Škodí pouzdro s magnetem kompasu v telefonu?

Od: Datum: 09.03.16 16:55 odpovědí: 9 změna: 15.03.16 14:48

Dobrý den, přečetl jsem několik domácích i zahraničních příspěvků na téma uzaviratelná pouzdra na magnet vs poškození kompasu v telefonu a nenašel jsem jednoznačnou odpověď. Někdo s tím nemá problém, jinému kompas pouze ukazuje nesmysly a po odstarnění pouzdra se zorientuje a někdo má problémy trvalé. Osobně jsem zjistil že blízkost pouzdra má na kompas vliv (pokud palikace ukazuje sílu magnetického pole) a ten poté ukazuje špatně i po jeho odstranění, u mě zřejmě jen dočasně. Prosím tedy o radu jestli je toto pouzdro v pořádku a problémy jsou opravdu jen dočasné nebo je lepší se mu prostě zcela vyhnout s tím, že hrozí zmagnetizování nějaké kovové součástky v telefonu. Předem děkuji za každou odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.16 18:18

Odhaduju, že kdyby magnet v pouzdru vadil telefonům, tak by to výrobci neprodávali. To, že magnet může ovlivňovat gyroskop je celkem pochopitelné a teoreticky není vyloučeno, že u některých modelů výrobce zvolil takovou (nevhodnou) konstrukci, která může obsahovat něco feromagnetického a tudíž může dojít k trvalému poškození magnetem (třeba silným neodymem). Jinak si ale myslím, že by magnet v pouzdru neměl škodit, jednak je dost malý/slabý a navíc by mobilu musel vadit i sluchátkový a hlavní reproduktor, což jsou taky magnety. Kompas by měl jít zkalibrovat a používal bych ho mimo pouzdro s magnetem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bmbx®
Datum: 10.03.16 15:23

cinematic:

gyroskop a hallova sonda jsou dvě rozdílné věci. Hallova sonda je v mobilech použita na měření magnetického pole a tímpádem i jako kompas, ani silné magnetické pole jí nepoškodí. Pokud začne ukazovat jinak, tak jen proto, že se v mobilu něco zmagnetovalo, ale od toho mají aplikace možnost kalibrace.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mag
Datum: 10.03.16 19:16

Pokud se v telefonu něco zmagnetizuje, jak v takovém případě pomůže kalibrace? Nebude kompas právě neustále ovlivňován tou zmagnetizovanou částí?

Od: bmbx®
Datum: 10.03.16 22:40

No ono jde o to, že zmagnetovaná část telefonu, se vůči hallově sondě vůbec nikdy nehýbe, takže software si jí při kalibraci zapamatuje a ignoruje jí ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.03.16 23:57
avatar

no já si hloupě hrál s mobilem blízko silnějšího magnetu a sledoval v aplikaci sílu magnetického pole. Pak jsem zjistil, že kompas ukazoval o 45st. mimo. Nepomáhlo ani točením mobilu ve vodorovných a svislých 8. Musel jsem mobil pracně odmagnetovávat obráceným pólem magnetu. (nemělo vliv ani prohození šroubků)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 11.03.16 04:20

No, stát se to může, že se něco v nějakém mobilu může zmagnetovat víc než je zdrávo a neporadí si s tím ani kalibrace, ale odmagnetovávat obráceným pólem magnetu? *haha*

Když už tak kolem trafa zapnuté trafopáječky a kroužit do ztracena, je to 100 procentní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mag
Datum: 11.03.16 14:47

Takže pouzdro s magnetem je podle Vás pořádku a vždy by měla pomoct kalibrace? Myslím v případě že telefon nepřijde do styku s nějakým silným magnetem, ale pouze s tím v pouzdře.

Od: bmbx®
Datum: 11.03.16 18:16

No, já mám androida z výsuvnou harwareovou klávesnicí, aktivace telefonu a přechod na HW klávesnici při jejím vysunutí provádí malý magnet a hallův senzor k tomu určený a nepostřehl jsem, že by tím byl nějak vážně ovlivněn kompas, nebo aplikace na měření síly magnetického pole.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: replik
Datum: 15.03.16 14:48
Magnetů se neboj. Vždyť čím se ovládá Google Cardboard?! V těch brýlích jsou celkem silné magnety. Takové headsety pro virtuální realitu vyrábějí i jiní výrobci jako třeba Samsung, HTC, LG, Alcatel... a tak i proto pochybuju, že by to těm telefonům škodilo ;)
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.