Trafo z PC zdroje

Od: Datum: 26.03.16 17:11 odpovědí: 9 změna: 03.04.16 17:48

Dobrý den, koupil jsem si nefunkční PC zdroj, se záměrem použít jeho obal na zabudování regulovatelného zdroje napětí. Koupil jsem si stavebnici onoho zdroje a potřebuji napájecí napětí 30V. Měl jsem v plánu použít trafo ze zdroje, ale z toho trafa vedou jen dva dráty. Tedy z toho, do kterého vede přívod ze sítě (jsou tam dvě). Co to kruci je? :-D Měl jsem za to, že trafo má dva dráty na vstupu (jedna cívka) a minimálně dva na výstupu (druhá cívka). Dá se to trafo použít? Díky za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.03.16 17:16

Trafo z PC zdroje se určitě použít nedá. Budete si muset pořídit trafo vhodné, hlavně dostatečně "výkonné". Netuším, jak silný zdroj z toho chcete mít, ale bude to chcít alespoň 100 VA trafo.

doplněno 26.03.16 17:18:

Na vstupu je maximálně nějaký filtr, ale transformátory v PC zdroji jsou vysokofrekvenční, tedy na transformaci síťového napětí o frekvenci 50 Hz naprosto nevhodná, navíc byste z takto malého trafa vyždímal při tak nízké frekvenci jen pár VA.

Ohodnoceno: 2x

Od: klempir
Datum: 26.03.16 17:19

Jedná se o zdroj 0-30V/2A. Jen pro testovací účely. Nic ohromného.

Datum: 26.03.16 17:25

30V a 2A je 60 VA. Takový tranformátor běžně váží skoro 1 kg a stojí kolem 400 Kč a v PC zdroji jej nenajdete. Ty pracují poněkud jinak.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.03.16 18:40
Myslim že těch par va nevyždíme neboť se to trafo celý upeče hned nebo ti to okamžitě vyrazí jistič neboť je rozdíl 50 hz a 80 khz
Hlavně jádro nejsou plechy ale lisovaný ferit.
Ani to nezkoušej a kup si pořadný trafo ...

Datum: 26.03.16 18:50

http://www.hadex.cz/_20trafat…tove-transformatory-toroidni/

Doporučuji tyto trafa

Vyplatí se dát tři stovky .Malé lehké.

JABRAKA

Od: klempir
Datum: 27.03.16 20:18

Tak už druhý den brouzdám po netu a nemůžu nikde najít trafo na 30V aby nestálo přes 1.000,-Kč na kdovíjaké výkony. Ani na Vámi doporučeném webu. Nevadí mi dát tři stovky, ale nemůžu najít trafo, které potřebuju :-D To je problém 30V trafíčko? Někdo nějaký tip na web, kde lze objednat trafo?

Datum: 27.03.16 20:35
Zaregistruj se a pošli mi sz

Od: novisls
Datum: 03.04.16 17:48

Dvě možnosti: JK Eltra namotá cokoliv dle potřeby a není to jediná firma, která to dělá (jinou ale nemám odzkoušenou). Druhá možnost: http://www.gme.cz/toroidni-tr…-hefei-tr-t100-2x29v-p610-660 ...alespoň se ušetří dvě diody když to má dvě vinutí.

Datum: 26.03.16 21:16

NEDÁ. To trafo, do kterého vedou dva dráty není nejspíš trafo, ale odrušovací tlumivka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.