Trafo z PC zdroje

Od: odpovědí: 9 změna:

Dobrý den, koupil jsem si nefunkční PC zdroj, se záměrem použít jeho obal na zabudování regulovatelného zdroje napětí. Koupil jsem si stavebnici onoho zdroje a potřebuji napájecí napětí 30V. Měl jsem v plánu použít trafo ze zdroje, ale z toho trafa vedou jen dva dráty. Tedy z toho, do kterého vede přívod ze sítě (jsou tam dvě). Co to kruci je? :-D Měl jsem za to, že trafo má dva dráty na vstupu (jedna cívka) a minimálně dva na výstupu (druhá cívka). Dá se to trafo použít? Díky za rady.

9 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar mikihans

Trafo z PC zdroje se určitě použít nedá. Budete si muset pořídit trafo vhodné, hlavně dostatečně "výkonné". Netuším, jak silný zdroj z toho chcete mít, ale bude to chcít alespoň 100 VA trafo.


doplněno 26.03.16 17:18:

Na vstupu je maximálně nějaký filtr, ale transformátory v PC zdroji jsou vysokofrekvenční, tedy na transformaci síťového napětí o frekvenci 50 Hz naprosto nevhodná, navíc byste z takto malého trafa vyždímal při tak nízké frekvenci jen pár VA.


Jedná se o zdroj 0-30V/2A. Jen pro testovací účely. Nic ohromného.

30V a 2A je 60 VA. Takový tranformátor běžně váží skoro 1 kg a stojí kolem 400 Kč a v PC zdroji jej nenajdete. Ty pracují poněkud jinak.

Myslim že těch par va nevyždíme neboť se to trafo celý upeče hned nebo ti to okamžitě vyrazí jistič neboť je rozdíl 50 hz a 80 khz
Hlavně jádro nejsou plechy ale lisovaný ferit.
Ani to nezkoušej a kup si pořadný trafo ...

 


0x
avatar nikdo

NEDÁ. To trafo, do kterého vedou dva dráty není nejspíš trafo, ale odrušovací tlumivka.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]