Sloupové repro - 2-pásmové nebo 3-pásmové

Od: Datum: 23.03.16 19:10 odpovědí: 5 změna: 24.03.16 11:51

Dobrý den, chtěl bych sloupová repro do obyváku 40m2, pouze pro poslech hudby. Jsem začátečník, průměrný posluchač a nevím jaká vybrat. Stačí 2-pásmová? V čem budou 3 pásmová lepší? Poznám rozdíl jako průměrný posluchač? Jaká by byla pro mne vhodnější? Hudba se bude poslouchat převážně z FM radia receiveru a pokud to bude umožňovat receiver tak i z youtubu. Bavíme se o kompletu do 25.000. např.MAGNAT Monitor Supreme 2002 a k tomu nějaký receiver který podporuje se dostat na ten youtube. Klidně doporučte nějaký jiný komplet. Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.03.16 19:16

Dobrý den, za mě jednoznačně repro třípásmová a bez subwooferu. Získáte přirozenější basovou složku, kterou z dvoupásmové repro soustavy nedostanete.

Také mám repro Magnat (Quantum, výroba Německo, záruka 5 let) a mohu je doporučit. Zdravím!

Ohodnoceno: 4x

Od: jenda2
Datum: 23.03.16 19:20

https://www.alza.cz/yamaha-ht…YOfmNWRrb6pfoFXOFzBoCC7_w_wcB

Repro s aktivním subwooferem k tomu. Je to naprosto jiný poslech než váš původní dotaz.

Nebo toto:

https://www.alza.cz/onkyo-ht-s5805-cerny-d2770785.htm?o=8

Bez subwooferu je zvuk nevýrazný.

Ohodnoceno: 0x

Od: jofa®
Datum: 23.03.16 22:14

Naprostý souhlas s benem. Přidám jen tolik, že na špičkový poslech hudby, je lepší stereo reciever. Žádný pěti či sedmi kanálové recievry. Výběr je veliký a pokud chcete opravdu kvalitu, tak 25 tisíc je poměrně nízká částka za reciever a dva 3pásmové reprosloupy. Na solidní poslech ale stačí. Také záleží na zdroji signálu co budete poslouchat. Na poslech rádia není třeba do toho moc investovat, zbytečné. Jinak subwoofer u kvalitních sestav je naprostá zbytečnost, slušně napsáno blbost. Lépe je si zajít do předváděcích místností kde tomu rozumí a doporučí sestavu zesilovače + repro v dané cenové hladině.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 24.03.16 11:33

Jde taky o to, že YT nemá zas tak špičkovou kvalitu zvuku, většinou do max 320kbs. Něco jako MP3, což pod nějakých 520kbs není kvalitní, což se právě pozná na kvalitní soustavě. Dvoupásmo stačí bohatě, třípásmo spíš vážná hudba

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.03.16 11:51

Za své praxe jsem měl možnost posuzovat mnoho reprosoustav i amatérské konstrukce.Dokonce i ve zkušebně Tesly ve Val Mezříči.Mohu říci,,že existují možnosti vyladění dvoupásmovek tak,že poslechově předčí i profesionální třípásmovky.

Pokud se týče dvoupásmovek,doplněných SW,je to náhradní řešení poslechu stereohudby.Ušetří to místo,satelity mohou být menší a subwoofer nahradí basovou složku,protože basy se nešíří až tak směrové,tvoří poslechové pole,.

Nejlepší poslech bývá z dvoupásmovek,které jsou konstruovány s basreflexem,tedy v podstatě je basová složka posílena zpětným příjmem basového reproduktoru,která vychází z laděného otvoru reprobedny.

Nejlepší a nejkvalitnější poslech hudby je samozřejmě ze třípásmových reprosoustav,které jsou dostatečně rozměrné s basovým systémem s velkým reproduktorem.Samozřejmě je nutná dokonale vyladěná vyhýbka,.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.