: 05.04.16 19:16

Jedna topná spirála je nahoře v troubě, je vidět, vypadá to jako gril, druhá je zabudovaná ve dně trouby, musí se odstranit ten kryt, dno trouby a pokud jste měla horkovzdušnou, tak třetí je v zadní straně trouby. Když otevřete troubu tak prostě v té stěně naproti dveřím. Asi jdou všechny spirály vyměnit. Ale asi to sama nezvládnete, teda pokud nejste zručná. Složité to není, troubu odpojíte a hledáte kde jsou šroubky a ty vyšroubujete. Plechový kryt vyndáte a pak vyšroubujete to těleso a napřed si namalujete, nebo vyfotíte, jak to bylo zapojeno. S tělesem dojdete do elektra a koupíte nové a namontujete. Ale musíte vědět, které nefunguje. Aby jste zbytečně nevyměňovala jiné. Ale snad Vám tady poradí i chlapi. Chvíli počkejte. Já měla problém pouze s tou spirálou horkovzdušnou. Ta je malá.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 05.04.16 19:28

Suzy dobře*palec* ,ale snad má trouba možnost přepínání (vrch,spodek,horkovzduch),takže zkusit zapnout zamostatně a rukou poznáte jestli těleso hřeje.Já to vydím ma ten termostat ten poznáte podle teploměru aspoň do 200°C,jinak je většinou umístěn hned za knoflíkem a od něho vede kapilára (drát) do izolace trouby

doplněno 05.04.16 22:51:

no ta jinak:zapněte to společně a skoušejte dlaní vrchní a spodní část truby jestli to bude hřát nahoře i dole tak jsou tělesa dobré-pozor na popálení,zadní(horkovzdušné) když nepoužíváte tak zatím nezkoušejte

doplněno 06.04.16 19:06:

Tak Fagorku teda nevím ale mělo by to jít ze zadu*nevi*

Datum: 05.04.16 20:41

Vám taky děkuji "magor", jen mám ještě dotaz. Já troubu zapínám pouze na spodní a vrchní pečení zároveň, samostatné spodní, vrchní a ani horkovzdušné nepoužívám, myslíte že by teda byla špatná pouze ta spirála na to pečení co používám nebo může být špatná kterákoliv i když se nepoužívá?

Datum: 06.04.16 10:58

Tak dlaní odzkoušeno, horní část byla horká během chvilky, ale spodní vůbec. Takže je problém v té spodní spirále. Jen nevím jak se k ní dostat, místo šroubků jsou tam jakési snad nýty, šroubky jsou jen v té "kostře" toho sporáku.

Datum: 06.04.16 19:23

Zkuste ji položit na bok, abyste se dostala ke dnu trouby zespodu, ne zevnitř. Nějak to sešroubovat také museli.

Datum: 05.04.16 20:39

Jejda, to byla teda vyčerpávající odpověď, děkuju strašně moc, zkusím to a uvidím jak to půjde.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.