IR sklo - HALOGEN - LEDka?

Od: Datum: 05.04.16 14:29 odpovědí: 7 změna: 07.04.16 11:49

Čau, chci se zeptat. Sehnal jsem čtvereček IR skla z diaprojektoru, že ho dám před 100W ledku. Ale zjistil jsem, že IR záření(tepelné) od HALOGENKY zastaví a z LEDky ne. Jak to, že sklo propustí IR záření z ledky? Díky

Prostě, když ho dám před HALOGEN, tak teplo necítím a když ho dám před LED, tak to teplo cítím, jako by tam nebylo.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bmbx®
Datum: 06.04.16 11:01

protože IR filtr zastaví IR záření ktrého má halogenka víc než dost, kdežto z LED IR nevychází a to co cítíš je sálavé teplo z ohřátého čipu.

Ohodnoceno: 2x

Od: jmeno
Datum: 06.04.16 22:11
Tak bych se ještě zeptal, čím by se to sálavé teplo dalo odizolovat? Nějakým sklem, které bych chladil nebo jak?
Datum: 06.04.16 22:38

No ledka má toho tepla podstaně míň než halogenka, k čemu to má sloužit že potřebuješ odizolovat to málo?

Takto silná ledka musí mít čip chlazený chladičem, tak ten bych ještě ofouknul větrákem.

Omlouvám se za špatný výraz "SÁLÁNÍ" - sálavé teplo je právě to teplo zprostředkované IR zářením *hi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.04.16 08:58
Je v LCD projektoru (1 panel, ne 3 malé) a vadí mi, že teplota displeje dosahuje 70stupňů, proto jsem před LEDku chtěl dát to IR sklo.
Datum: 07.04.16 10:04

Předpokládám, že ten projektor měl původně jiný zdroj světla, nebo se jedná o domácí výrobu?

Datum: 07.04.16 11:42

Ne, není to předělávka z výbojky, ani vlastní stavba. No nic, nebudeme to řešit. Jen sem zjišťoval to IR sklo.

Datum: 07.04.16 11:49

Jak chceš, nebudem to řešit. Jen se zmíním, že projektorové malé LCD panýlky jsou konstruovány na to aby snášely trochu vyšší teploty a navíc jsou chlazeny větrákem, přestože má výbojka IR filtr. Před časem jsem jeden LCD u 3 LCDčkového měnil za nový, byla to fuška sesadit aby se obrazy kryly

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.