Jakou vývěvu?

Od: Datum: 04.04.16 16:27 odpovědí: 6 změna: 07.04.16 12:25

Jakou vývěvu a vakuovou nádobu na modelařinu (formy) a kde sehnat nejlevněji/nejvýhodněji? Cílem je pochopitelně eliminovat přítomný vzduch s hmot určených pro tvorbu formy. Chtěl bych se zeptat, jak vysoký podtlak bude pro takový úkol ODHADEM dostatečný., 700mbar, 1500mbar...? Dále by mě zajímalo, jaký je dostatečný čerpací výkon v l/min a kolika pístová vývěva je dobrá jedno/dvoj?... Snad tu trefím na někoho veci znalého.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.04.16 19:16
avatar

Z čeho budou formy? Zkoušel jste výkonný vysavač? On ten podtlak nebude tak kritický, aby vám to nebortilo tvar formy! Vše bude záležet na velikosti a doby zpracovatelnosti, pokud máte dost času a nevytvrzuje se za tepla tak dobrý průmyslový savec stačí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toddy
Datum: 04.04.16 20:19

Materiálem jsou resin, epoxy.. Vysavač jsem nezkoušel :D

Datum: 04.04.16 20:36
avatar

Výborný poměr cena/výkon mají vývěvy SVL. Používají se v agro oboru - fekály (čti hovnocucy) a třeba dojení. Mám zkušenost s SVL 10, je to malá vývěva, ale kupodivu má tolik výkonu, že jsme ji použili už několikrát k výrobě podtlakového manipulátoru, který zvedá celé formáty lamina. Na laminování je to jako dělané.

http://agroseznam.cz/cz/agrob…16652-jednokovove-dojeni.html

http://stroje.hyperinzerce.cz…-olomoucky-kraj/#.VwKzP_mLTIU

BTW - vysavač je velmi nevhodný - za prvé má podstatně nižší dosažitelný podtlak za druhé je jeho životnost v podobném použití velmi krátká, protože motor vysavače je chlazen vysávaným vzduchem přes něj proudícím. Ovšem v případě vakuování je proudění minimální, zahřívání tudíž rychlé a jeho důsledky jasné... Navíc je to hlučný a spotřeba proudu je nemalá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.16 20:51
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.04.16 23:58
avatar

Přesně co uvádí pan Skolil na svém blogu jsem zažil s tím vysavačem. PVC vak se zpětným ventilem, forma z extrudovaného polystyrenu (benzínová, trochu patvarová nádržka na motokáru) a po chvíli nepozornosti se polystyren zbortil a vak se po implozi roztrhl vejpůl. Nic hrozného, ale čistění a zbytečné práce celkem dost.Já neříkám, že vysavač je bomba, ale udělá solidní práci a hlavně je většinou hned v dosahu ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.04.16 12:25
avatar

V chemických laboratořích se běžně používá vodní vývěva a pro vytvořené vakuum se používají skleněné nádoby se zabroušeným víkem - exikátory.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.