Ve sluchátkách mi nejde hlas

Od: Datum: 16.03.16 20:15 odpovědí: 5 změna: 19.03.16 20:54

Ahoj, mám takový problém , ve sluchátkách mi nejde hlas ve filmech třeba hudba v pozadí mi jde normalně ale hlas herců slyším hodně stlumeně nebo úbec , prosím o radu.

Děkuju za váš čas. JaymunCZ


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 16.03.16 21:30
avatar

Dobrý den, zdá se, že přehráváte film s prostorovým zvukem - slyšíte více jen část zvukového spektra. Zkuste si přehrávat film se zvukem stereo a snad to bude už dobré. Zdravím!

doplněno 16.03.16 22:05:

Pokud máte zdroj zvuku stereo a tento problém, tak bude možná stačit s konektorem JACK pootočit či s ním opatrně zahýbat.

doplněno 17.03.16 16:21:

jaymuncz - po Vašem doplnění je zřejmé, že problém je v konektoru u NTB. Bude tam špatný kontakt. Ještě zkuste konektorem u sluchátek po zasunutí do konektoru v NTB pootočit a ponechat v poloze, kdy to bude fungovat. Pokud to nepomůže, tak budete muset NTB otevřít a konektor zřejmě vyměnit. Jestli máte doma Kontaktol, tak ho do konektoru u NTB trochu stříkněte - třeba pomůže i toto.

doplněno 19.03.16 21:21:

pletiplot - tazatel uvádí, že v jiném přístroji sluchátka fungují dobře. Problém s tím konektorem bude v NTB a jiná sluchátka tazatel nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.03.16 21:55
avatar

Máš přerušený společný vodič - GND v kabelu. Teď ti hraje jen "rozdílová" složka stereo signálu, tedy zvuky, které se pro pravé a levé sluchátko lišily. Ty, které byly stejné, což bývají převážně hlasy, se vyrušily.

Je to na výměnu konektoru či kabelu (záleží v jaké části kabelu je chyba).

Aby se vyloučila chyba v počítači či nastavení, zkus sluchátka i jinde.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.03.16 01:00

Jsou to jen sluchátka s třípinovým kolíkem nebo handsfree sada ze 4 pinovým kolíkem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.03.16 15:21

U mobilu mi jdou sluchátka naprosto v pořádku a v notebooku mi to šlo taky ale pak se někde stala chyba a už mi nejdou a konektor je stříbrný. V nastavení mam taky všechno dobře,když sním zahýbám tak mi to jde ale jakmil to pustím tak mi to zase přestane jít.

 
Datum: 19.03.16 20:54

Hm, stříbrný. Co z toho asi poznám?

Pokud to po zahýbání jde, tak to znamená, že v konektoru je špatný kontakt na jednom drátu. Můžete to celé utrhnout a připájet jiný, nebo koupit nová sluchátka.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.