Rozdíl mezi Mic-in a line-in

Od: Datum: 20.03.16 13:08 odpovědí: 4 změna: 20.03.16 20:57

Dobrý den,

jaký je rozdíl mezi mic in zdířkou (růžová) a line in zdířkou (světle modrá) na zvukové kartě? Je to v tom, že mic in má mikrofoní předzesilovač, jako je třeba v mixážním pultu? Můžu do mic in připojit výstup z mixážního pultu?

Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.03.16 13:22

Jsou tam i jiné úrovně napětí, impedance a mirofonní vstup může mít i potlačení dynamiky. Připojit to můžete, ale na začátek to ztlumte a pak pomalu přidávejte. Linkový vstup má vyšší napětí, ať to nezačne řvát.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: vernon
Datum: 20.03.16 15:37
Mic in má na výstupu napájecí napětí pro mikrofon. Line in nikoliv.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.03.16 19:12
avatar

Linkový vstup má jinou impedanci,mikrofonní vstup musí mít určení pro typ mikrofonu.Jinak je zesílení kmitočtové charakteristiky různé,Některá pásma mohou být potlačena.Při přebuzení může docházet ke zkreslení,.Výstup z mixu je určen pro připojení k zesilovači.Mikrofon se připojuje do vstupu mixu.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: bmbx®
Datum: 20.03.16 20:57

Zvukové karty, které nemají linkový vstup mohou mít přepínání mikrofonního vstupu na linkový. Změní se tím citlivost a odepne se "fantomové" napájení mikrofonu. Stačí prohlédnout možnosti nastavení zvukové karty, zdali to tam není.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.